Průvodce / Evropa / Řecko / Co musíte vidět

Co musíte vidět v Řecku

Co musíte vidět v Řecku

Řecko patří mezi turisticky oblíbené destinace, kde se rozhodně nudit nebudete. Najdete zde velké množství památek, což ocení především všichni obdivovatelé řecké mytologie. Na své si zde však přijdou i milovníci plážového lenošení, nebo vyznavači aktivnější dovolené plné turistiky. Řecko totiž kromě bohaté historie a architektonických skvostů nabízí nádherné pláže, omývané průzračně modrými vodami Jónského, Středozemního i Egejského moře. Řecko zároveň patří mezi nejhornatější země v Evropě.

 • 1. Kláštery Meteora

  Meteora je známá jedinečnými pískovcovými skalami, které se vypínají stovky metrů vysoko. Díky izolovanosti oblasti zde ve 14. a 16. století vznikaly kláštery, které sloužily mnichům poustevníkům jako útočiště před tureckou okupací. Dochované kláštery dnes můžete vidět na příkrých vrcholech pískovcových skal, což je nádherná podívaná. Možná je znáte z filmu – natáčela se zde například bondovka „Jen pro tvé oči“. Více informací naleznete v průvodci "Jak na výlet do Meteory".

  Více informací
 • 2. Věštírna v Delfách

  Delfy – místo proslulé Apollónovy věštírny leží na úpatí hory v Delfách, kam se přibližně v 8. století př. n. l. obraceli se svou žádostí o radu významní političtí činitelé řeckých městských států, když stáli před důležitým rozhodnutím ohledně války nebo dalších záležitostí. Dnes zde můžete vidět pozůstatky slavné věštírny, Apollónův chrám, antické divadlo, stadion a archeologické muzeum. Tour z Athén naleznete zde, cena začíná na 50 EUR.

  Více informací
 • 3. Korintský průplav

  Korintský průplav je uměle vytvořená vodní cesta mezi pevninským Řeckem a poloostrovem Peloponés. Stavba průplavu probíhala od roku 1881, přičemž první pokusy byly již ve starověkém Řecku. Kanál je dlouhý 6346 m, hluboký 8 m a široký od 21,3 do 24, 6 m. Plavba průplavem je díky výšce bočních stěn až 90 m krásným zážitkem. Z důvodu častých sesuvů půdy bývá však provoz omezen.

  Více informací
Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 8.9.2023