Aktivity / Evropa / Řecko / Řecké ostrovy / Rhodos / Plavba z ostrova Rhodos na Symi island

Plavba z ostrova Rhodos na Symi island

Symi

Ostrůvek Symi je součástí souostroví Dodekany a od ostrova Rhodos jej dělí přibližně 38 kilometrů. Symi je opravdu malebný a láká na typicky řeckou atmosféru. Najdete zde romantické pláže, malebný přístav a klášter z 18. století. Na ostrůvek se můžete podívat po vlastní ose nebo v rámci celodenního výletu. 

Pokud se na ostrůvek plánujete vydat na celodenní výlet, ideálním dopravním prostředkem pro vás bude speedboat. Rychlolodě vyráží několikrát denně a cesta na Symi trvá přibližně hodinu. Další alternativou jsou trajekty, které vyráží pouze v určité dny a jsou vhodnou alternativou pokud na ostrově plánujete strávit více dní. Nabídky všech lodních společností můžete porovnat zde

Symi můžete navštívit i v rámci celodenních organizovaných výletů. Tyto výlety zahrnují transfer na ostrov a zpět, zastávku na koupání a rozchod dle programu na ostrově. 

Rhodes Town: Boat Trip to Symi Island and St George BayRezervovat od 40 EUR
Rhodes: High-Speed Boat Cruise to Symi IslandRezervovat od 50 EUR

Letenky

Praha
Letiště Rhodos

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobus Des Roda2,6 EUR / cca 60 Kč
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejlepší poměr cena / kvalita
Rozvoz z letištěZarezervovat rozvoz
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Pokud využijete některý z levných zájezdů na ostrov Rhodos, bude vás na místě čekat delegát se zajištěným rozvozem.

Pokud cestujete na Rhodos bez cestovní kanceláře a nechcete si pronajmout auto, je nejlepší volbou rozvoz se společností Holidaytaxis. Ten vás bude čekat na letišti a doveze vás až k vašemu hotelu. Cena je jen o pár korun vyšší než klasickým autobusem a nemusíte nic víc řešit.