Jak se dostat do Dominikánské republiky

Jak se dostat do Dominikánské republiky

Dominikánská republika se rozkládá na části ostrova Hispanola v Karibiku. Spojení s okolním světem zajišťují mezinárodní letiště, kterých najdete v Dominikánské republice hned několik. V posledních letech je velmi oblíbenou možností ostrov navštívit v rámci plavby po Karibiku.

Zájezdy do Dominikánské republiky

Dominikánská republika patří mezi nejčastěji nabízené exotické destinace v rámci Last minute zájezdů, a tak může být v některých případech výhodnější cestovat do tohoto karibského ráje s cestovkou. Některé cestovní kanceláře navíc nabízí do této destinace přímé lety, což cestu výrazně usnadní. 

Běžná cena zájezdů do Dominikánské republiky se snídaní se pohybuje od 26 000 Kč/ osoba. 

Zlevněné zájezdy najdete zde

Letecky do Dominikánské republiky

V Dominikánské republice najdete 8 mezinárodních letišť, z nichž Santo Domingo, Puerto Plata a Punta Cana jsou nejvíce frekventovaná.

Letenky z Prahy

Z České republiky se dostanete přímým letem pouze v rámci charterových letů pro cestovní kanceláře. Let bez mezipřistání trvá přibližně 10 hodin. 

Pokud plánujete letět do Dominikánské republiky z Prahy, počítejte minimálně s jedním přestupem. Zpáteční letenky se pohybují zpravidla kolem částky 17 000 Kč, ale v akcích je seženete za mnohem nižší částku. 

Letenky z okolních letišť

Přímým letem se do Dominikánské republiky výhodně dostanete z německých letišť se společnostmi Eurowings a Condor. Zpáteční letenku můžete sehnat již od 12 000 Kč z Düsseldorfu nebo Kolína nad Rýnem.

Alternativně můžete cestovat z Amsterdamu, Curychu, Paříže nebo Madridu. Letenky se vyplatí kupovat s několikaměsíčním předstihem. Nejlevnější letenky obvykle pořídíte s přestupem v USA. 

Akční letenky a tipy jak při nákupu co nejvíce ušetřit naleznete na stránce "Levné letenky do Dominikánské republiky".

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 13.5.2024