Svátky a události v Dominikánské republice

Státní svátky

V Dominikánské republice se slaví především křesťanské svátky a svátky spojené s národem či státem. Kromě těchto státních svátků probíhá v Dominikánské republice také mnoho místních oslav.

1. ledenNový rok
6. ledenTři Králové
21. ledenDen Panny Marie Altagracia (patronka země)
26. leden Den Juana Pabla Duarte (jeden ze zakladatelů Dominikánské republiky)
27. únor Den nezávislosti
březen / duben (pohyblivý svátek)Velikonoce
16. srpenDen obnovení republiky
24. září Den Panny Marie Milostivé
6. listopadDen ústavy
25. prosinec Vánoce

Festivaly a jiné oslavy

V Dominikánské republice se slaví mnoho místních oslav na počest svatých a patronů vesnic či měst. Lidé oslavují zpěvem, tancem a chodí v průvodech. Zajímavé oslavy se konají na konci května v obci El Seibo.

Velké oslavy provázejí Velikonoční svátky (tzv. Semana Santa) např. ve městech Barahona a Boca Chica. Konají se různé průvody a procesí, a to zvláště ve vesnicích v třtinových oblastech. Těmto slavnostem se říká "ga-ga". Proslulý je také únorový karneval v hlavním městě Santo Domingo, při kterém se lidé převlékají do různých masek a chodí v průvodech. Kromě hlavního města chodí velké karnevalové průvody také městem La Vega, San Pedro de Macoris, Monte Cristi a Santiago.

Boca Chica

V jednotlivých oblastech jsou typické jiné masky. Karneval vrcholí 27. února při oslavách Dne nezávislosti. Léto je v Dominikánské republice ve znamení hudby a tance. V hlavním městě Santo Domingo se v tuto dobu koná Festival Merengue. Podobný festival se koná také v září v Sosúa a v říjnu v Peurto Plata.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 13.5.2024