Aktivity / Evropa / Řecko / Řecké ostrovy / Rhodos / Koupání na ostrově Rhodos

Koupání na ostrově Rhodos

Koupání na ostrově Rhodos

Ostrov Rhodos nabízí nespočet krásných pláží, které lákají ke koupání i vodním sportům. Vybírat můžete z písečných i oblázkových pláží a malých romantických zátok. Většina z nich nabízí zázemí v podobě barů, taveren a možnosti pronájmu lehátek i slunečníků. Moře dosahuje nejvyšších teplot během letních měsíců, kdy je zde plážová sezona v plném proudu. Od konce června do září zde naměříte přibližně 24 - 27 °C. Teplota moře je ke koupání vhodná zhruba do konce října.

Nejkrásnější láže na ostrově Rhodos

Ostrov Rhodos je obklopen mnoha krásnými plážemi, které nabízejí relaxaci v písku a koupání v průzračném moři. Mezi nejznámější písečné pláže na ostrově patří Agia Marina, pláž ve Faliraki či Ladikou. Trochu klidnější, ale hůře dostupné jsou pláže Kiotari, Gennadi, Agia Agatha, Lindos či Glystra.

Mezi nejkrásnější oblázkové pláže se pak řadí Kolymbie, Kiotari a Gennadi. Při výletu na hrad Monolithos pak nesmíte vynechat ani menší oblázkovou pláž Foumi.

Za vodními sporty se vydejte do oblasti Prasonisi či zálivu Apolakia, které jsou vyhlášenými surfařskými resorty.

Vodná pro potápění i šnorchlování: Anthony Quinn

Anthony Quinn je jednou z nejkrásnějších pláží Rhodosu, na které se natáčely klíčové scény z filmu Řek Zorba. Tato pláž se nachází poblíž Faliraki na severovýchodě ostrova. Jde o romantickou oblázkovou zátoku s pozvolným vstupem do moře. Pláž nabízí veškerou vybavenost včetně pronájmu lehátek se slunečníky a občerstvení v taverně. Na své si zde přijdou i milovníci potápění a šnorchlování.Anthony Quinn beach

Ideální pro vodní sporty: Prasonisi

U nejjižnějšího výběžku ostrova Rhodos se nachází pláž Prasonisi. Tato pláž spojuje dvě pevniny a je z obou stran obklopena mořem. Celý den tu fouká příjemný vítr, díky němuž se tvoří velké vlny a pláž je proto ideální pro surfing a kiteboarding. Prasonisi nabízí průzračné čisté moře ke koupání, jemný písek ke slunění a množství vodních atrakcí pro zábavu.

Prasonisi

Vhodná pro rodiny s dětmi: Tsambika

Tsambika je krásná pláž na východním pobřeží Rhodosu, která je pokryta jemným zlatavým pískem. Zdejší vody jsou mělké, a tak je pláž ideálním místem pro rodinnou pohodu. Tsambika se rozkládá pod kopcem, na němž stojí kostelík, díky čemuž zdejší atmosféru nenarušují žádné hotely. Na pláži je široká nabídka vodních sportů, možnost pronajmout si lehátko se slunečníkem a občerstvit se v jedné ze zdejších taveren.

Pláž Tsambika – Rhodos

Více pláží najdete v kapitole průvodce "Nejkrásnější pláže na ostrově Rhodos".

Letenky

Praha
Letiště Rhodos

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobus Des Roda2,6 EUR / cca 60 Kč
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejlepší poměr cena / kvalita
Rozvoz z letištěZarezervovat rozvoz
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Pokud využijete některý z levných zájezdů na ostrov Rhodos, bude vás na místě čekat delegát se zajištěným rozvozem.

Pokud cestujete na Rhodos bez cestovní kanceláře a nechcete si pronajmout auto, je nejlepší volbou rozvoz se společností Holidaytaxis. Ten vás bude čekat na letišti a doveze vás až k vašemu hotelu. Cena je jen o pár korun vyšší než klasickým autobusem a nemusíte nic víc řešit.