Svátky a události na Tenerife

Festivaly a jiné oslavy na Tenerife

Ostrov Tenerife je španělským ostrovem, takže převažují křesťanské tradice. Více o svátcích a oslavách ve Španělsku najdete v průvodci po Španělsku.

festival, Španělsko

Místní oslavy často vychází z náboženských svátků. Obyvatelé ostrova slaví každý svátek a událost velkými oslavami s živou muzikou a tancem. Pokud se na ostrov chystáte v průběhu některého z jejich státních svátků, je nutné počítat s tím, že bude většina obchodů zavřena. 

Státní svátky na Tenerife 

1. ledenNový rok
6. ledenTři králové
březen/ dubenVelký pátek
1. květenSvátek práce
15. srpenNanebevzetí Panny Marie
12. říjenDen státnosti
1. listopadSvátek Všech svatých
8. prosinecSvátek neposkvrněného početí
25. prosinecVánoce

Tenerife Silvestr

Festivaly na Tenerife

Velmi proslulé jsou karnevaly probíhající na Kanárských ostrovech. V těchto dnech se ulice mění v jednu velkou party. Účastníci se převlékají do extravagantních kostýmů a každý rok se volí královna karnevalu. V únoru a březnu se v Santa Cruz koná Virgen dew Candelaria, což je oslava na počest zázračné madony. Karneval trvá několik dní, zahajuje se půstem a volbou královny. Vrcholí na masopustní úterý, kdy se koná velký průvod. Celé karnevalové oslavy jsou velmi bujaré a program opravdu bohatý.

K dalším významným událostem patří pohyblivý svátek sv. Božího Těla, při kterém jsou města vyzdobena květinami a koberci z barevného písku a sopečného popela. Lidé zkrášlují své domy vlajkami, květinami a palmovými listy.

Dalším katolickým svátkem je na Nanebevzetí Panny Marie neboli Asunción, který připadá na 15. srpna.

Na Tenerife jsou populární tzv. Romerías, což jsou lidové veselice na počest místních patronů. 

Carnival during the coso Final Parade

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 13.9.2023