Průvodce / Evropa / Řecko / Řecké ostrovy / Rhodos / Co musíte zažít

Co musíte zažít na Rhodosu

Co musíte zažít na Rhodosu

Ostrov Rhodos láká zejména příjemným klimatem, průzračným mořem, krásnými plážemi, středomořskou zelení, četnými antickými a středověkými památkami, bohatým kulturním životem i příslibem noční zábavy. Na největším ostrově Dodekánského souostroví najdete vše zmíněné. Záleží jen na vás, zda se ubytujete v klidnějším letovisku a budete vyrážet za památkami, k moři a do kopců (nejvyšší vrchol ostrova Attavyros měří 1 215 metrů) nebo jestli se usídlíte v centru všeho dění a vyzkoušíte veškerou zábavu, kterou ostrov nabízí. Rhodos přeje také sportovcům, na jeho západní pobřeží se sjíždí nadšenci do surfingu i windsurfing.

 • 1. Itinerář týdenního okruhu po ostrově Rhodos

  Následující text je určen pro ty cestovatele, kteří chtějí prožít svoji dovolenou aktivně a vidět co nejvíce krás ostrova. Připravili jsme pro vás týdenní itinerář aktivit vhodných pro všechny návštěvníky ostrova. Jelikož ostrov Rhodos nabízí mnoho nádherných pláží a historických míst, nebylo možné do itineráře zahrnout všechny. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější a věříme, že si dovolenou náležitě užijete.

  Více informací
 • 2. Šnorchlování na ostrově Rhodos

  Pokud chvilku neposedíte a svou dovolenou rádi trávíte aktivně, určitě byste do svého itineráře měli zařadit poznávání podmořského světa. Vody v okolí ostrova jsou průzračné a nabízí ideální podmínky pro šnorchlování i dobrodružnější potápění. Šnorchlování můžete vyzkoušet na některé z mnoha pláží nebo se vydat na organizovaný výlet. 

  Více informací
 • 3. Koupání na ostrově Rhodos

  Ostrov Rhodos nabízí nespočet krásných pláží, které lákají ke koupání i vodním sportům. Vybírat můžete z písečných i oblázkových pláží a malých romantických zátok. Většina z nich nabízí zázemí v podobě barů, taveren a možnosti pronájmu lehátek i slunečníků. Moře dosahuje nejvyšších teplot během letních měsíců, kdy je zde plážová sezona v plném proudu. Od konce června do září zde naměříte přibližně 24 - 27 °C. Teplota moře je ke koupání vhodná zhruba do konce října.

  Více informací
 • 4. Potápění na ostrově Rhodos

  Rhodos se se svými průzračnými vodami řadí mezi oblíbené potápěčské destinace. Najdete zde hned několik zajímavých lokalit, ve kterých můžete pozorovat podmořský život, objevovat vraky lodí či pozůstatky dávných civilizací. Zdejší vody lákají potápěče všech pokročilostí. Pokud se na potápění do hlubin necítíte, můžete vyzkoušet šnorchlování. 

  Více informací
 • 5. Plavba z města Rhodos na Lindos

  Navštivte malebné městečko Lindos v rámci pohodové plavby z hlavního města Rhodosu. Během celodenního výletu si užijete nádherné výhledy z paluby lodi, koupání v průzračných vodách a prohlédnete si ikonickou Akropoli v Lindosu. 

  Výlet začne v hlavním městě ostrova, kde se nalodíte na výletní loď a užijete si dvouhodinovou plavbu s krásnými výhledy. Vaší první zastávkou bude malebné město Lindos, kde v rámci volného času můžete prozkoumat Akropoli, projít se městem, ochutnat místní speciality nebo strávit čas na pláži. Vaší další zastávkou bude pláž Tsambika, kde si užijete koupání v průzračných vodách. Cestou zpět zamíříte do slavné Anthony Quinn Bay, kde se natáčel válečný film Děla z Navarone.

  Výlet můžete zakoupit za cenu 40 EUR na tomto odkazu. 

  Více informací
 • 6. Turistika a treky na ostrově Rhodos

  Pokud chvilku neposedíte a rádi trávíte svou dovolenou aktivně, na Rhodosu určitě nebudete zklamaní. Ostrovní příroda přímo láká k procházkám a túrám po okolí. Většina turistických tras ale není značená, a tak se budete muset pohybovat podle navigace. Vybírat můžete z velkého množství jednodenních a půldenních tras, které nabízí nádherné výhledy. 

  Horkému slunci můžete uniknout do přírodní rezervace Sedm pramenů. Ta se nachází uprostřed lesů, přibližně 4 kilometry od letoviska Kolymbia. Najdete zde parkoviště, restauraci i dětské hřiště. Park získal své jméno díky sedmi pramenům, které zde vyvěrají ze země a stékají se do jedné říčky. Najdete zde i 200 metrů dlouhý tunel, kterým se můžete brodit. 

