Proč město Rhodos navštívit

Rhodos je fascinující ostrov, kde se setkává historie s krásou přírody. Jeho hlavní město je plné historických památek a nádherných pláží, což z něj dělá ideální destinaci pro cestovatele.

Staré Město Rhodos, zařazené na seznam UNESCO, je oázou středověké architektury. Je ohraničeno mohutnými hradbami, které byly postaveny Rytíři sv. Jana, také známými jako Rytíři hospitálníci, ve 14. století. Procházka po ulicích Starého Města je jako cesta zpět v čase. Úzké dlaždicemi vydlážděné uličky jsou lemovány středověkými budovami a roztodivnými obchůdky, které prodávají vše od tradičních řeckých suvenýrů po umělecká díla. Hlavní třída, Rytířská ulice (Ippoton), je obzvlášť impozantní, s nádhernými gotickými budovami, které kdysi sloužily jako sídla rytířů. Doporučujeme také navštívit Palác Velkého Mistrů, dominantu Starého Města. Tento majestátní hrad byl hlavním sídlem Rytířů sv. Jana a dnes je zde muzeum, kde můžete prohlédnout sbírku historických artefaktů.

Staré Město nabízí také mnoho příležitostí k relaxaci - jsou zde kavárny a restaurace, kde můžete vychutnat tradiční řeckou kuchyni, nebo se jednoduše posadit a sledovat svět kolem sebe.

Před cestou

Kde se ubytovat?

Porovnat nabídky všech hotelů můžete zde. Doporučit můžeme zejména hotel Arte s nádherným výhledem na moře.

Zájezdy

Letenky

Praha

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobus 2,6 EUR / cca 60 Kč
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejlepší poměr cena / kvalita
Rozvoz z letištěZarezervovat rozvoz
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Před příletovou halou letiště se nachází autobusové zastávka, od které v intervalech od 20 po 60 minut vyjíždějí autobusy do centra města. Jízda trvá cca 35 minut a vyjde na 2, 60 €, jízdenky se kupují v kiosku u zastávky.