Počasí na ostrově Rhodos a nejlepší doba k návštěvě

Kdy Rhodos navštívit?

Na ostrov Rhodos se jezdí především za sluncem, památkami a krásným mořem, proto je jedním z nejvyhledávanějších řeckých ostrovů pro letní dovolenou. 

Nejlepší doba k návštěvě

Dovolená u mořeNejlepším obdobím pro dovolenou u moře je červen až září.
Levná dovolená u mořeRhodos se nachází nedaleko jihozápadního pobřeží Turecka, a vzhledem k jižní poloze ostrova bývá hlavní sezóna delší. Na krásné počasí se můžete spolehnout od května do října, kdy se teploty pohybují mezi 25 - 31 °C a teplota vody se vyšplhá až k 25 °C.Pokud toužíte po levné dovolené u moře, je nejvhodnější Rhodos navštívit na začátku nebo ke konci sezony. Nejlevnější dovolenou pořídíte v květnu.
Poznávací dovolená a sporty

Zimy jsou zde velmi mírné, proto můžete na Rhodos zavítat celoročně. Od listopadu do dubna více prší, teploty vzduchu se pohybují okolo 15°C a moře mívá maximálně 18°C, což jsou ideální podmínky k průzkumu ostrova, k procházce po pláži nebo v přírodě a k návštěvě památek.

Webkamery na Rhodosu

Jaké je počasí nebo doprava na Rhodosu právě teď se můžete přesvědčit na live webkamerách, které se nachází na různých částech ostrova.

Na webu Windy uvidíte aktuální teploty, proudění vzduchu a pohledy z dalších webkamer.

Počasí na Rhodosu

Na Rhodu panuje klasické subtropické středomořské klima, což znamená teplá suchá léta a mírné deštivé zimy. Počasí na ostrově je zde ovlivněno polohou ostrova, blízkostí pevniny a působením pravidelného větru Meltémi. Po většinu času se jedná o mírný vánek, který v létě zpříjemňuje horké dny a v zimě zase ostrovní počasí otepluje. V létě se teploty můžou vyšplhat přes 30 °C a téměř vůbec neprší. V zimě naopak spadne většina ročních srážek a teploty se pohybují okolo příjemných 15 °C.

Počasí v zimě

Počasí v prosinci na Rhodu je i na řecké poměry velice teplé. Teploty vzduchu se pohybují mezi 12 a 16°C, moře má pak 18°C. Jedinou kaňkou tak zůstávají časté a velice intenzivní srážky.

Podobně deštivé a teplé počasí nás na Rhodu čeká také v lednu. Teploty se pohybují v průměru kolem 14°C, moře má pak kolem 17°C a osloví tak spíše otužilce.

Počasí v únoru na Rhodu je sice stále deštivé, srážky však nejsou tak intenzivní jako v prosinci a lednu. Teploty vzduchu se pohybují mezi 11 a 15°C, teplota moře pak klesá na 16°C.

vesnice archangelos

Počasí na jaře

V březnu je počasí na Rhodu o chlup teplejší. Teploty vzduchu se pohybují mezi 11 a 17°C, kvůli častým srážkám a moři s teplotou pohybující se kolem 16°C jsou tak podmínky ke koupání stále nepříznivé.

Počasí v dubnu na Rhodu je typické koncem deštivé sezony. Spolu s nižším počtem srážek nastává i zvýšení tepoty vzduchu v průměru na 17°C. Moře má však stále zhruba 17°C, a v moři se tak vykoupou spíše otužilí plavci.

Lepší podmínky ke koupání nabízí počasí v květnu, kdy na Rhodu stoupají teploty na 17 až 23°C. Teplota moře se pohybuje kolem 19°C, bez větších ostychů se tak již lže pravidelně koupat.

Kritinia (Kastellos)

Počasí v létě

Počasí v červnu na Rhodu je typické teplotami vzduchu kolem 24°C. Teplota moře pak stoupá na 21°C a počasí je velice slunné a suché.

Teploty vzduchu v červenci se na Rhodu pohybují mezi 23 a 28°C. Teplota vody se v červenci pohybuje kolem slušných 23°C.

Počasí v srpnu je Rhodu stejně teplé jako v červenci. Výhodou srpna je však vyšší teplota moře, která dosahuje v průměru 25°C.

Vlycha beach, Rhodos

Počasí na podzim

Počasí v září na Rhodu je stále ideální ke koupání. Teploty vzduchu se v průměru pohybují kolem 25°C, moře zůstává vyhřáté na 24°C. Koupání vám navíc zpříjemní i stále trvající slunné a suché počasí.

