Průvodce / Evropa / Řecko / Řecké ostrovy / Rhodos / Co musíte vidět

Co musíte vidět na Rhodosu

Co musíte vidět na Rhodosu

 • 1. Akropole v Lindosu

  Vesnička Lindos se nachází na východním pobřeží ostrova a patří k jeho nejnavštěvovanějším a nejkrásnějším místům. Kromě nádherných pláží a malebného centra zde najdete zachovalou antickou akropoli s nádherným výhledem na okolí. 

  Více informací
 • 2. Kalithea

  Na severu ostrova, mezi hlavním městem a letoviskem Faliraki, se nacházejí lázně Kalithea. Tyto lázně jsou umístěny v krásné zahradě na břehu skalnaté zátoky. Lázně mají krystalicky čistou vodu a díky nádhernému prostředí a klidu si zde jejich návštěvníci užijí té pravé relaxace a pohody. Lázně mají za sebou rozsáhlou rekonstrukci a je možné je za poplatek 4 EUR navštívit.

  Výlety a plavby do lázní si můžete zarezervovat zde.

  Více informací
 • 3. Sedm pramenů

  Sedm pramenů (Eptá Pigés) patří mezi přírodní zajímavosti ostrova Rhodos. Nachází se ve vnitrozemí, přibližně 4 kilometry východně od letoviska Kolymbia. Park získal své jméno díky sedmi pramenům, které zde vyvěrají ze země a stékají se do říčky Loutanis. Ta zásobuje malé umělé jezírko. Zajímavou atrakcí je i 200 metrů dlouhý tunel, kterým říčka protéká. Tunel má zpevněnou podlahu a je možné jím projít. Voda vám bude sahat přibližně po kotníky a určitě byste neměli zapomenout na baterku. Celá oblast přírodního parku se nachází v lesích a je skvělým útočištěm během parných letních dní.  Najdete zde parkoviště i malou restauraci, kde se můžete občerstvit. 

  Více informací
 • 4. Přístav Mandraki

  Mandraki je přístav nedaleko města Rhodos, jež byl v helénském období jedním z nejvýznamnějších řeckých přístavů vůbec. Právě zde se nacházel Rhodský kolos, obří socha rozkročeného muže sloužící jako maják, mezi jehož nohami vjížděly lodě do přístavu. Původní sedmý div světa zde sice nyní již nespatříte, najdete zde však velikou pevnost sv. Nicolase a muzeum mapující zlaté časy Mandraki.

  Více informací
 • 5. Údolí motýlů

  Údolí motýlů (Petaloudes) se nachází v severní části ostrova v oblasti Petaloudes. V tomto údolí žijí tisícovky motýlů včetně nočních motýlů Callimorpha quadripunctaria. Údolím vede upravená stezka, kterou si lze za poplatek 5 € projít. Na horním konci údolí je k vidění kostelík Moní Panagías Kalopetras z roku 1782 a na dolním konci údolí zase muzeum motýlů. Pro návštěvu údolí motýlů je nejlepší čas v průběhu letních měsíců.

  Více informací
 • 6. Pevnost Monolithos

  Pevnost Monolithos se nachází na západním pobřeží ostrova na skalnatém kopci nad stejnojmennou pláží a nabízí nádherný výhled na Egejské moře. Byla postavena v roce 1480 na místě starší byzantské pevnosti, která zde stála již od 7. století. Původní účel pevnosti byl chránit obyvatele města Monolithos před nájezdy pirátů a dalších nepřátel. V průběhu staletí byla pevnost několikrát přestavována a rozšiřována. Návštěvníci mohou vystoupat po schodech až na vrchol pevnosti, kde se nachází věž s krásným výhledem na okolní krajinu. 

  Více informací
 • 7. WaterPark Falikari

  Aquapark ve Faliraki je největším evropským vodním parkem, kde si návštěvníci užijí nejrůznějších vodních atrakcí, jako např. bazénu s umělými vlnami, vířivek, skluzavek a tobogánů od dětských až po extrémní i dalších atrakcí. Samozřejmostí jsou vodní atrakce pro malé děti, vláček, obchod a restaurace. Vstupné činí 25 € za dospělého a 17 € za dítě od 3 do 12 let.

  Více informací
 • 8. Klášter Tsambika

  Klášter Tsambika leží poblíž letoviska Kolymbia na západním pobřeží. Klášter se nachází na 300 m vysokém kopci a je zasvěcen Panně Marii. S klášterem je spjata legenda, která praví, že poté, co se na kopci objevila ohnivá záře, se zdejším bezdětným manželům konečně narodila dcera. Pojmenovali ji Tsambika (Ohnivá záře) a její otec postavil na kopci klášter, ke kterému se chodí modlit bezdětné ženy.

  Více informací
 • 9. Hrad Kritinia

  U západního pobřeží ostrova se nachází skvěle zachovalý johanitský hrad Krinithia. Byl postaven v 15. století a měl chránit obyvatele přilehlé vesničky před nepřátelskými útoky Osmanů. Hrad je směsicí byzantské a benátské architektury a dnes si zde můžete prohlédnout pozůstatky kaple svatého Pavla i dalších budov. Hrad je návštěvníkům volně přístupný a nabízí nádherný výhled na okolí. 

  Více informací
 • 10. Filerimos

  Filerimos je kopec s klášterem, antickou akropolí a známým vysokým křížem, který je cílem mnoha poutníků. Rozhledna je vysoká 18 metrů a má netradiční tvar kříže. Dostat se na ní dá křížovou cestou, kterou lemují borovice. Z rozhledny se naskýtá překrásný výhled na celý ostrov včetně letišť, přímořských letovisek, vrchovin i moře.

  Více informací
 • 11. Antické město Kamiros

  Kamiros je starověký areál, který se nachází přibližně 30 km od hlavního města Rhodosu jihozápadním směrem. Stojí zde ruiny starověkého chrámu, domů, lázní a amfiteátru. Kamiros má za sebou několik tisíc let dlouhou historii – jeho počátky sahají až do druhého tisíciletí př. n. l. Kamiros byl vážně poškozen silným zemětřesením, které proběhlo roku 142 a poté bohužel již nebyl obnoven.

  Více informací
 • 12. Vesnice Siana

  Na Rhodosu se nachází mnoho krásných tradičních vesniček. Jednou z nich je vesnice Siana na západním pobřeží, která je proslulá výtečným medem a vinným destilátem – Soumou, kterou je povoleno prodávat pouze zde. Nikde jinde v Řecku Soumu neochutnáte. Siana je také známá vyšívanými ubrusy a dečkami. Vesnice je také známá pro svou kostelík zasvěcený svatému Janu Křtiteli, který se nachází na vrcholu kopce s výhledem na vesnici a okolní krajinu. Siana je také častým výchozím bodem pro turistické túry po okolních horách a kopcích.

  Více informací
Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 5.9.2023