Kapitoly průvodce

Proč Lindos navštívit

Lindos je malebné městečko plné úzkých křivolakých uliček plných kaváren. Na kopci na kraji města se pak nachází slavná akropole mapující historii města. Mezi mohutnými hradbami křižáckého hradu se zde totiž nacházejí jak středověké paláce s kostely, tak původní antické chrámy a divadlo z počátku našeho letopočtu.

Nad vesnicí Lindos se tyčí chrám bohyně Athény Lindské a středověká johanitská pevnost. Na kopec s pevností a chrámem je možné za pár euro vyjet na oslíkovi. Seshora je nádherný výhled na zátoku pod městem.

Před cestou

Kde se v Lindosu ubytovat?

Porovnat nabídky všech hotelů můžete zde.

Zájezdy

Letenky

Praha
Letiště Rhodos

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobus8 EUR / cca 200 Kč
Nejlepší poměr cena / kvalita
Rozvoz z letištěZarezervovat rozvoz
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Zájezdy

Pokud využijete některý z levných zájezdů na Rhodos, bude vás na místě čekat delegát se zajištěným rozvozem.


Autobus

Autobusem se do Lindosu dostanete za zhruba 8 EUR a cesta potrvá 2 a půl hodiny. Rovněž se nevyhnete nutnosti přestupu v hlavním městě.

Doprava veřejnou dopravou tak nemá žádný smysl, rozvoz s Holidaytaxis vás vyjde na stejnou částku, jedná se o přímý spoj z letiště před váš hotel a doba jízdy je zhruba 50 minut.


Rozvoz

Pohodlnější volbou než autobus je rozvoz se společností Holidaytaxis. Ten vás bude čekat na letišti a doveze vás až k vašemu hotelu.


Taxi

Ve více lidech se může vyplatit taxi objednané přes Gettransfer.


Půjčení auta

Největší flexibilitu vám poskytne zapůjčení auta přímo na letišti. Porovnat nabídky všech autopůjčoven můžete na stránkách Rentalcars.


Průvodce letištěm

Více informací nejen o dopravě naleznete v průvodci letištěm Rhodos.