Jak se dostat do Itálie

Pokud míříte do Itálie, máte na výběr hned z několika možností dopravy. Na jih země a italské ostrovy doporučujeme cestovat letadlem, je to nejen nejpohodlnější, ale i nejrychlejší. V případě, že máte v plánu vyrazit do hor za turistikou nebo lyžováním, celkem pohodlně se sem můžete dopravit vlastním vozem. Nemusíte tak řešit limity zavazadel a na dovolenou si jednoduše vezmete co uvezete. Také pro plánování výletů získáte velkou dávku svobody.

Míříte-li na rychlé eurovíkendy, zajišťují cestovní kanceláře ve většině případů dopravu autokarem.

Zájezdy na Itálie

Na trhu je nepřeberné množství organizovaných zájezdů s cestovními kancelářemi. Vyrazit tak můžete letecky, autokarem nebo po vlastní ose. Hitem zimních měsíců bývají pobyty v lyžařských střediscích, v létě naopak většina turistů míří k moři. Velmi oblíbené jsou i takzvané eurovíkendy, kdy za poměrně krátkou dobu navštívíte to nejzásadnější z vybrané oblasti. Častým cílem těchto tripů bývají Řím, Benátky, nebo Miláno. Zájezdy pořídíte za pár korun, ale počítejte, že budete muset obětovat komfort v podobě nocování na hotelu.

Letecky do Itálie

V Itálii naleznete několik desítek letišť (například v Římě se nachází hned dvě letiště) a na většinu z nich míří linky nízkonákladových leteckých společností, takže tento způsob dopravy můžete využít i na kratší pobyty takzvaně na otočku.

Především pokud cestujete na jih Itálie, nebo na italské ostrovy, je letecká doprava nejpohodlnějším způsobem cestování. V akci se dají letenky pořídit v rámci stokorun a ušetříte tak spoustu času na cestách.

Doba letu záleží na cílové destinaci. Do Benátek poletíte přibližně 1h:30m, do Říma, Neapole či Bari se dopravíte za necelé 2 hodiny.

Akční letenky a tipy jak při jejich nákupu co nejvíce ušetřit najdete na stránce "Levné letenky do Itálie".

ryanair

Autem do Itálie

Pokud se rozhodnete vyrazit do Itálie po vlastní ose, připravte se na minimálně 10 hodin jízdy, v závislosti na cílové destinaci.

Kolik stojí cesta autem do Itálie?

Pro kalkulaci celé cesty je velmi zásadní, jakou trasu zvolíte, jakým dopravním prostředkem se vypravíte a jaká bude vaše cílová destinace. Obecně patří Itálie a Rakousko mezi země, kde jsou pohonné hmoty výrazně dražší, než jsme zvyklí u nás. Doporučujeme tak na poslední benzínové pumpě v Čechách natankovat plnou. Nezapomeňte, že i když v Itálii není nutné pořizovat dálniční známku, cestou utratíte za mýtné a zpoplatněné úseky z Innsbrucku do Breneru. Kde ale budete dálniční známku potřebovat, je Rakousko, zde je také navíc zpoplatněný Katschberský tunel. Pokud se nechystáte do Itálie na delší dobu, vystačíte si s desetidenní dálniční známkou, která vám pokryje i zpáteční cestu.

Jak dlouho se jede autem do Itálie?

Pokud pojedete nejčastější trasou přes Mnichov, zabere vám cesta z Prahy do Říma okolo 14 - 15 hodin, v závislosti na dopravní situaci a počasí. Turisté mířící do zimních středisek stráví na cestě zhruba podobně, protože jakmile sjedete z dálnic a hlavních tahů, čeká vás nekonečná cesta skrz horská pasa a nepočítaně ostrých zatáček. Cestovatelům, trpícím nauzeou rozhodně doporučujeme zásobu Kinedrilu.

Dálniční známky

V Itálii se nepoužívají dálniční známky. Trasy, které jsou zpoplatněné, jsou zatíženy takzvaným mýtem, které se platí dle délky úseku na mýtných branách. Platit zde je možné hotově i kartou. Na některých úsecích můžete být vyzvání k platbě i za projetí tunelem.

Trasy cesty

Z České republiky můžeme zvolit jednu ze čtyř základních tras, v závislosti na tom, z jakého kouta naší domoviny vyrážíme.

Nejčastejší trasou pro cestující ze středních, severních, jižních a východních Čech je přes Salzburg - Villach - Tarvisio - Udine, Caorle a dále. Moravané budou nejčastěji vyrážet na trase Brno - Vídeň - Gratz - Tarvisio - Udine. Západočeši naopak do Itálie vyrazí druhou stranou přes Německo a Rakousko. Konkrétně minou Plzeň - Salzburg - Villach - Tarvisio - Udine a dále. Míříte-li na západní pobřeží, bude pro vás nejvýhodnější cesta přes Mnichov. Dále minete Innsbruck - Brenner - Bolzano - Modenu a dále.

Autobusem do Itálie

Kde koupit jízdenky a kolik stojí?

Pokud se rozhodnete, že do Itálie vyrazíte po vlastní ose a zvolíte si pro přepravu autobus, nejlépe uděláte, když zvolíte dopravce Regiojet. Jízdenky koupíte jednoduše na eshopu a ceny se, v závislosti na cílové destinaci, pohybují v rozmezí 900 - 1 500 Kč. Na výběr je mnoho destinací a to s odjezdem z Prahy i Brna. Zmínit můžeme nejen Řím, Florencii, Boloňu, Benátky a další, kompletní nabídku si můžete prohlédnout zde.

Jak dlouho se jede do Itálie?

Celková doba jízdy autobusem do Itálie se odvíjí od vybrané destinace. Z Prahy do Padovy počítejte s průměrně 13ti hodinami na cestách. Pro porovnání, z Brna do Říma pojedete autobusem přes 17 hodin.

RegioJet

Vlakem do Itálie

Kde koupit jízdenky a kolik stojí?

Cestování vlakem z České republiky do Itálie je velice pohodlné. Doprava je zajištěna ve spolupráci Českých a Rakouských drah. Vyrazit můžete například do Říma, nebo Benátek. Jízdenky zakoupíte jednoduše online, do obou destinací vás jedna cesta vyjde na částku okolo 1 000 - 1 500 Kč. Cestovat budete s několika přestupy, nejvýhodnější je trasa z Prahy, Brna, nebo Ostravy do Vídně a poté dále z Vídně do Benátek, nebo Říma. Jízdenky můžete zakoupit na e-shopu Českých Drah. S dopravcem RegioJet můžete cestovat na trase Praha - Brno - Řím / Benátky, Moravané tak jedou přímým spojem. Porovnat nabídky všech dopravců můžete v našem vyhledávači levných jízdenek.

Jak dlouho se jede do Itálie?

Vlakem se Českými dráhami z Prahy do Říma dostanete za zhruba 18 - 19 hodin a to jak při variantě s přestupem ve Vídni, tak na členitější trase přes Linec a Salzburg. Naproti tomu dopravce RegioJet slibuje pouze 14 hodin na cestě.

Pokud budete cestovat z Prahy do Benátek, máte na výběr hned několik možností. Zvolit můžete například cestu se zastávkou ve Vídni, nebo Mnichově. O něco komplikovanější je trasa Praha - České Budějovice - Linec - Salcburg - Villach - Benátky. Celková doba jízdy je okolo 13 - 14 hodin. Totéž platí i pro spoje RegioJet na trase Praha - Brno - Benátky.

Regiojet vlak

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 23.5.2024