Průvodce / Evropa / Řecko / Půjčení auta

Půjčení auta v Řecko

Kde a jak si půjčit auto?

Půjčení auta můžete s předstihem vyřešit ještě před odletem do Řecka. Nabídku všech autopůjčoven najdete k porovnání na stránkách Rentalcars. Cena bude výhodnější, pokud se rozhodnete pro týdenní pronájem. Pokud si plánujete auto půjčit pouze krátkodobě (1 - 2 dny), můžete zaplatit okolo 40 EUR na den. Po příletu stačí auto vyzvednout na letišti a hurá poznávat! Ve většině řeckých letovisek si můžete zařídit pronájem motorky nebo skútru. 

Kolik stojí půjčení auta?

Týdenní pronájem v řeckých Athénách během hlavní sezony vás vyjde od 11 000 Kč. Mimo sezonu jsou ceny nižší. Auto nezapomeňte rezervovat s dostatečným časovým předstihem. Nezapomeňte se ubezpečit, že výsledná cena zahrnuje kompletní pojištění auta. 

Jaké doklady budete potřebovat a jak zaplatit

Pro pronájem auta budete potřebovat doklad totožnosti (OP/cestovní pas) a řidičský průkaz. Některé autopůjčovny vyžadují vratnou zálohu, kterou vám zablokují na kreditní kartě. Před půjčením si nezapomeňte pořídit fotodokumentaci všech škrábanců. 

Ceny benzínu a hustota sítě čerpacích stanic

Za litr benzínu v Řecku zaplatíte 1,75 EUR. Síť čerpacích stanic je v celém Řecku velmi hustá a nemusíte tak mít obavy, že nebude kde natankovat. Mnoho čerpacích stanic je navíc v provozu 24 hodin denně. 

Mýtné a dálniční poplatky

V Řecku není potřeba dálniční známka. Poplatky za využívání dálnic se vybírají formou mýtného. Dále je zpoplatněn průjezd některými tunely nebo přejezd mostů. U mýtných bran tyto poplatky vybírá obsluha. Často je nutné platit v hotovosti (v některých případech lze kartou). Doporučujeme mít připraveny drobnější bankovky nebo mince. 

Dopravní předpisy

V obci je maximální povolená rychlost 50 km/h, mimo obec 80 km/h a na dálnicích 120 km/h. Všichni cestující jsou povinni používat bezpečnostní pásy. Telefonování za jízdy je zakázáno. 

Provoz na silnicích

Řekové si z dopravních předpisů velkou hlavu nedělají, a tak si při cestách autem dávejte velký pozor. Ve vnitrozemí a na řeckých ostrovech jsou silnice často úzké a klikaté, a tak je nutné tomu přizpůsobit rychlost. 

Na co si dát pozor

Silnice v řeckém vnitrozemí a na řeckých ostrovech jsou často velmi úzké a klikaté. Je tedy nutné být neustále na pozoru. Řidič si z dopravních předpisů velkou hlavu nedělají, a tak je naprosto běžné, že často troubí a předjíždí z obou stran. Pokud si plánujete půjčit auto v okolí Athén, mějte na paměti, že vjezd aut do města je regulován. 

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 8.9.2023