Kapitoly průvodce

Proč Kolymbia navštívit

Kolymbia patří k turisticky oblíbeným střediskům s klidným prostředím a krásnou pláží. Větší výstavba tady začala až před sto lety, proto zde nenajdete historické památky, ale spíše moderní budovy, hotely, restaurace a obchody. Letovisko najdete 25 kilometrů od města Rhodos mezi již zmíněnými obcemi Afandou a Archangelos. Hned při příjezdu vás přivítá eukalyptová vůně, protože právě eukalypty lemují příjezdovou cestu. Severní část města patří spíše místním a není tak udržovaná a jižní část města je více zaměřená na turisty. Rozhodně si nenechte ujít jednu z nejkrásnějších písečných pláží Tsampika.

Před cestou

Kde se ubytovat?

Porovnat nabídky všech hotelů můžete zde.

Zájezdy

Letenky

Praha
Letiště Rhodos

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobus9 EUR / cca 250 Kč
Nejlepší poměr cena / kvalita
Rozvoz z letištěZarezervovat rozvoz
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Zájezdy

Pokud využijete některý z levných zájezdů na Rhodos, bude vás na místě čekat delegát se zajištěným rozvozem.


Autobus

Autobusem se do Kolymbia dostanete za zhruba 9 EUR a cesta potrvá necelé 2 hodiny. Rovněž se nevyhnete nutnosti přestupu v hlavním městě.

Doprava veřejnou dopravou tak nemá žádný smysl, rozvoz s Holidaytaxis vás vyjde na stejnou částku, jedná se o přímý spoj z letiště před váš hotel a doba jízdy je zhruba 50 minut.


Rozvoz

Pohodlnější volbou než autobus je rozvoz se společností Holidaytaxis. Ten vás bude čekat na letišti a doveze vás až k vašemu hotelu. Cena je dle hotelu zhruba 9 - 10 EUR.


Taxi

Ve více lidech se může vyplatit taxi objednané přes Gettransfer.


Půjčení auta

Největší flexibilitu vám poskytne zapůjčení auta přímo na letišti. Porovnat nabídky všech autopůjčoven můžete na stránkách Rentalcars.


Průvodce letištěm

Více informací nejen o dopravě naleznete v průvodci letištěm Rhodos.