Levné letenky

Levné letenky

Porovnej ceny více než 500 leteckých společností a najdi nejlevnější letenky do celého světa!

Praha

Levné letenky

Plánujete vyrazit na cesty po vlastní ose? Začátkem každého pořádného dobrodružství je právě nákup letenek! Ať už chcete cestovat po Evropě či do jiných koutů světa, v tomto článku vám přinášíme několik tipů, jak ulovit ty nejvýhodnější letenky. Pokud se naučíte správně hledat, můžete pořídit letenky do nejrůznějších evropských destinací za pouhých pár stovek. V mnoha případech vás tak cesta vyjde levněji, než kdybyste cestovali autem.

Jak najít nejlevnější letenky

Výhodné letenky můžete hledat různými způsoby. Jedním z nejoblíbenějších, je použití vyhledávačů, mezi které se řadí Azair či Kiwi. Tyto vyhledávače vám můžou být skvělým pomocníkem pro vyhledání a porovnání cen letenek, a to díky nejrůznějším filtrům a funkcím. Alternativně je možné využít i nejrůznější srovnávače, mezi které patří například portál Momondo.

Vyhledávače levných letenek - Azair & Kiwi

Pokud se chystáte na zahraniční výlet v rámci Evropy, zabrouzdejte na portál Azair. V nabídce najdete i několik mimoevropských destinací, ale není jich mnoho. Nenechte se odradit uživatelským prostředím webu, které může být na první pohled matoucí. Jakmile portál prozkoumáte, bude vám skvělým pomocníkem. Velkou výhodou tohoto vyhledávače je množství filtrů, které můžete při vyhledávání aplikovat. Zvolit si můžete délku pobytu, určité měsíce pro cestu a dokonce i dny odletu. Pokud vám nezáleží na tom, kam budete cestovat a vlastně hledáte jen nejlevnější letenku, můžete si zvolit možnost “kamkoliv”. Vyhledávač se soustředí primárně na nízkonákladové aerolinky a doporučujeme jej využívat pouze pro porovnání cen. Samotné letenky pak určitě rezervujte přímo na stránkách dané letecké společnosti.

Dalším z pomocníků pro vyhledání výhodných letenek je portál Kiwi. Ten se zaměřuje na letenky od nízkonákladových i klasických aerolinek do celého světa. Vyhledává nejvýhodnější kombinace letů od různých dopravců a vyfiltrovat si můžete nejlevnější i nejrychlejší varianty. Často nabízí i o pár stovek levnější ceny než přímo u leteckých společností. Nicméně vám doporučujeme letenky opět rezervovat přímo na webu dané společnosti, vyhnete se tak zdlouhavé komunikaci v případě zrušení či změn.

Srovnávače letenek – Momondo

K výběru letenek můžete využít i vyhledávač Momondo, který nabízí možnost rezervace letenek, ubytování i pronájmu auta. Letenky je možné rezervovat a vyhledat i v mobilní aplikaci. Tento vyhledávač je navíc dostupný v češtině a vyhledání letů tak bude jednoduchou záležitostí i pro ty, kteří se nedomluví cizím jazykem. Momondo vám porovná nejvýhodnější i nejrychlejší varianty letů. Pokud jste s termínem flexibilní, můžete nahlédnout do kalendáře a snadno tak najít ty nejvýhodnější lety.

Kde koupit nejlevnější letenky

Nejlevnější letenky po Evropě můžete ulovit u mnoha nízkonákladových společností, mezi které patří Ryanair, Wizz Air a Easy Jet. Při včasném nákupu tak pořídíte letenky za pár stovek do nejrůznějších evropských a dokonce i mimoevropských destinací. Pokud s nízkonákladovkou cestujete poprvé, je potřeba počítat s několika věcmi. U těchto společností totiž platíte opravdu jen za letenku a za všechny ostatní dodatečné služby je potřeba si připlatit. Většina nízkonákladovek ve svém tarifu zahrnuje pouze malé příruční zavazadlo, které se vejde pod sedadlo před vámi. V případě, že plánujete cestovat s odbaveným kufrem či větším palubním batohem/kufrem, počítejte s příplatkem, který se většinou blíží ceně samotné letenky. Pokud navíc cestujete s parťákem, počítejte s tím, že bez příplatku budete pravděpodobně sedět každý na opačném konci letadla. Výhodné ceny letenek je potřeba sledovat. Obecně platí, že čím více se blíží datum odletu, tím letenka zdražuje. I nízkonákladovky ale mívají slevové akce, na které se můžete těšit v průběhu celého roku. Většinou probíhají k nejrůznějším příležitostem, jako je Valentýn, Black Friday či Vánoce.

