Průvodce / Evropa / Řecko / Co musíte zažít

Co musíte zažít v Řecku a tipy na výlety

Co musíte zažít v Řecku

Řecko je překrásná země s mnoha ostrovy ležící na jihu Balkánského poloostrova. Řecké ostrovy jsou díky čisté vodě a krásným plážím považovány za jedno z nejlepších míst pro koupání v celé Evropě. Když k tomu navíc přičtete monumentální antické památky z dob největší slávy Peloponéského poloostrova, dostáváte se k důvodu, proč je Řecko dlouhodobě jednou z nejvyhledávanějších zemí pro letní dovolenou u moře.

Hlavní městem Řecka jsou Athény - jedno z nejstarších měst na světě. Město, které je plné antických památek. Při jeho návštěvě rozhodně nesmíte vynechat tyto památky: Akropolis, Agora, Chrám Dia Olympského, náměstí Syntagma, Národní archeologické muzeum nebo Muzeum Benaki. Velké množství antických památek najdete i mimo hlavní město, a to jak na řecké pevnině tak i na řeckých ostrovech.

 • 1. Koupání v Řecku

  V Řecku se nacházejí především písečné a oblázkové pláže, ty nejhezčí poté najdete převážně na ostrovech. Co se pevninské části Řecka týče, vyhledávána je především oblast Olympské riviéry s vyhlášeným letoviskem Nei Pori. Vyhlášená je například pláž Elafonissi na Krétě, na Rhodosu lze doporučit pláž v Zátoce sv. Pavla a třeba na Korfu je velice oblíbená skanatá pláž Paleokastritsa. Perlou Zakynthosu je skrytá pláž Navagio a na Santorini je zase turisty neustále v obležení Perissa.

  Více informací
 • 2. Noční život v Řecku

  Řekové patří mezi národy, které žijí rušným nočním životem. Největšími centry nočního života v pevninském Řecku jsou především Athény, dále Thessaloniki nebo peloponéský Patras. Řecké ostrovy jsou v tomto ohledu trochu klidnější, nicméně ve větších turistických letoviscích se rozhodně nudit nebudete. U ostrovů platí přímá úměra - čím větší ostrov, tím rušnější noční život. V tomto ohledu vyniká například Kréta a Rhodos. Najdete zde mnoho taveren i nočních barů a klubů.

  Více informací
 • 3. Nákupy v Řecku

  Dříve bylo Řecko proslulé svými levnějšími značkovými módními doplňky, ale nyní jsou již ceny srovnatelné. Levnější jsou však stále kožené výrobky včetně kabelek a obuvi. Nejlepší místa pro nakupování jsou pak jednoznačně Athény a Olympská riviéra, kde se nacházejí slavné obchody Kalogirou či Kazakos. Otevírací doba v Řecku je většinou od 9 do 20 hodin. Většina obchodů má v neděli zavřeno, najdou se však i výjimky.

  Více informací
 • 4. Řecko s dětmi

  Jen pramálo destinací lze pro dovolenou s dětmi doporučit více než Řecko. Tamní lidé jsou k dětem velice vlídní, služby jsou na vysoké úrovni a k dispozici je mnoho krásných písečných pláží s pozvolným vstupem do moře. Mezi nejoblíbenější lokace pro rodiny s dětmi patří především řecké ostrovy Kréta, Kos, Lesbos a Zakynthos, které nabízejí nejlepší podmínky pro koupání a mnoho hotelů vhodných pro rodiny s dětmi se zábavnými programy pro ty nejmenší. Cesta do Řecka a na jeho ostrovy je navíc poměrně rychlá a snadno zvládnutelná. Místní kuchyně je chutná, zdravá a lehko stravitelná i pro děti.

  Více informací
 • 5. Itinerář týdenního okruhu po Řecku

  Následující text je určen pro ty cestovatele, kteří chtějí prožít svoji dovolenou aktivně a vidět co nejvíce krás Řecka. Připravili jsme pro vás týdenní itinerář aktivit vhodných pro všechny návštěvníky země. Jelikož Řecko nabízí mnoho nádherných ostrovů, krásných pláží, měst a turisticky atraktivních míst, nebylo možné do itineráře zahrnout všechny. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější a věříme, že si dovolenou náležitě užijete.

  Více informací
Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 8.9.2023