Ubytování na ostrově Rhodos

Kde se ubytovat na ostrově Rhodos?

Ostrov Rhodos nabízí různé možnosti ubytování podle osobních preferencí.

  • Východ ostrova a okolí hlavního města nadchne všechny, kteří na ostrov míří za zábavou, na aktivní rodinnou dovolenou, za odpočinkem, krásnými plážemi i památkami. Tato část ostrova je velice živá ve dne i v noci.
  • Západní oblast je větrnější a vstupy do vody jsou o něco strmější, lidé sem jezdí za zážitky na surfu, windsurfu nebo kitesurfu.
  • iižní část ostrova je nejvíce pokojná, pokud si chcete užít dovolenou bez zástupů lidí, vyrazte sem.

Nejpopulárnější oblasti na ostrově Rhodos

Výlety, historie, noční život

 

Rhodos je hlavní město stejnojmenného ostrova. Hlavní atrakcí města je Palác velmistrů s nádhernými zahradami. Nachází se zde také obrovský středověký hrad s opevněním vybudovaný johanity s cílem zabránit invazi Arabů. Rhodské staré město je považováno za jedno z nejzachovalejších v Evropě, díky čemuž bylo také zapsáno na seznam UNESCO.

Vhodná volba pro ty, co chtějí podnikat výlety autobusem či lodí a chtějí být v centru dění.
Rodiny s dětmiPro rodiny s dětmi doporučujeme letovisko Faliraki. K dispozici je Aquapark a vstup do moře je pozvolný, bez kamenů.
Noční životFaliraki,Lindos, Kolymbia
Vodní sportyIalysos Ixia, Kremasti
Klidná letoviskaAfandou, Gennadi, Haraki
Tradiční
Archangelos

Kempy na Rhodu

Na Rhodosu nenajdete klasické kempy, kam byste mohli přijet se stanem, ale nachází se zde několik připravených ubytování ve stanech, karavanech či v chatičkách - glamping. Zde dostupné kempy na Rhodosu. Na východním pobřeží najdete magické místo VinSan Wellness Centre poblíž města Lindos nebo ubytování u farmy Naturfarm Rhodos. Na západní části ostrova se nachází dva kempy, jedním z nich je Drolma Ling Camp poblíž městečka Theologos a nedaleko něj se nachází stanová vesnička LOGOS. Stanování nadivoko není v Řecku povoleno, občas však potkáte pár dobrodruhů, kteří využívají teplého počasí a přespí na pláži.

Jaké jsou ceny ubytování na Rhodosu?

Ceny za ubytování se na ostrově mohou lišit až v řádu stovek eur. Záleží, jak dopředu si zajistíte ubytování, jestli na ostrov míříte mimo sezónu nebo v sezóně, jestli bydlíte přímo u moře a jaký vyžadujete standard ubytování. V létě jsou možnosti ubytování mnohem širší, mají otevřeno všechny hotely i vybavené kempy.

Pokud nepočítáme alternativní možnost ubytování Couchsurfing, ceny za ubytování na Rhodosu začínají okolo 15 EUR za noc. Za tuto cenu seženete sdílené bydlení v hostelovém pokoji na okraji sezóny nebo mimo sezónu. Pěkné lowcost ubytování v sezóně se pohybuje v rozmezí 25 - 35 EUR. Do této ceny se vejdou také hotely na pobřeží nebo snídaně v ceně.

Do 60 EUR na noc se na Rhodosu můžete ubytovat v příjemném apartmánu nebo v hotelovém pokoji s koupelnou. Nadstandardní ubytování se pohybuje okolo 80 - 120 EUR na noc pro dvě osoby. Luxusní pobyt s veškerým komfortem a servisem nebo pronájem celé nemovitosti se pohybuje v průměru okolo 150 EUR.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 5.9.2023