Průvodce / Evropa / Itálie

Itálie

Proč Itálii navštívit

Itálie je velmi oblíbenou turistickou destinací, kam se vyplatí vyrazit v jakoukoli roční dobu. Na své si zde přijdou nejen milovníci plážové dovolené, ale i nadšenci do lyžování, historie, kultury a turistiky. Mimo pevninské části Itálie patří k této zemi i několik menších ostrovů, které rozhodně stojí za poznání. Pomyslnou třešinkou na dortu je pak skvělá italská kuchyně a výtečná káva, kterou si vychutnáte na každém rohu.

Před cestou

Před cestou si projděte naše skvělé a pravidelně aktualizované průvodce, ve kterých najdete vše potřebné.

Uzavřete též cestovní pojištění, zarezervujte si hotel a případně i automobil.

Průvodci

Nejoblíbenější oblasti a kde se ubytovat?

Milovníci architektury, poznání a víkendových výletů nejčastěji navštěvují města jako je Řím, Milán, Benátky Neapol, Pescara, Bari, Pisa nebo Florencie.

Pro trávení letní dovolené jednoznačně vedou ostrovy Sardinie a Sicílie. Velké oblibě se těší také Capri, Kalábrie, Ischia, Bibione a okolí Rimini.

Pokud nemáte rádi slanou vodu a na dovolené jste rádi aktivní, můžeme vám doporučit i nádherná italská jezera. Lago di Garda nabízí bohaté sportovní vyžití a vyrazit se sem dá za cyklistikou nebo na ferraty.

Pro zimní dovolenou spojenou s lyžováním jsou nejoblíbenější střediska Val di Fiemme, Val Gardena, nebo Val di Fassa.

Pokud chcete ochutnat tu pravou Itálii, rozhodně zamiřte do Toskánska, kde se mísí to nejlepší z italské gastronomie a kultury.

Více informací naleznete v kapitole průvodce "Kde se ubytovat v Itálii".

Nejlepší hotely

Zájezdy

Jízdenky

Pokud plánujete do Itálie cestovat po zemi, můžete se do Itálie vydat vlakem nebo autobusem. Pro nalezení nejvýhodnějšího spojení můžete využít náš vyhledávač nejlevnějších jízdenek.

Letenky

Praha

Doprava

z/na