Jak se dostat na Tenerife

Na Tenerife se můžete dostat hned několika způsoby. Nejčastější variantou je letecká doprava, kdy můžete zvolit koupi samostatné letenky a cestovat na vlastní pěst nebo si můžete zakoupit kompletní zájezd od cestovní kanceláře. Běžný let z Prahy zabere kolem 5 hodin. Další možností je lodní doprava ze španělské pevniny, nebo ze španělských ostrovů.

Zájezdy na Tenerife

Ceny zájezdů na Tenerife se pohybují od 8 000 do 30 000 Kč. Ceny velice záleží na tom, zda zvolíte letecké zájezdy All Inclusive v luxusních plážových resortech nebo dovolenou v apartmánu bez stravy. Nejvýhodnější zájezdy pořídíte, jestliže s koupí počkáte na poslední chvíli před odletem. U Last Minute zájezdů ceny rapidně klesají.

Tenerife bez cestovky

Na Tenerife se nacházejí dvě letiště.

Letenky z Prahy a ceny letenek 

Přímé letenky z Prahy na letiště Tenerife South nabízí pouze letecká společnost SmartWings. Ceny za zpáteční letenky jsou poměrně vysoké a pohybují se kolem 8 000 - 10 000 Kč. Doba letu z Prahy je cca 5 hodin.

Levněji můžete letět kombinací nízkonákladových dopravců s jedním přestupem. S cenou za zpáteční letenku se pak můžete dostat i pod 3 tisíce. Pro vyhledání nejvýhodnější spojení můžete využít náš vyhledávač nejlevnějších letenek.

Přímé letenky z okolních letišť 

Výhodnější je zvolit odlet z Vídně, odkud se díky nízkonákladovým leteckým společnostem Ryanair Wizz Air dají zpáteční letenky pořídit velice výhodně, a to již od 2 000 Kč. Ceny jsou však závislé na ročním období. Nejnižší bývají mimo hlavní turistickou sezonu, tedy mezi listopadem a březnem. V letní sezoně většinou ceny pod 4000 Kč neklesají.

Ještě lepší ceny letenek můžete často dosáhnout kombinací obou dopravců.

ryanair

Lodí na Tenerife

Na ostrov Tenerife se můžete dostat i z okolních ostrovů Kanárského souostroví. Společnosti Naviera Armas a Fred.Olsen zajišťují pravidelné spoje hned několikrát denně. Na Tenerife najdete dva hlavní přístavy, a to Santa Cruz de Tenerife a Los Cristianos. Spojení doporučujeme vyhledávat na serveru Directferries, kde najdete všechny dostupné lodní společnosti a můžete zde rovnou zakoupit lodní lístek.

Lodí ze španělské pevniny na ostrov Tenerife

Ze španělské pevniny zajišťuje spojení lodní společnost Naviera Armas, a to ze španělského přístavu Cádiz. Další možností je lodní společnost Fred.Olsen, která poskytuje pravidelné spoje ze španělského přístavu Huelva.

  • Porovnat ceny dopravců můžete porovnat na stránce Directferries.

Kde koupit jízdenky a kolik stojí?

Spojení doporučujeme vyhledávat na serveru Directferries, kde najdete všechny dostupné lodní společnosti a můžete zde rovnou zakoupit lodní lístek.

Lodní společnost Naviera Armas nabízí spoje třikrát za týden, vždy v úterý, pátek a sobotu. Trajekty vyplouvají z přístavu Cadíz a jednosměrná palubní vstupenka vás vyjde od 176 EUR / osoba. Cena za přepravu osobního automobilu je cca 300 - 400 EUR. Lodní přepravu z ostrova Tenerife na španělskou pevninu, konkrétně do přístavu Huelva, zajišťuje i společnost Fred.Olsen. Spoje jsou provozovány dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a v neděli. Jednosměrnou palubní vstupenku pořídíte od 110 EUR. Přeprava osobního automobilu vás vyjde od 350 EUR.

Jak dlouho se pluje na Tenerife?

Cesta trajektem ze španělského přístavu Cadíz na ostrov Tenerife trvá zhruba 44 hodin a 30 minut. Z přístavu Huelva je cesta o něco rychlejší, cca 39 hodin.

Lodí z okolních ostrovů na ostrov Tenerife

Přepravu z ostrova Tenerife (přístav Santa Cruz de Tenerife) na Gran Canarii do přístavu Agaeta zajišťuje společnost Fred.Olsen. Cesta trvá asi 1 hodinu a 20 minut. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte od 48 EUR. Další možností lodní přepravy z Tenerife na Gran Canarii je trajekt z přístavu Santa Cruz de Tenerife do hlavního města Gran Canarie - Las Palmas. Toto spojení zajišťuje Naviera Armas. Cesta trvá 1 hodinu a 40 minut a zaplatíte za ní od 60 EUR.

Na ostrovy Fuerteventura ani Lanzarote neexistuje přímé spojení. Dostat se tam můžete pouze s přestupem na Gran Canarii.

  • Ceny všech dopravců a jízdní řády i na další ostrovy vyhledáte na stránce Directferries.

ferry

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 13.9.2023