Průvodce / Evropa / Řecko / Ubytování

Kde se ubytovat v Řecku?

Při výběru ubytování v Řecku můžete vybírat z velkého množství nabídek. Záleží jen na vás, zda si chcete užít plážovou dovolenou, dovolenou v horách nebo poznávací dovolenou blízko známých historických památek. Vybírat můžete z celé škály hotelů, resortů, apartmánů, soukromých vilek či samostatných nebo i sdílených pokojů. 

Řecká pevnina

Mezi nejvyhledávanější lokality na řecké pevnině patří jednoznačně hlavní město Řecka - Athény. Athény nabízí nepřeberné množství těch nejrůznějších typů ubytování. Jestliže se chcete ubytovat v samotném srdci historického centra, pak zvolte ubytování v lokalitě Syntagma, která patří mezi ty nejvyhledávanější. Dalšími oblíbenými lokalitami jsou např. Plaka, Kolonaki, Monastiraki, Psiri,..

Monastiraki

Druhým největším městem Řecka je Soluň. I zde můžete vybírat z velkého množství hotelů, apartmánu, či soukromých vilek a domků. Nejvyhledávanější oblastí je samotné centrum města - náměstí Aristotelous a náměstí Eleftherias. Jestliže patříte mezi příznivce nočního života, pak se vám bude líbit lokalita Ladadika. Mezi další oblíbené a často vyhledávané lokality v Soluni patří: Kalamaria, Upper Toumba, Ano Poli..

Rotunda Thessaloniki

Řecké ostrovy

Mezi nejvyhledávanější ostrovy v Řecku patří jednoznačně Kréta, Rhodos, Korfu, Zakynthos a Santorini. 

Mezi nejznámější lokality na Krétě patří Heraklion a Chania. Jestliže cestujete s dětmi nejlepší volbou je lokalita Hersonissos. Pro milovníky nočního života je nejlepší volbou lokalita Malia. 

Kréta

Jestliže míříte na Rhodos, vybírat můžete z mnoha lokalit. Centrem dění je hlavní město Rhodos, kde najdete velké množství památek. Pro všechny, kteří si chtějí užít ničím nerušenou dovolenou, doporučejeme lokalitu Kallithea Beach. Pro všechny milovníky nočního života je nejlepší volnou letovisko Faliraki. Oblast Kolymbia je vyhledávána především rodinami s dětmi a seniory. Další oblíbenou lokalitou je Lindos. 

Rhodos

Ostrov Korfu, známý taktéž pod názvem Kerkyra, najdete při pobřeží Albánie. Mezi nejznámější letoviska patří Sidari, Acharavi, Kassiopi, Lefkimi a Kavos. Na Korfu najdete mnoho krásných pláží od písečných na jihu, až po oblázkové na severu. Milovníci historie mohou na ostrově obdivovat významné památky, mezi které patří pravoslavný klášter Paleokastritsa nebo zámek Achilleion.

Paxos,Lakka, Korfu

Ostrov Zakynthos je považován za nejslunnější místo celého Řecka. Turisty láká průzračnou tyrkysovou vodou a krásnými písečnými plážemi. Na ostrově najdete jednu z nejslavnějších řeckých pláží vůbec - pláž Navagio.  Zakynthos se může pyšnit tím, že se k jeho břehům každoročně vrací želvy karety obecné a kladou zde vajíčka. Mezi nejoblíbenější letoviska na ostrově patří Kalamaki, Argassi, Amoudi, Vasilikos a Tsilvi.  

Navagio 3, Zakynthos

Santorini paří mezi nejpopulárnější řecké ostrovy. Láká návštěvníky na malebné bílé domky s modrou střechou, krásné západy slunce a pláže se sopečným pískem. Milovníky poznávání nadchne hlavní město Fira, které leží na kopci a nabízí mnoho kostelů a historických památek. Mezi nejoblíbenější pláže na ostrově patří Perissa, Kamari a Perivolos. 

Svatba na Santorini

Jaké jsou ceny ubytování v Řecku?

Ceny ubytování v Řecku jsou poměrně příznivé. Liší se dle místa pobytu a sezóny. U pláží a v centru měst je ubytování přirozeně dražší než dál od nich a v hlavní sezoně jsou ceny vyšší než mimo sezónu. Porovnat všechny možnosti ubytování můžete zde.

Nejoblíbenější oblasti v Řecku

Mezi nejvyhledávanější oblasti patří Acropolis v Athénách, dále pak řecké ostrovy: Mykonos, Santorini, Delphi nebo Korfu.

Mezi turisticky nejoblíbenější oblasti v Řecku patří známé ostrovy Rhodos a Kréta. Na tyto ostrovy v létě míří velké množství turistů. Mezi oblíbené turistické destinace dále patří i ostrovy Zakynthos, Korfu, Kos a Santorini.

Mezi cestovateli, kteří preferují individuální cestování po turisticky méně vyhledávaných destinacích jsou oblíbené ostrovy jako např. Karpathos, Lefkada, Skiathos nebo třeba Mykonos. 

Řecko patří mezi jednu z nejhornatějších zemí v Evropě. Pro milovníky vysokohorské turistiky je oblíbenou cílovou destinací mytické pohoří Olymp. Pohoří Olymp se nachází na řecké pevnině, nedaleko Soluně a jeho nejvyšší horou je hora Mytikas (2 918 m n. m.).

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 8.9.2023