V ideálním případě se nesoustřeďte pouze na pražské letiště, které obecně patří k nejdražším v Evropě. Zkuste vyhledat letenky z Vídně, Krakova, Bratislavy či Berlína, odkud často pořídíte letenky mnohem výhodněji.

Prodejci letenek

Pokud si netroufáte letenku zakoupit sami a rádi byste měli podporu v českém jazyce, můžete vybírat hned z několika prodejců působících na českém trhu. Tito prodejci nabízí výhodné kombinace letenek do nejrůznějších světových destinací za lehce vyšší cenu než u dané letecké společnosti. Tímto, většinou zanedbatelným příplatkem, získáte ale kompletní podporu v češtině.

Jedním z těchto prodejců je portál Královna.cz, který spadá do sítě Student Agency. Nabízí možnost rezervace výhodných letenek od nejrůznějších světových dopravců. Celý proces rezervace probíhá v češtině přímo na webu. Pokud dojde ke změnám v letence, bude vám k dispozici česky mluvící podpora.

Mezi nejoblíbenější prodejce patří i Pelikán.cz, který porovnává letenky více než 800 světových leteckých společností. Levné letenky najdete na webu pod záložkou Akční letenky. Rezervace letenek je jednoduchá a probíhá v českém jazyce přímo na stránkách Pelikán. Na webu můžete hledat zpáteční, jednosměrné nebo multi city letenky.

V neposlední řadě zmíníme i portál Letuška.cz, který taktéž porovnává výhodné ceny letenek do celého světa. Letenky je v tomto případě možné rezervovat online, telefonicky nebo s pracovníkem kamenné pobočky.

Last minute letenky

Všichni určitě znáte výhodné last minute zájezdy, jejichž cena s blížícím se datem odjezdu klesá. Toto pravidlo ale bohužel neplatí ve světě letenek. V drtivé většině případů je tomu právě naopak a s blížícím se datem odletu cena letenek strmě roste. Letenky na poslední chvíli totiž většinou využívají obchodní cestující, kteří mají hrazené cestovné a letecké společnosti tak na nich plánují vydělávat.

Pokud tedy chcete cestovat výhodně, nenechávejte nákup letenek úplně na poslední chvíli. Mimo letní sezonu se vám ale u nízkonákladových společností může stát, že díky akcím pořídíte letenky za dobrou cenu i pár týdnů do odletu. Nicméně slevové akce nejsou pravidlem a nedoporučujeme vám na ně spoléhat.

Charterové letenky

Charterové letenky se proti klasickým liší tím, že nejsou součástí letového řádu společností. Objednávají si je cestovní kanceláře pro přepravu cestujících do dovolenkových destinací. Cestovní kancelář má předem zakoupenou určitou kapacitu a občas se může stát, že není naplněna. V tomto případě se letenky uvolní do prodeje a můžete si je zakoupit právě vy. Často se jedná o výhodné nabídky, ale není to vždy pravidlem, a tak vám cenu doporučujeme porovnat i s klasickými dopravci. Tyto lety bývají přímé, zpáteční a ve své ceně zahrnují i odbavené zavazadlo. Do prodeje se ale uvolňují většinou pár dní do odletu a zbývá opravdu posledních pár míst.

Kde kupovat last minute letenky?

Charterové letenky s odletem z České republiky

Charterové letenky s odletem z Německa a Rakouska

Charterové letenky s odletem z Polska

Levné letenky k moři

Pokud se chystáte na lov levných letenek do přímořských letovisek, nezapomeňte vše řešit v dostatečném předstihu. Během letních prázdnin bývá cena za letenky nejvyšší a koupě na poslední chvíli by se vám rozhodně nemusela vyplatit.

Pokud vám nevadí vyrazit mimo hlavní turistickou sezonu, výhodné letenky můžete pořídit během června i září, kdy je moře vhodné na koupání a v daných destinacích najdete méně turistů. Doporučujeme se nesoustředit pouze na letiště v Praze, které patří mezi nejdražší letiště v Evropě. Nezapomeňte se podívat na nabídku letů z nedaleké Vídně, Bratislavy či Krakova, odkud můžete letenky do dovolenkových destinací pořídit za zlomek ceny.

Před cestou si vždy propočtejte všechny náklady, je možné že vás některý z last minute zájezdů vyjde v konečném součtu výhodněji.