Průvodce / Severní Amerika / Dominikánská republika

Dominikánská republika

Proč Dominikánskou republiku navštívit

Dominikánská republika je proslulá svými ikonickými karibskými plážemi s jemným bílým pískem, palmami a tyrkysovým mořem. Kromě milovníků koupání a relaxace na pláži si zde přijdou na své i fanoušci historie a koloniální architektury, jelikož právě v Dominikánské republice vznikla první španělská kolonie.

Před cestou

Před cestou si projděte naše skvělé a pravidelně aktualizované průvodce, ve kterých najdete vše potřebné.

Uzavřete též cestovní pojištění, zarezervujte si hotel a případně i automobil.

Průvodci

Nejoblíbenější oblasti a kde se ubytovat?

Mezi nejoblíbenější oblasti v Dominikánské republice patří letoviska Punta Cana, Bayahibe, Puerto Plata, Boca Chica a hlavní město Santo Domingo.

Více naleznete v kapitole průvodce "Kde se ubytovat v Dominikánské republice".

TOP 8 nejlepších hotelů v Dominikánské republice

Další možnosti

Zájezdy

Pokud preferujete dovolenou přes cestovní kancelář, zlevněné zájezdy do Dominikánské republiky najdete:

Letenky

Praha
Letiště Punta Cana

Doprava

z/na

Letiště Punta Cana se nachází ve východní části ostrova. Pokud do Dominikánské republiky přiletíte s cestovní kanceláří, bude vás přímo na letišti čekat zajištěný transfer. Transfer zajišťují také některá luxusnější ubytovací zařízení v rámci ceny ubytování.

  • Nejvýhodnější zájezdy do Dominikánské republiky najdete zde >

Transfer zajišťují také některá luxusnější ubytovací zařízení v rámci ceny ubytování. V případě, že se vás ani jedna z výše uvedených možností netýká, budete muset pro svou cestu z letiště využít tax, rozvoz nebo si pronajmout auto.

  • Cena za taxi závisí na délce trasy a pohybuje se v řádech desítek dolarů. Do centra Santo Dominga zaplatíte přibližně 40 USD. Nejpohodlnější možností je využít služby společnosti Gettransfer.
  • Nejlepší možností v poměru cena/ kvalita je doprava se společností Hoppa. Jízdenky je možné zarezervovat online a ceny začínají na částce 5 EUR.
  • V případě pronájmu auta si ho zamluvte dopředu na osvědčených stránkách Rentalcars.com. Více informací o pronájmu auta v Dominikánské republice se dozvíte níže v kapitole průvodce "Půjčení auta v Dominikánské republice".
  • Pokud upřednostňujete levnější variantu cestování před pohodlím, můžete z letiště jet taxíkem k cca 3 km vzdálené autobusové zastávce a odtud dále pokračovat veřejným autobusem.

Detailní informace nejen o dopravě naleznete v průvodci letištěm Punta Cana.