  Další z oblíbených a pohodových tras je Orange Valley. Vydejte se na poklidnou procházku ve stínu pomerančovníků, citrusovníků, olivovníků a dalších stromků. Trasa vede podél starých zavlažovacích kanálů a nabízí nádherné výhledy. 

  Po stopách bohyně Athény se můžete vydat na horu Filerimos. Jedná se o 4,5 kilometru dlouhou trasu, jejíž zdolání vám zabere přibližně 2 hodinky. Odměnou vám budou nádherné panoramatické výhledy na ostrov. 

  Nádherný západ slunce můžete pozorovat ze zříceniny hradu Monolithos. Výchozím bodem je stejnojmenná vesnice, odkud můžete pokračovat ke krásné pláži s křišťálově čistou vodou. Následně se vydáte na hrad, který se tyčí na 236 metrů vysokém monolitu. Celá okružní trasa měří přibližně 9 kilometrů a její zdolání vám zabere přibližně 3 hodiny. 

  Více informací
 • 7. All Inclusive plavba kolem ostrova Rhodos

  V rámci all inclusive plavby kolem ostrova Rhodos se můžete těšit na neomezené nápoje i občerstvení. Plavba trvá přibližně 3 hodiny a celkově vás čekají 3 zastávky na koupání. První zastávkou pro vás bude slavná Anthony Quinn Bay, kde si můžete vyzkoušet šnorchlování. Další plavání si užijete v Afantou Bay a Ladiko Bay. Loď celkově pojme 28 pasažérů a během plavby můžete neomezeně konzumovat víno, pivo, nealko, koktejl dne a také drobné občerstvení z místní produkce. 

  Výlet pořídíte za cenu od 55 EUR na tomto odkazu.

  Více informací
 • 8. Nákupy na ostrově Rhodos

  Rhodos je vyhlášený řemeslnými výrobky z keramiky, kůže či mořských lastur, pokud tak přemýšlíte nad typickým suvenýrem, zvolte například šperky z tržnice. Alternativou platící pro prakticky celé Řecko je potom také olivový olej či med. Co se větších obchodních center týče, najdete je převážně v okolí měst Rhodos a Faliraki.Otevírací doba na ostrově Rhodos se standardně pohybuje od 9 do 21 hodin, mezi 13 a 15 hodinou si pak v menších obchodech Řekové dopřávají siestu.

  Více informací
 • 9. Výlet na mořských kajacích po Pirátské stezce

  Užijte si parádní dobrodružství na mořském kajaku, pomocí kterého zdoláte Pirátskou stezku. Ta začíná na pláži Kathara, nedaleko letoviska Faliraki, odkud se vydáte na projížďku podél východního pobřeží ostrova. Těšit se můžete na krásné výhledy, plavání v křišťálově průzračné vodě a šnorchlování. Po celou dobu vám bude k dispozici instruktor, od kterého se dozvíte spoustu zajímavých informací o této oblasti. V ceně výletu je i piknikový oběd na pláži, který zahrnuje místní speciality. Výlet můžete rezervovat na tomto odkazu za cenu od 85 EUR. 

  Více informací
 • 10. Plavba z ostrova Rhodos na Symi island

  Ostrůvek Symi je součástí souostroví Dodekany a od ostrova Rhodos jej dělí přibližně 38 kilometrů. Symi je opravdu malebný a láká na typicky řeckou atmosféru. Najdete zde romantické pláže, malebný přístav a klášter z 18. století. Na ostrůvek se můžete podívat po vlastní ose nebo v rámci celodenního výletu. 

  Pokud se na ostrůvek plánujete vydat na celodenní výlet, ideálním dopravním prostředkem pro vás bude speedboat. Rychlolodě vyráží několikrát denně a cesta na Symi trvá přibližně hodinu. Další alternativou jsou trajekty, které vyráží pouze v určité dny a jsou vhodnou alternativou pokud na ostrově plánujete strávit více dní. Nabídky všech lodních společností můžete porovnat zde

  Symi můžete navštívit i v rámci celodenních organizovaných výletů. Tyto výlety zahrnují transfer na ostrov a zpět, zastávku na koupání a rozchod dle programu na ostrově. 

  Rhodes Town: Boat Trip to Symi Island and St George BayRezervovat od 40 EUR
  Rhodes: High-Speed Boat Cruise to Symi IslandRezervovat od 50 EUR
  Více informací
 • 11. Noční život na ostrově Rhodos

  Rhodos je poměrně živý ostrov a v každém větším letovisku tak najdete alespoň jeden noční klub a několik dalších restaurací a hospůdek. Nejvíce lidí však míří za nočním životem do měst Rhodos a Faliraki, kde je koncentrace zábavních podniků nejvyšší.V Rhodu patří mezi nejvyhledávanější podniky především Blue Lagoon, Captain Hook Bar či Phillips Bar. Ve Faliraki se oproti Rhodu nachází více vyloženě nočních klubů a méně restaurací a hospůdek. Mezi nejvyhlášenější podniky patří Mangos Latin Bar, Chaplins Beach Bar či The Loft Bar.

  Více informací
Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 5.9.2023