Tenerife

Proč Tenerife navštívit

Celoročně ideální podmínky pro dovolenou jsou hlavním důvodem, proč je Tenerife každoročně cílem turistů z celého světa. Na své si zde přijde opravdu každý. Užít si můžete ničím nerušený relax na nádherných plážích. Najdete zde krásné turistické trasy, které jsou vhodné pro vysokohorskou turistiku, při které se vám naskytnou opravdu dechberoucí výhledy na celý ostrov. Nespoutané vlny Atlantiku zcela jistě potěší všechny milovníky vodních sportů. Tenerife je ostrovem netušených možností, který rozhodně stojí za návštěvu.

Před cestou

Před cestou si projděte naše skvělé a pravidelně aktualizované průvodce, ve kterých najdete vše potřebné.

Uzavřete též cestovní pojištění, zarezervujte si hotel a případně i automobil.

Průvodci

Kde se na Tenerife ubytovat?

Nejvíce možností ubytování je v oblasti Costa de Adeje, která patří mezi nejvyhledávanější letoviska celého ostrova. Velmi oblíbenou oblastí je bezpochyby oblast hlavního města Santa Cruz de Tenerife. Pro rodiny s dětmi je ideálním místem Los Cristianos či Los Gigantes, milovníkům surfování a přírody se zajisté bude líbit El Medano. Pro strávení klidné dovolené je vhodné ubytování v Puerto de Santiago. Pro milovníky nočního života je skvělou volbou Playa de las Americas. Jestliže patříte mezi milovníky turistiky, zvolte ubytování v oblasti Santiago del Teide

Více informací naleznete v kapitole průvodce "Kde se na Tenerife ubytovat".

Nejlepší hotely na Tenerife

Zájezdy na Tenerife

Letenky na Tenerife

Praha

Doprava

z/na
Veřejná doprava
Autobus linky 34310 EUR / cca 250 Kč
Doprava z letiště až k hotelu
ShuttleZjistit cenu a zarezervovat
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Zájezdy

Pokud využijete některý z levných zájezdů na Tenerife bude vás na místě čekat delegát se zajištěným rozvozem.


Autobus

Autobusem se do Puerto de la Cruz dostanete autobusovou linku 343, za 13,5 EUR. Jízdní řád naleznete zde.

Na Tenerife je možné si zakoupit časové jízdenky na den (10 EUR) či týden (50 EUR). Podrobné informace naleznete v průvodci "Doprava na Tenerife".

Pokud si časovou jízdenku kupovat nebudete, dává větší smysl doprava rozvozem.


Rozvoz (doporučujeme)

Pohodlnější volbou než autobus je rozvoz zajištěný společností Holidaytaxis. Ten vás bude čekat na letišti a doveze vás až k vašemu hotelu. Cena bývá obdobná, komfort mnohem vyšší.


Taxi

Zvážit můžete i taxi objednané přes Gettransfer. Zadáte poptávku a dopravci předhání v nabídkách. Vy tak získáte lepší cenu, vyberete si vůz dle svých preferencí, včetně vybavení. Neocenitelná je tato služba zejména pokud cestujete s kočárkem a malým dítětem - můžete si předem domluvit dětskou autosedačku, řidič na vás čeká s cedulkou v ruce a můžete si zvolit vůz s dostatkem prostoru. Případně pokud máte rozměrné sportovní vybavení.


Půjčení auta

Největší flexibilitu vám poskytne zapůjčení auta přímo na letišti. Porovnat nabídky všech autopůjčoven můžete na stránkách Rentalcars.


Průvodce letištěm

Více informací nejen o dopravě naleznete v průvodci letištěm Tenerife Jih.