Společnosti / AZair
Logo AZair

AZair

On-line prodej, informace, slevy, recenze, kontakt.
Praha

O společnosti AZair

Společnost AZair je inovátorem v prodeji letenek nízkonákladových leteckých společností. Aktuálně má společnost ve své nabídce 64 aerolinií (například Air Arabia, Eurowings, Ryanair, Wizz Air nebo easyJet) a najdete zde letenky na 483 letišť v celkem 90 zemích. Databáze pokrývá většinu destinací v Evropě a řadu letišť v Africe, na Blízkém východě a v Asii.

Velikou výhodou AZair je čeština. Celý web je v českém jazyce a cenu za letenky tu najdete v korunách. Nemusíte tedy nic složitě přepočítávat a komunikace se společností je také hned jednodušší. Systém navíc pravidelně kontroluje ceny letenek tak, abyste vždy měli aktuální údaje.

Jak hledat nejlevnější letenky přes AZair?

Vyhledávání letenek přes AZair není žádná složitá věda. Letenky si můžete pořídit jednosměrné nebo zpáteční. Níže nabízíme jednoduchý postup:

Vyberte si letiště, ze kterého budete chtít odlétat (pro srovnání je zde možnost přidat další letiště v okolí). Dále můžete vybrat cílovou destinaci nebo zaškrtnout možnost "je mi jedno, kam poletím". Aplikace vám vybere ty nejvýhodnější letenky do cenové kategorie a kolem termínu, který si zvolíte.

Můžete si vybrat mezi hledáním s pevnými daty odletu a příletu nebo hledání těch nejvýhodnějších letenek s tím, že se danému termínu přizpůsobíte (nezáleží vám na tom, jestli poletíte v sobotu nebo v neděli, nebo jestli v cílové destinaci zůstanete 6 nebo 7 nocí).

Z dalších parametrů vyhledávání si zvolíte, jak dlouhou dovolenou plánujete, kolik lidí s vámi bude cestovat, jestli vám nevadí strávit noc na letišti nebo přestoupit a v jaké měně chcete zobrazit letenky.Z nabídky vyberete let, který vám nejvíce vyhovuje a můžete začít balit kufry!

Nejlevnější letenky najdete i v našem vyhledávači levných letenek, který porovnává ceny od více než 500 leteckých společností.

Jak koupit letenky na AZair?

Jakmile vyhledávač zpracuje všechny vámi nastavené parametry, nabídne vám seznam letenek. Výsledky si můžete seřadit podle délky pobytu, ceny nebo počtu přestupů. Pokud budete chtít ty nejvýhodnější nabídky a opravdu vám nezáleží na tom, kdy budete odlétat a jak dlouho zůstanete, doporučujeme řazení dle ceny.

Po kliknutí na spoj, který se vám z výčtu nejvíce vyhovuje, můžete pokračovat ke koupi. Letenky si můžete zakoupit přímo u daných aerolinií. Kromě toho máte ale možnost nakoupit přes Kiwi.com nebo Pelikána. Letenky sice budou dražší o rezervační poplatek, ale jeho část zpětně podpoří AZair.

Pokud plánujete delší let, dejte pozor na časy pro přestup. AZair pouze vyhledává nejvýhodnější letenky, nezkoumá detailní informace o letu. V případě, že přestup nestihnete, bude to vaše chyba - peníze vám nikdo nevrátí.

Nejlevnější letenky na víkend

Plánujete si někam zaletět na prodloužený víkend, ale nevíte kam? Chcete letět co nejlevněji, abyste ušetřené peníze mohli utratit za skvělé místní jídlo a suvenýry? Pak není nic jednoduššího, než zvolit cílovou destinaci "Kamkoliv", zadat do webového srovnávače AZair v kolonce "Chci zůstat" rozmezí 2 - 4 dny a v pokročilých parametrech vyhledávání stanovit, které dny byste chtěli odletět (čtvrtek nebo pátek) a přiletět (neděle nebo pondělí).

Například z Prahy do Edinburgu si tak zaletíte za 430 Kč s délkou pobytu 4 dny. V rámci nákupu letenky si můžete také jednoduše vybrat hotel, stačí kliknout na jednu z možností ubytování (ve městě nebo u letiště) a aplikace vás sama nasměruje na tento termín k některému z poskytovatelů hotelových služeb (například Booking.com nebo Hotelscombined.com).

Letenky kamkoliv za nejlepší cenu

Vyhledávání nejlevnějších letenek kamkoliv je výborným pomocníkem pokud nevíte, kam směřovat svou cestu. Otevřou se vám tak další možnosti výhodných letů. Stačí zadat letiště, ze kterého chcete letět a detaily ohledně vašich letových preferencí (přestupy, data odletu a příletu nebo počet osob) a můžete vybírat z dlouhého seznamu skvělých nabídek.

Například z Prahy do Milána tak poletíte za úžasných 850 Kč/osoba tam i zpět s pobytem o délce 6 dní. Samozřejmě můžete také vybírat jednosměrné letenky.

Recenze, zkušenosti a hodnocení

Uživatelé AZair velmi pozitivně hodnotí češtinu, hledání letů "kamkoliv" (výborné speciálně pro ty z vás, kteří se nedokážou rozhodnout, kam letět), vyhledávání z více letišť, možnost vybrat si den návratu i odletu (jak datumově, tak dle dnů v týdnu), ale i velké množství nízkonákladových společností. Skvělá je taky možnost zobrazení historie ceny dané letenky (například pro inspiraci, jestli není lepší letět raději na podzim než na jaře).

Naopak mezi negativa hledání výhodných letenek s AZair řadí uživatelé omezené množství cílových destinací, kupování letenek jednotlivě (musíte si dát pozor na přestupy) a ze začátku nepříliš uživatelsky přívětivé prostředí.

Všechna negativa ale AZair dohání úsporami, které díky výběru nejlevnějších letenek získáte. A to se vyplatí.

Kontakt na AZair

Pokud budete chtít společnost AZair kontaktovat, můžete jim napsat e-mail na info@azair.cz.

Podívat se můžete také na jejich facebookové stránky, kde často inzerují výhodné a zajímavé letenky, informují o slevách a sdílejí i tipy na ubytování.