Řím

Proč Řím navštívit

Ne nadarmo se říká, že všechny cesty vedou do Říma. Italské hlavní město je již od dob Římské říše jedním z nejznámějších měst světa, do kterého míří mnoho návštěvníků. Toto „věčné město“ vás okouzlí množstvím památek různého druhu a stáří. Najdete zde antická fóra, středověké kostely i malebné uličky s ojedinělou atmosférou. Nejen milovníci historie, ale i gurmáni a módní nadšenci si zde přijdou na své. Výborná gastronomie, velké množství luxusních módních obchodů i temperamentní Římané – to vše láká do Říma čím dál tím víc lidí. Nechte se nalákat i vy.

Před cestou

Před cestou si projděte naše skvělé a pravidelně aktualizované průvodce, ve kterých najdete vše potřebné.

Uzavřete též cestovní pojištění, zarezervujte si hotel a případně i automobil.

Průvodci

Nejoblíbenější oblasti a kde se ubytovat?

Nejvíce turistů volí ubytování v historickém centru, zejména kvůli dostupnosti památek a atmosféře. Zejména nízkorozpočtový cestovatelé pak volí ubytování v okolí nádraží Termini, kvůli nižším cenám a dobré dostupnosti.

Více informací naleznete v kapitole průvodce "Ubytování v Římě".

Námi doporučené hotely

Další možnosti

Zájezdy

Organizovaný pobyt je jednou z možností, jak Řím poznat. Díky skutečností, že se jedná o velmi oblíbenou destinaci, najdete v katalogu cestovních kanceláří nepřeberné množství zájezdů od krátkých eurovíkendů až po delší poznávací okruhy, kde je Řím jen jednou ze zastávek.

Jízdenky

Do Říma se můžete vydat též autobusem, nebo vlakem. Pro nalezení nejvýhodnějšího spojení můžete využít náš vyhledávač levných jízdenek.

Letenky

Praha

Doprava

z/na
Nejlevnější, ale  pomalá dopravaAutobusKoupit jídenku od 7 EUR / cca 180 Kč
O něco dražší, ale rychlejší dopravaVlakKoupit jízdenku od 8 EUR / cca 200 Kč
Nejpohodlnější dopravaTaxiZarezervovat taxi od 40 EUR
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaPorovnat nabídky aut