Společnosti / Momondo
Logo Momondo

Momondo

On-line prodej, informace, slevy, recenze, kontakt.
Praha

O vyhledávači letenek Momondo

Momondo je dánský globální vyhledávač levných letenek, hotelů a pronájmů aut, který byl založen v roce 2006. Od února roku 2021 je Momondo i kompletně v češtině a vychází tak vstříc všem českým zákazníkům.

Tento přední světový metavyhledávač pro cestovatele umožňuje svým zákazníkům si zcela zdarma a bez skrytých poplatků zařídit celou dovolenou. K vyhledávání letenek lze jednoduše přidat i vyhledávání ubytování či pronájmu auta. Celé vyhledávání je navíc velice rychlé, a to i když Momondo jen v případě letenek porovnává miliardy cen.

Momondo inspiruje zákazníky ve více než 30 zemích a získalo již řadu ocenění. Doporučují ho přední světová média, jako např. CNN, The New York Times nebo Forbes a další.

Jak najít levné letenky přes Momondo?

Vyhledávání levných letenek přes Momondo je velice jednoduché a intuitivní, navíc také extrémně rychlé.

Stačí si jen vybrat požadovanou destinaci a termín cesty a Momondo vám v mžiku poskytne seznam nejlevnějších, nejrychlejších a nejvýhodnějších letů. Užitečné může být zvolení přímých letů, ovšem pozor, touto volbou se můžete připravit o ty nejlevnější letenky.

Pokud je termín vaší cesty flexibilní, skvělou variantou je použít cenový kalendář a snadno tak najít ty nejlevnější termíny pro vaše letenky. U výsledků je také možné použít různé filtry a řazení přesně dle vašich potřeb a preferencí.

Nejlevnější letenky můžete vyhledat i pomocí našeho vyhledávače levných letenek, který vám porovná ceny od více než 500 leteckých společností.

Jak koupit letenky přes Momondo?

Vyhledávač Momondo není prodejním místem. To znamená, že letenku si na stránkách nelze zakoupit. Momondo slouží k vyhledání těch nejvýhodnějších letenek, následně vás přivede přímo za prodejcem. Nákup letenek tedy probíhá na jiných webech, ale doporučujeme si prodejní weby před nákupem pořádně prověřit. Služba pracuje s více než 700 online prodejci.

Zobrazené ceny ve vyhledávači Momondo jsou brány přímo ze stránek poskytovatelů cestovních služeb a neobsahují žádné poplatky navíc. Při vyhledávání navíc budete upozorněni na různé aspekty, jako jsou například manipulační poplatky nebo poplatky za zavazadla, takže vaše srovnání letenek bude provedeno s komplexními informacemi.

Momondo aplikace

Aplikaci Momondo si můžete stáhnout jak pro svůj Android, tak i pro svůj iPhone.

S touto aplikací získáte přístup k mobilním nabídkám, budete si moci prohlédnout podrobnosti své cesty odkudkoliv a samozřejmě vyhledávat ty nejvýhodnější letenky, hotely a pronájmy aut pomocí jednoho kliknutí.

Svá vyhledávání si také můžete uložit do seznamu, nenecháte si tak ujít ty nejlepší ceny, protože budete dostávat pravidelná upozornění.

Momondo places

Momondo places jsou cestovatelské průvodce psané místními obyvateli, které vám pomůžou nalézt ta nejvíce autentická místa v daném městě. Jednoduše si vyberete ta, která jsou co nejblíže vašim cestovatelským preferencím a pak už se jen stačí pustit do objevování.

Tyto průvodce jsou zcela zdarma a jsou dostupné pouze pro iPhone. Jakmile si je jednou stáhnete, jsou dostupné i offline, a to včetně map.

