Jak se dostat na Rhodos

Na ostrov Rhodos se dostanete buď trajektem nebo letecky. Cesta letadlem je mnohem jednodušší, pohodlnější a rychlejší. Najděte si svoji letenku a začněte plánovat svou dovolenou.

V sezóně bývá místní letiště, vzhledem k oblíbenosti ostrova, velmi vytížené. I proto jsme pro vás připravili důkladného průvodce letištěm Rhodos.

Zájezdy na Rhodos

Slunný Rhodos patří mezi oblíbené letní destinace, můžete tedy vybírat z nabídek mnoha cestovních kanceláří. Užijte si dovolenou bez starostí a přenechte zařizování někomu jinému. Jednotlivé vyhledávače vám najdou a porovnají aktuální a nejvýhodnější nabídky různých cestovních kanceláří. Stačí si jen vybrat zájezd přesně podle vašich představ.

Letecky na Rhodos

Na ostrově se nachází jedno mezinárodní letiště Rhodos Diagoras (RHO) poblíž hlavního města Rhodosu. Let z Athén trvá 50 minut a 70 minut poletíte ze Soluně. Z ostatních evropských letišť se na Rhodos (často s přestupem) dostanete přibližně za 2,5 - 4 hodiny. Na Rhodos létají také lokální lety z okolních ostrovů, které trvají jen několik desítek minut.

Z Prahy se na Rhodos dostanete přímým letem se společností Ryanair či Smartwings.

Nejvýhodnější letenky na ostrov Rhodos najdete v našem vyhledávači levných letenek.

ryanair

Trajekty na Rhodos

Na Rhodos jezdí trajekty z pevninského Řecka, z Turecka i z okolních ostrovů. Za týden k ostrovu připluje 191 trajektů od osmi různých společností. Nejkratší plavby trvají 1 - 4 hodiny a propojují Rhodos s ostatními ostrovy. Na vzdálenější ostrovy už se dostanete řádově za 5 - 10 hodin podle vzdálenosti, a cesta na řeckou pevninu trvá díky zastávkám více než 12 hodin. Naproti tomu do tureckých přístavů Marmaris a Fethiye se dostanete za hodinu a půl.Trajekty jezdí z pevniny i okolních ostrovů v létě také poměrně často. V zimě se na ostrov dostanete spíše letadlem (i když se sem létá méně často), plavby trajektů jsou v zimě omezené a může se stát, že se plavba zruší z důvodu špatného počasí.

Trajektové spojení mezi ostrovy

Mapu trajektového propojení Dodekanských ostrovů, jízdní řády a ceny najdete na stránce Ferries.gr. Mimo Dodekanésy jezdí trajekty také na ostrovy Ikaria, Amorgos, Anafi, Syros, Fourni nebo na Krétu. 

Trajekty do Athén

V sezóně se na ostrov dostanete z Athén bez problémů každý den. Trajekty odplouvají dvakrát denně. Mimo sezónu se plavební řád mění i v závislosti na počasí. Z Athénského přístavu Pireus trvá cesta 13 - 18 hodin se zastávkami na ostrovech Syros, Kalymnos a Kos. Cestu zajišťuje společnost Blue Star Ferries. 

ferry Blue Star Ferries

Trajekty do Turecka

Ostrov Rhodos leží pouze 15 kilometrů od tureckého pobřeží, cesta trajekter tedy trvá pouze hodinu až hodinu a půl. Ostrov je propojený s tureckými letovisky Marmaris a Fethiye. 

Kde zakoupit jízdenky

Porovnejte ceny a časy plaveb od různých společností. Jízdenky na ostrov Rhodos nebo zpět zakoupíte na stránkách Ferries.gr nebo Directferries.com.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 5.9.2023