Říjnové počasí na Rhodu je stále velice teplé, ale již také deštivé. Teploty vzduchu se pohybují mezi 17 a 25°C, moře má pak stále příjemných 22°C. S trochou štěstí na slunné počasí se tak můžete dočkat dobrých podmínek pro koupání v moři.

Počasí v listopadu na Rhodu je podobně jako v říjnu typické častými dešti i příjemnými teplotami. Teplota vzduchu se pohybuje mezi 12 a 19°C. Teplota moře stále zůstává na cca 19°C, díky čemuž se i v listopadu najde několik dní vhodných ke koupání.

Rhodos s dětmi

Kdy se dá koupat na Rhodosu?

V červnu už bývá moře prohřáté na příjemných 23 °C. Voda je zpravidla nejteplejší v červenci, srpnu a září, kdy se pohybuje okolo 25 °C. Na tyto měsíce spadají také nejvyšší teploty vzduchu, což je ideální kombinace pro vodní aktivity a relaxaci na pláži.

Teplota moře na ostrově Rhodos

Teplota moře začíná být příjemná na koupání v květnu, kdy se přehoupne přes 20 °C. Voda se nejvíce ohřeje v srpnu a ještě do září si drží 25 °C. Od října zase moře pomalu chladne.

šnorchlování na Rhodu

Počasí na Rhodosu v jednotlivých měsících

Počasí v lednu

Již od prosince na Rhodosu prší a leden navazuje téměř 150 mm srážek za měsíc. Teploty se pohybují v rozmezí 8 - 15 °C. Zima je zde mírná, můžete zde zažít velmi pěkné dny, ale i nepříjemné počasí. 

Počasí v únoru

Únorové počasí se od lednového téměř neliší, jen srážky pomalu ustávají. Napadne zde v průměru okolo 120 mm za měsíc. Denní teploty dosahují průměrně až 15 °C a moře mívá o stupeň více.

Počasí v březnu

V březnu se začíná pomalu oteplovat. Teploty se pohybují mezi 10 - 17 °C a prší o poznání méně. Počasí na koupání ještě zdaleka není, ale pobyt na ostrově je vcelku příjemný.

Počasí v dubnu

V dubnu už spadne pouze okolo 24 mm srážek za měsíc. Šance, že zmoknete je tedy poměrně malá. Průměrné denní teploty se pohybují mezi 12 - 20 °C. Duben je tedy ideálním měsícem k průzkumu zdejších památek a přírody.

Počasí v květnu

V polovině května se probouzí vítr typický pro tuto oblast Egejského moře a vane s přestávkami až do poloviny září. Denní teploty se mohou vyšplhat až k 25 °C a také moře v tuto dobu obvykle přesáhne 20 °C.

Počasí v červnu

V červnu začíná hlavní sezóna. Průměrné denní teploty už se blíží ke 30 °C a moře už je vyhřáté na 23 °C. Léto je na Rhodosu téměř bez srážek, v červnu spadne průměrně 3 mm srážek.

Počasí v červenci a v srpnu

Horké červencové a srpnové dny bývají příjemně ochlazovány sezónním větrem meltémi, i přesto zde průměrné teploty přesahují 30 °C. Teplota vody má okolo 25 °C. V létě na Rhodosu neprší. Tyto měsíce jsou ideální pro koupání a odpočinek na pláži. 

Počasí v září

V září se ochlazuje pouze nepatrně, teploty se pohybují stále okolo 28 °C a moře si drží teplotu 25 °C po létě. Můžete se zde setkat už s drobnými přeháňkami, ale stále spadne pouze 7 mm srážek za měsíc.

Počasí v říjnu

Říjnové teploty se stále mohou pohybovat okolo 24°C, ale také mohou některé dny spadnout na 16 °C. Deště přibývá, ale moře si stále drží příjemných 22 °C.

Počasí v listopadu

Listopadové počasí je vhodnější spíše k túrám po ostrově a návštěvě památek. V hezkých dnech bývá okolo 20 °C, v těch méně hezkých okolo 13 °C. V listopadu spadne okolo 90 mm srážek.

Počasí v prosinci

V prosinci začíná opět více pršet, spadne zde okolo 145 mm srážek, a přichází nejdeštivější měsíce. Teplota se pohybuje mezi 10 - 15 °C. Moře mívá okolo 18 °C.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 5.9.2023