Aktuálně jsou průvodce dostupné pro tato města:

 • Amsterdam, Nizozemsko
 • Bangkok, Thajsko
 • Barcelona, Španělsko
 • Berlín, Německo
 • Kodaň, Dánsko
 • Lisabon, Portugalsko
 • Londýn, Velká Británie
 • Moskva, Rusko
 • New York, USA
 • Paříž, Francie
 • Řím, Itálie

Akční letenky na Momondo

Přímo akční letenky na Momondu vyhledávat nelze. Momondo totiž automaticky nabídne ty nejlevnější možnosti. Lze si zapnout cenové upozornění, kdy vám budou chodit na email informace o levnějších letenkách na dané trase.

Příjemným bonusem, který může uživateli nadmíru pomoci vybrat tu nejlevnější letenku na dané trase, pokud nevyhledává fixní termín letu, je možnost otevřít si statistiky daného letu. Tuto možnost naleznete v pravém horním rohu nad vyhledanými letenkami jako např. "Více o letu Praha - Barcelona". Po rozkliknutí se otevře okno, které přehledně nabízí grafy a srovnání několika zajímavých údajů na dané trase:

 • Který měsíc je pro let nejlevnější
 • Který den je pro let nejlevnější
 • Jaký je nejlevnější čas letu
 • Která letecká trasa je nejlevnější (pokud je ve městě více letišť)
 • Kolik dní dopředu je nejvýhodnější si rezervovat letenku

Navíc při registraci u Momondo chodí uživatelům email se zajímavými nabídkami do vybraných destinací nebo s novinkami o všem, co s cestováním souvisí.

Recenze, zkušenosti a hodnocení

Vyhledávač Momondo je celkově hodnocen pozitivně.

Plusové body dostává za pestré množství filtrů, které lze použít při vyhledávání, to je navíc možné provést bez udání předem dané cílové destinace. Jeho výhodou je i to, že je považován za oblíbený vyhledávač last minute zájezdů.

Minusové body jsou vesměs jen za to, že pro nákup letenek musí uživatel navštívit weby poskytovatelů a to často i ty méně kvalitní. Doporučujeme Momondo využít k získání přehledu a pak vybírat prodejce nejen podle ceny, ale i podle jeho preferencí. Na první pohled nejvýhodnější nabídka totiž může zahrnovat různé skryté poplatky a v podstatě nulovou podporu v případě potíží.

Recenze Momondo na Trustpilot

Na Trustpilot je pak Momondo hodnoceno průměrně, svůj názor si můžete udělat po přečtení recenzí. Opět je to zejména kvůli tomu, že se v nabídkách objevují i nepříliš kvalitní prodejci.

Slevy a slevové kupony

Společnost Momondo žádné slevy ani slevové kupony svým zákazníkům nenabízí. Jedná se totiž o metavyhledávač, to znamená, že Momondo není poskytovatelem služeb, tím pádem nenastavuje ani ceny.

Vyhledané ceny ale zobrazí transparentním způsobem, včetně dodatečných poplatků účtovaných poskytovatelem.

Ty nejlepší cenové nabídky může uživatel vyhledat použitím různých filtrů a řazením výsledků tak, že Momondo zobrazí ty nejlevnější možnosti jako první.

Momondo alternativy

Alternativami Momondo jsou i jiné vyhledávače levných letenek. Obecně se pro vyhledání té nejlevnější letenky pro daný let doporučuje projít před nákupem více vyhledávačů, a to i když si jeden vyhledávač oblíbíte. Zajistíte si tak jistotu té opravdu nejlevnější varianty. Nezapomeňte sledovat skryté poplatky, které mohou na jiných vyhledávačích cenu zvyšovat.

Ty nejznámější a nejužívanější alternativy Momonda jsou např. Kiwi.com, Skyscanner, Pelikan.cz, Letuska.cz, či Kayak.com.

Kontakt na Momondo

Komunikace s Momondo probíhá pouze v angličtině:

 • email pro veškeré dotazy a zpětnou vazbu: feedback@momondo.com
 • telefon, jsou účtovány standardní mezinárodní sazby: +45 3337 8080
 • kontaktní formulář
 • webové stránky (kompletně v češtině)
 • Facebook (messenger v angličtině)