Průvodce / Evropa / Řecko / Nejkrásnější pláže

Nejkrásnější pláže v Řecku

TOP 11 nejkrásnějších pláží v Řecku

ELAFONISSI NA KRÉTĚ

Pláž Elafonissi na Krétě bývá často označována za vůbec nejkrásnější řeckou pláž. Je omývána tyrkysovým mořem a pokrytá narůžovělým pískem. Turisté oceňují kromě její přírodní krásy také romantickou atmosféru a divokou okolní přírodu.

pláž Elafonisi, Kréta

LAGANAS NA ZAKYNTHOSU

Pláž Laganas je pláží střediska Laganas – hlavního letoviska Zakynthosu. Jde o velkou zátoku s pozvolným vstupem do moře. Jelikož je Laganas jednou z nejnavštěvovanějších pláží ostrova, narazíte zde na velké množství turistů. Výhodou je plná vybavenost pláže. Pláž je známa jako líheň karety obrovské. Pokud budete mít štěstí, můžete zde vidět zmíněné želvy nebo alespoň jejich nakladená vejce.

Laganas

LAGUNA BALOS NA KRÉTĚ

Laguna Balos na ostrově Kréta je právem považována za jedno z nejpůvabnějších míst Řecka. Nachází se na severozápadě Kréty. Laguna není přístupná autem. Je nutné k ní dojít pěšky přibližně 1,5 km vzdálenou trasu. Je však možné navštívit pláž výletní lodí. A určitě to stojí za to – voda je zde křišťálová a písek velmi jemný s růžovým nádechem.

Balos  Gramvousa, Kréta

MYRTOS NA KEFALONII

Nejkrásnější pláží Kefalonie je bezesporu Myrtos Beach, která se nachází na západě ostrova v zálivu Myrtou. Je pokrytá drobnými světlými kamínky, jež na pohled působí jako písek. Pláž obklopují bílé útesy. Je přístupná autem a patří mezi jedny z nefotografovanějších míst ostrova.

Myrtos beach, Kefalonie

NAVAGIO NA ZAKYNTHOSU

Slavná Navagio Beach patří k nejfotografovanějším plážím na Zakynthosu. Pláž se pyšní jemným bílým pískem, průzračným mořem, je obklopená mohutnými útesy a navíc jí dominuje vrak pašerácké lodi. Tato kombinace vytváří dech beroucí přírodní scenérii. Pláž je z pevniny nepřístupná, musíte se sem dostat lodí, díky čemuž na pláži najdete klid od návalů turistů.

Navagio

PALEOKASTRITSA NA KORFU

V oblasti Paleokastritsa je celkem šest pláží. Nejkrásnějšími jsou stejnojmenná Paleokastritsa a Paradise Beach. Hlavní pláž Paleokastritsa se nachází v romantické zátoce a je obklopena skalami. Ostatní pláže v Paleokastritsa jsou taktéž krásné, většinou písečné nebo oblázkové. Moře je průzračné a vhodné ke šnorchlování. Pláže nabízejí veškerou vybavenost.

Paleokastritsa, Korfu

PERISSA NA SANTORINI

Oblíbenou pláží na Santorini je Perissa Beach. Pokrývá ji černý sopečný písek. Pláž se těší velké oblibě právě díky netradiční barvě písku, skvělé přístupnosti a také dobrým podmínkám pro rodiny s dětmi.

Perissa pláž

PORTO KATSIKI NA LEFKADĚ

Ostrov Lefkada se pyšní čarokrásnými plážemi. Tou úplně nejhezčí z nich je Porto Katsiki, která se nachází na jihovýchodním cípu ostrova. Pláž pokrývá jemný písek a zvedá se nad ní velkolepý bílý útes. Pláž je tak nádherná, že bývá často považována za jednu z nejkrásnějších pláží světa a navštěvují ji tisícovky turistů. Navíc je dostupná autem.

Porto Katsiki beach

RED BEACH NA SANTORINI

Také další pláž na Santorini zaujme svojí zajímavou červenou barvou pod rudými skalisky – její název Red Beach je velmi příznačný. Pláž se nachází se na jihu ostrova. Dostanete se sem pěšky z letoviska Akrotiri nebo lodí z Perissy. Red Beach vás okouzlí jedinečnou krásou, kterou jinde neuvidíte.

Santoriri_Red Beach

TSAMADOU NA SAMU

Pláž Tsamadou je pokrytá oblázky a obklopená průzračným mořem. Nachází se na severním pobřeží ostrova. Jde o klidnou pláž, kde najdete dostatek soukromí. I přesto pláž nabízí veškerou potřebnou vybavenost od lehátek a slunečníků přes sprchy a toalety až po malé občerstvení.

Tsamadou beach

VAI NA KRÉTĚ

Na severovýchodě ostrova Kréta, nedaleko letoviska Sitia, leží písečná pláž s názvem Vai, které se často přezdívá „palmová pláž“. Jde o turisticky velmi navštěvovanou pláž, jež se pyšní křišťálovým mořem a je obklopena bohatým palmovým hájem. Můžete zde odpočívat ve stínu až pěti tisíc palem. Pláž je dobře přístupná, nabízí možnost parkování i veškerou potřebnou vybavenost.

Vai beach

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 8.9.2023