Počasí v Dominikánské republicea nejlepší dob a k návštěvě

Kdy Dominikánskou republiku navštívit?

Dominikánskou republiku můžete navštívit celoročně. Po celý rok dosahují průměrné teploty vzduchu v Dominikánské republice hodnot mezi 27 °C a 30 °C, teplota moře se stabilně pohybuje kolem 27 °C - 29 °C. Rozdíl mezi létem a zimou v Dominikánské republice prakticky nepocítíte a za koupáním sem můžete vyrazit prakticky kdykoliv.

Kdy je v Dominikánské republice období dešťů?

Období dešťů, které přináší o něco vyšší pravděpodobnost srážek, panuje od května do června a od října do listopadu.Častěji prší také v červenci, srpnu a září.

Období hlavní a vedlejší sezony

Hlavní sezonou v Dominikánské republice jsou měsíce prosinec, leden, únor, březen a duben, kdy sem míří turisté z celého světa, aby si užili slunečných dnů a koupání v Karibiku.

Vedlejší sezonou jsou ostatní měsíce, kdy je zde vyšší riziko srážek. Od srpna do října se můžete v Karibiku setkat s hurikány. Pokud plánujete do Dominikánské republiky vyrazit mimo hlavní sezonu, můžete zvolit měsíce květen nebo listopad, kdy přeháňky nejsou až tak časté.

Počasí v Dominikánské republice

Dominikánská republika leží v subtropickém pásmu a je pro ni typické teplé podnebí s vysokou vlhkostí. Průměrné teploty jsou v průběhu celého roku téměř konstantní a pohybují se kolem 27 - 30 °C. Nejvyšších hodnot dosahují teploty od června do října a podobně je tomu také s teplotou moře.

Mezi jednotlivými ročními obdobími je výraznější rozdíl pouze v počtu srážek. Nejvíce jich v Dominikánské republice spadne od května do listopadu. Dešťové přeháňky jsou většinou krátké, ale za to velmi silné. Nejvíce srážek vás zde může potkat v měsících červen a říjen.

Počasí v zimě

Počasí v prosinci je naprosto ideální pro útěk od tuzemské zimy za teplem. Teploty vzduchu v Dominikánské republice se totiž v průběhu prosince jakožto i celého roku drží mezi 22 a 29 °C. Od listopadu do dubna je navíc počasí na Hispaniole velice slunné a bez rizika hurikánů, jedná se proto o nejvhodnější období pro cesty do Karibiku.

Počasí v lednu v Dominikánské republice je prakticky stejně teplé jako v prosinci. Teplota moře v lednu podobně jako v prosinci dosahuje v průměru 27°C a díky absenci vytrvalejších dešťů se můžete těšit z optimálního počasí pro dovolenou u moře.

V únoru v Dominikánské republice sice teploty nepatrně klesají k 20 až 27°C s tím, že moře má v průměru 26°C. Na druhou stranu se jedná o nejsušší měsíc z celého roku.

Dominican republic

Počasí na jaře

Počasí v březnu je opět velice slunné a s po celý rok prakticky neměnnými teplotami mezi 22 a 27°C ideální pro dovolenou u moře.

V dubnu je počasí v Dominikánské republice stále ještě slunné, koncem měsíce však již dochází k sílícím dešťům. V květnu začíná v Karibiku období dešťů.

Pro květnové počasí v Karibiku je tak typické, že jednou až dvakrát do týdne přijdou vytrvalé deště, které svou intenzitou mohou i ochromit tamní infrastrukturu a způsobit sesuvy půdy.

Počasí v létě

Počasí v červnu v Dominikánské republice je podobně jako v květnu poznamenáno vytrvalými dešti. Přestože kvůli jednomu či dvěma deštivým dnům týdně se nedá říci, že by červnové počasí bylo vyloženě nevhodné, červen není zkrátka tak optimální jako období od listopadu do dubna.

Zatímco červencové počasí je s teplotami vzduchu i množstvím srážek velice podobné tomu červnovému, od srpna do října nastává v Karibiku období hurikánů, které je již pro turistické cesty vyloženě nevhodné.

Počasí na podzim

Počasí v září v Dominikánské republice je rizikové z hlediska četných hurikánů, které kvůli ne zcela perfektní infrastruktuře mohou paralyzovat města i po dobu několika měsíců.

V říjnu je situace na Hispaniole podobná jako v září, dovolenou vám tedy mohou zkomplikovat nejen vytrvalé deště, ale i nebezpečné hurikány.

Počasí v listopadu v Dominikánské republice je opět startem turistické sezony, pomalu totiž končí období dešťů, a tedy i riziko hurikánů. Teploty se stabilně drží mezi 23 a 29°C, teplota vody v listopadu na Hispaniole se pohybuje kolem příjemných 27°C.

Teplota moře

Teplota vody se průměrně pohybuje mezi 27 °C - 29 °C a v Dominikánské republice si tak můžete užívat příjemného koupání po celý rok.

Hurikány v Dominikánské republice

V letních měsících a během září hrozí v Dominikánské republice hurikány. Hurikánům však předchází varování a hoteliéři jsou na ně dobře připraveni.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 10.2.2024