Aktivity / Evropa / Řecko / Řecké ostrovy / Rhodos / Turistika a treky na ostrově Rhodos

Turistika a treky na ostrově Rhodos

Turistika a treky na ostrově Rhodos

Pokud chvilku neposedíte a rádi trávíte svou dovolenou aktivně, na Rhodosu určitě nebudete zklamaní. Ostrovní příroda přímo láká k procházkám a túrám po okolí. Většina turistických tras ale není značená, a tak se budete muset pohybovat podle navigace. Vybírat můžete z velkého množství jednodenních a půldenních tras, které nabízí nádherné výhledy. 

Horkému slunci můžete uniknout do přírodní rezervace Sedm pramenů. Ta se nachází uprostřed lesů, přibližně 4 kilometry od letoviska Kolymbia. Najdete zde parkoviště, restauraci i dětské hřiště. Park získal své jméno díky sedmi pramenům, které zde vyvěrají ze země a stékají se do jedné říčky. Najdete zde i 200 metrů dlouhý tunel, kterým se můžete brodit. 

Další z oblíbených a pohodových tras je Orange Valley. Vydejte se na poklidnou procházku ve stínu pomerančovníků, citrusovníků, olivovníků a dalších stromků. Trasa vede podél starých zavlažovacích kanálů a nabízí nádherné výhledy. 

Po stopách bohyně Athény se můžete vydat na horu Filerimos. Jedná se o 4,5 kilometru dlouhou trasu, jejíž zdolání vám zabere přibližně 2 hodinky. Odměnou vám budou nádherné panoramatické výhledy na ostrov. 

Nádherný západ slunce můžete pozorovat ze zříceniny hradu Monolithos. Výchozím bodem je stejnojmenná vesnice, odkud můžete pokračovat ke krásné pláži s křišťálově čistou vodou. Následně se vydáte na hrad, který se tyčí na 236 metrů vysokém monolitu. Celá okružní trasa měří přibližně 9 kilometrů a její zdolání vám zabere přibližně 3 hodiny. 

Letenky

Praha
Letiště Rhodos

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobus Des Roda2,6 EUR / cca 60 Kč
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejlepší poměr cena / kvalita
Rozvoz z letištěZarezervovat rozvoz
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Pokud využijete některý z levných zájezdů na ostrov Rhodos, bude vás na místě čekat delegát se zajištěným rozvozem.

Pokud cestujete na Rhodos bez cestovní kanceláře a nechcete si pronajmout auto, je nejlepší volbou rozvoz se společností Holidaytaxis. Ten vás bude čekat na letišti a doveze vás až k vašemu hotelu. Cena je jen o pár korun vyšší než klasickým autobusem a nemusíte nic víc řešit.