Kde se ubytovat v Itálii?

Mezi neoblíbenější lokality v Itálii můžeme zařadit ostrovy Sardinie, či Sicílie, které jsou navštěvovány nejen pro nádherné písečné pláže, ale i mnoho významných památek, které se zde nachází. Co se týče historie, je Itálie pokladnicí kulturních skvostů. Mimo Řím a Benátky můžeme zmínit například město Neapol, jehož historické centrum je zařazeno na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Máte-li raději aktivní dovolenou, zamiřte k Lago di Garda. Dají se odsud podnikat nádherné výlety na kolech, provozovat vodní sporty a naleznete zde i několik zajištěných lezeckých cest, takzvaných via ferrata. Nejkrásnější pláže a zároveň mnoho prostoru pro aktivní dovolenou vám poskytne také ostrov Sardinie.

Treking Sardínie

Zimní období patří Alpám. Italská střediska nabízí kvalitní zázemí pro alpské i běžecké lyžování. Pokud si chcete dát do těla, zamiřte do střediska Val di Fassa, které je dějištěm významného běžkařského závodu Marcialonga. Ta se pyšní délkou úctyhodných 70 km, stále ale nepatří mezi nejdelší závody běžeckého lyžování. Trasa vede z Moeny přes Pozzu do Canazei a závod se koná koncem ledna. V tomto období si tak můžete užít bezkonkurenčně nejlépe upravených stop. Není výjimkou, že se sníh dováží z odlehlých míst, aby byla stopa co nejkvalitnější.

Nejpopulárnější města v Itálii jsou Řím, Milán a Benátky.

Nejoblíbenější destinace v Itálii

ŘímDopravním i turistickým centrem celé Itálie je bezpochyby Řím. Právě Řím je totiž architektonickým odrazem celých dějin evropské civilizace. Nutností je navštívit slavný amfiteátr Koloseum, antický Panteon, asi světově nejproslulejší fontánu Fontana di Trevi či náměstí a baziliku sv. Petra. Na své si v Římě přijdou i milovníci dobrého jídla a kávy.
BenátkyBenátky, město na vodě, jsou známé svými kanály, gondolami a romantickou atmosférou. Plavba kanálem Grande a návštěva návštěva náměstí Sv. Marka patří mezi zážitky, které si v Benátkách nemůžete nechat ujít!
MilánMěsto módy, to si zcela jistě představí každý milovník nákupů, když slyší název města Milán. Kromě mnoha obchůdků a luxusních, drahých butiků zde můžeme najít i velkou gotickou katedrálů a řadu dalších památek. Milán je také sídlem opery La Scala a fotbalových klůbů AC a Inter Milan.
FlorencieFlorencie je skvělou volbou pro všechny milovníky umění. V místní Galleria dell’Accademia naleznete mnoho děl Michelangela, který je pohřben za freskami pokrytými stěnami baziliky Santa Croce. Zá návštěvu rozhodně stojí i vyhlášený most Ponte Vecchio a milovníci nákupů si přijdou na své na náměstí Piazza Santo Spirito.
RiminiRimini je největší plážové letovisko na březích Jadranu, které nabízí dlouhých 15 km pláží, historické centrum i bohatý noční život a mnoho restaurací. Naleznete zde třeba známý Augustův oblouk, který pochází z roku 27 př. n. l.
SorrentoSorrento je jedním z nejznámějsích letovisek v Kampálii ležící na Sorrentském poloostrově, obklopené Tyrhénským mořem. Město leží na skále prudce klesající do moře a vyznačuje se překrásnou architekturou a výhledem až na ostrovy Capri a Ischia a na Neapolský záliv.
Selva di Val GardenaSelva di Val Gardena je luxusní zimní středisko v italských alpách, které je rájem pro milovníky zimních sportů.
CerviaVe městě Cervia nalezneme kromě krásné, dlouhé pláže i muzeum soli, která se zde dlouhá léta získávala z mořské vody. Milovníci historie by neměli vynechat návštěvu katedrály Santa Maria Assunta a věže svatého Michaela.
RicconeTato pobřežní destinace je ideální pro milovníky odpočinkové dovolené. Relax na pláži můžete proložit koktejlem a večer vyrazit na jednu z místních diskoték po širým nebem. Pokud Vás lenošení přestane bavit, můžete se zajet podívat třeba na blízký motocyklový závodní okruh Misano World Circuit.
PinzoloMěstečko Pinzolo, ležící v Dolomitech, je vyhledávaným cílem lyžařů i stoupenců snowboardingu. Madonna di Campiglio je luxusní a velmi moderní lyžařské středisko, které se právem řadí mezi nejprestižnější střediska Itálie.

