Ubytování v Dominikánské republice

Kde se ubytovat v Dominikánské republice?

Punta Cana (oblíbené letovisko)

Jedním z nejmodernějších a nejvyhledávanějších letovisek je Punta Cana. Najdete zde krásné pláže, korálový útes vhodný ke šnorchlování a mnoho možností vyžití v podobě obchodů, restaurací a barů. Nejkrásnější pláží tohoto regionu je pláž Baváro. 

white sandy beach in Cap Cana

Santo Domingo (hlavní město) 

Hlavní město Santo Domingo je ideálním místem pro návštěvu, pokud chcete během pobytu v Dominikánské republice poznávat místní historii a kulturu. Ve městě najdete koloniální architekturu, muzea i restaurace s tradiční dominikánskou kuchyní. Pokud plánujete vyrazit za nočním životem, Santo Domingo je pro vás tou správnou destinací. Najdete zde bary i kluby, ve kterých můžete protančit střevíce a zatančit si národní tanec merengue. 

Colonial Era Fortress Wall (Puerta del Conde, Santo Domingo, Dominican Republic.jpg

Bayahibe (tropické pláže)

Nedaleko ostrova Saona se nachází proslulá pláž Bayahibe, která je jako vytržená z katalogu exotiky. Turisté sem míří kvůli nádherným plážím a službám na vysoké úrovni. Bayahibe je též výborným výchozím bodem pro návštěvu ostrova Saona a národního parku del Este. 

Pláž Bayahibe, Bayahibe

Puerto Plata (severní pobřeží)

Letovisko Puerto Plata najdete na severním jantarovém pobřeží. Puerto Plata je ideálním místem, pokud chcete propojit odpočinek na krásných plážích spolu s poznáváním a vodními sporty. Ve městě najdete palírnu rumu, muzeum jantaru a jednu z nejstarších koloniálních pevností v Karibiku, na kterou se můžete nechat vyvézt lanovkou. 

Puerto Plata

Jaké jsou ceny ubytování v Dominikánské republice?

Ceny ubytování v Dominikánské republice jsou poměrně příznivé. Liší se dle místa pobytu a sezony. U pláží je ubytování přirozeně dražší než dál od nich a v hlavní sezoně jsou ceny vyšší než mimo sezonu. Ubytování můžete vyhledat a zarezervovat na stránkách Booking.V hlavní sezoně je možné sehnat ubytování od 750 Kč / noc / 2 osoby.

Zájezdy do Dominikánské republiky

Dominikánská republika je velmi oblíbenou destinací, a tak je nabídka zájezdů opravdu pestrá. Zájezdy s odletem z Prahy a stravováním all inclusive seženete od 26 500 Kč / osoba. Last minute zájezdy do Dominikánské republiky najdete na tomto odkazu.

Nejoblíbenější oblasti v Dominikánské republice

Pokud máte rádi šnorchlování, vydejte se do oblíbeného letoviska Punta Cana. Čas můžete trávit na krásných plážích, šnorchlováním u zdejšího korálového útesu nebo návštěvou restaurací, obchodů a barů. Relax na krásných plážích, jako z katalogu, si můžete dopřát poblíž letoviska Bayahibe. Dáváte-li přednost aktivnější dovolené, vydejte se na sever ostrova na jantarové pobřeží. Pláže poblíž letoviska Puerto Plata mají ideální podmínky pro surfování a další vodní sporty. Pokud na cestách rádi poznáváte, zamiřte do hlavního města Santo Domingo, kde můžete obdivovat zdejší architekturu.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 13.5.2024