Levné letenky do Řecka

Online letenky se slevou až 90%
Praha
Letiště Atény

Levné letenky

Láká vás návštěva Řecka a řeckých ostrovů? Z Prahy si do Řecka zaletíte přímým letem se společnostmi Aegean Airlines, Smartwings a Ryanair. Z Vídně a Bratislavy nabízí výhodné ceny letecké společnosti Ryanair a Wizz Air. Cena letenek se liší dle cílového letiště, obecně vychází nejlevněji cestovat z Vídně a Bratislavy, odkud seženete letenky i za ceny do 2 000 Kč. Z Prahy se letenky cenově pohybují kolem 5 000 Kč za zpáteční let. 

Nákup letenek určitě nenechávejte na poslední chvíli, s blížícím se datem odletu jejich cena roste. V případě, že hledáte letenky na letní sezonu, rezervujte je v předstihu delším než čtyři měsíce. Nejlevnější letenky pořídíte s odletem mimo hlavní letní sezonu. 

Pro rezervaci letenek využijte náš vyhledávač nejlevnějších letenek.

Kolik obvykle stojí letenky do Řecka?

Cena letenek do Řecka se velmi liší dle odletového letiště i cílové destinace. Nejvýhodněji vychází letenky do Athén a Soluně z Vídně a Bratislavy, odkud v akcích můžete letenky ulovit za ceny do 2 000 Kč.  Mezi nejlevnější řecké ostrovy pak patří Kréta, Korfu, Rhodos taktéž s odletem z Vídně. Občas se mohou objevit i výhodné letenky na ostrov Santorini. 

Z Prahy jsou ceny dražší a letenky v průměru pořídíte za ceny kolem 5 000 Kč. Občas se objeví výhodnější letenky se společností Ryanair

Kde koupit nejlevnější letenky do Řecka?

Letenky do Řecka můžete rezervovat v našem vyhledávači nejlevnějších letenek nebo přímo na stránkách leteckých společností. Z Prahy si do Řecka zaletíte například s leteckou společností Aegean Airlines a Ryanair. Z Vídně zajišťují levné spoje společnosti Ryanair a Wizz Air. 

Kdy jsou letenky do Řecka nejlevnější?

Nejlevnější letenky do pevninského Řecka (Athény, Soluň) pořídíte během zimy a podzimu. Pokud chcete výhodně cestovat na řecké ostrovy, hledejte letenky s odletem během května, začátku června, konce září a října. Nejdráž letenky vychází během celé letní sezony. 

V případě, že plánujete cestovat během léta, letenky rezervujte klidně 4 měsíce do plánovaného odletu. Pro cesty mimo hlavní sezonu vám letenky postačí rezervovat cca 2 měsíce do odletu. 

Jak dlouho trvá let do Řecka?

Délka letu do Řecka a na řecké ostrovy se liší dle přesné cílové destinace. Obvykle se čas letu pohybuje v rozmezí 2 hodiny až 2 hodiny a 30 minut.

Na která letiště se létá v Řecku?

Na území Řecka se nachází desítky mezinárodních letišť. Mezi ta nejvyužívanější patří: 

Akční letenky