Půjčení auta v Dominikánské republice

Kde a jak si půjčit auto?

V případě, že si budete chtít pro cesty po Dominikánské republice pronajmout auto, můžete si jej zamluvit předem, a to například na Rentalcars. Předem se ubezpečte, zda je součástí ceny za pronájem i pojištění vozu.

Pokud se na řízení na ostrově necítíte, s hromadnou dopravou se můžete dopravit do mnoha zajímavých míst. Doprava na ostrově autem je opravdu pro zkušené řidiče, pravidla se nedodržují a doprava je velice chaotická. Pronájem auta tedy opravdu důkladně zvažte.

Kolik stojí půjčení auta?

Pronájem skútru obvykle stojí 15 - 25 USD/ den. Auto seženete i s pojištěním zhruba za dvojnásobek. Vše záleží na počtu dní, během kterých si chcete skútr či auto pronajmout. Čím delší pronájem bude, tím se cena za den půjčení sníží.

Jaké doklady budete potřebovat a jak zaplatit

K řízení vozidla je nutné mít mezinárodní řidičský průkaz a kreditní kartu. MInimální věk pro řízení auta je 21 let.

Ceny benzínu

Cena benzínu se aktuálně pohybuje kolem 26 Kč/ litr.

Dopravní předpisy

V Dominikánské republice se řídí vpravo a je povinné mít po celou dobu jízdy zapnuté bezpečnostní pásy. Maximální povolená rychlost ve městě je 40 km/h a na dálnicích můžete jet maximálně 120 km/h. Většina místních ale dopravní předpisy nedodržuje, jezdí v protisměru, a tak buďte neustále ve střehu. Pokud dojde na nejhorší a stane se nehoda, automaticky se předpokládá, že za ni mohou turisté. 

Provoz na silnicích

Provoz je velmi chaotický a půjčení auta či motorky si dobře rozmyslete.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 10.2.2024