Nejkrásnější pláže v Itálii

Hledáte-li tipy na letní dovolenou u moře, nic nezkazíte návštěvou italských ostrovů. Mezi nejnavštěvovanější stálice už léta patří dvojice Sicílie a Sardinie. Velké oblibě se těší také Capri, Elba, Kalábrie, Ischia, Bibione a okolí Rimini.

Před cestou se nezapomeňte informovat o přesném umístění a možnostech dopravy z/do ubytovacího zařízení. Nespoléhejte na popisky ubytování, nezřídka narazíte na informaci, že se hotel nachází nedaleko písečné pláže, ale na místě zjistíte, že přístupová cesta vede přes čtyřproudou frekventovanou dálnici. Pokud je to možné, vyhledejte si recenze hostů, kteří zařízení navštívili před vámi, získáte tak cenné informace.

Jestli si na individuální turistiku zatím netroufáte, rozhodně si prohlédněte všechny nabídky zájezdů do Itálie s cestovní kanceláří.

Cala Goloritzé, Sardínie.jpg

Zimní dovolená v Itálii

Chystáte-li se v zimě na hory, mezi nejvyhlášenější lyžařské destinace patří například středisko Val Gardena, kde se nachází na 187 km sjezdovek a naleznete zde téměř 80 vleků a lanovek. Nejste na svahu příliš zkušení a chtěli byste se v tomto sportu zdokonalit? Nebo cestujete s menšími dětmi, které zatím na černou sjezdovku pustit nemůžete? Potom vám můžeme doporučit středisko Vialattea, nebo středisko Kronplatz. Sjezdovky jsou zde příjemně široké a svahy mají mírnější sklon. Nabídky těch nejlepších ubytovacích možností v lyžařských střediscích si můžete prohlédnout zde.

Lyžařská střediska, vallaccia Itálie

 

Jaké jsou ceny ubytování v Itálii?

Itálie je na turismus velmi dobře připravena a svým hostům nabízí široké možnosti ubytování. Na výběr máte pestrou paletu ubytovacích zařízení od luxusních hotelů, přes penziony a apartmány až po bydlení v soukromí. Vzhledem k veliké konkurenci v turistických destinacích se nemusíte bát ani závratných sum za váš pobyt.

Pokud si chcete dopřát luxusu, nebo po lyžovačce nechcete řešit nákupy a vaření, doporučujeme zvolit klasický hotel se stravováním. Některé hotely nabízejí i soukromý wellness, nebo další doplňkové služby. Pro rodiny s dětmi, nebo pro poznávací dovolené můžete využít ubytování v apartmánech. Nedosahují sice takové úrovně jako hotely, ale většinou disponují vlastní kuchyní, kde si můžete uvařit, nebo udělat svačinu na cesty.

Ceny ubytování v Itálii nelze paušálně stanovit. Vždy záleží na kategorii ubytování, sezóně, či destinaci do které míříte. Také v době festivalů, nebo větších akcí počítejte s vyššími náklady na vaši dovolenou. Hotel za který v běžné době zaplatíte 2 500 Kč za noc se může například v Benátkách v době festivalu vyšplhat až na několikanásobek základní ceny.

Každopádně doporučujeme ubytování řešit s větším předstihem. Ačkoli je hotelů a penzionů v Itálii nespočet, zejména v zimní sezóně se snadno může stát, že ve vaší oblíbené destinaci už bude plno.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 23.5.2024