Počasí na Tenerife a nejlepší doba k návštěvě

Kdy Tenerife navštívit?

Ostrov Tenerife se může, stejně jako všechny další Kanárské ostrovy, pochlubit celoročně velice příjemnými podmínkami pro dovolenou. Ne nadarmo se jim přezdívá také „ostrovy věčného jara“, neboť i v zimě se tu teplota pohybuje v rozmezí 20 - 28°C a teplota vody kolem 19 - 22°C.

  • V severní části ostrova Tenerife častěji prší a fouká silný vítr, což způsobuje velké vlny. Díky tomu je zde ale i více vegetace.
  • Na jižní straně ostrova jsou podmínky přívětivější a méně větrné, takže oceán je klidnější a o pár stupňů teplejší. Pokud tedy míříte na Tenerife za plážovou dovolenou v podzimních či zimních měsících zvolte ubytování spíše na jihu ostrova.

Webkamery na Tenerife

Díky webkamerám umístěných na mnoha místech, můžete sledovat, jaké je na ostrově Tenerife aktuální dění. Mezi nejvyhledávanější místa, která jsou střežena webkamerami patří oblast hlavního města Santa Cruz de Tenerife.

Dalšími vyhledávanými místy, kde můžete sledovat aktuální dění prostřednictvím webkamer jsou například:

Všechny ostatní místa, která jsou pod drobnohledem webkamer najdete na webu Windy.

Počasí na Tenerife

Tenerife můžete navštívit celoročně. V zimě je je výhodnější zvolit jih ostrova, kde je menší pravděpodobnost srážek než na severu ostrova. Rovněž průměrné teploty bývají o něco vyšší v jižní polovině ostrova.

Počasí na jaře

Počasí na Tenerife v jarních měsících je velmi příjemné a vhodné pro turistiku bez velkého množství turistů. Průměrné denní teploty se pohybují od 21 °C do 25 °C.

Srážky jsou občasné a týkají se především severní části ostrova. I když slunění na pláži si užijete do sytosti, koupání je spíš pro otužilé - teplota oceánu se pohybuje kolem 19 °C.

Botanická zahrada Tenerife

Počasí v létě

V létě na Tenerife téměř neprší a to ani na severním pobřeží. Průměrné teploty se pohybují kolem 25 - 27 °C a teplota vody se pohybuje kolem 24 °C. Nevýhodou je velký počet turistů, i vyšší ceny.

Beach Playa Paraiso costa Adeje in Tenerife

Počasí na podzim

Podzim je ideálním obdobím pro levnou dovolenou u moře, nebo pro spojení turistiky s koupáním. Na severu ostrova postupně začínají přibývat srážky, ale jsou občasné a nemají dlouhého trvání. Zatímco teploty vzduchu se podobají těm na jaře, voda je stálá vyhřátá.

Playa de las teresitas

Počasí v zimě

Zima je na Tenerife velmi mírná a podobná našemu jaru. Na severu ostrova srážek přibývá, ale stále se nejedná o nic, co by vám zkazilo dovolenou. Jih ostrova je pak vhodný i na slunění se u moře. Koupání se opět stává aktivitou pro otužilejší.

Milkyway in Tenerife

Teplota oceánu na Tenerife

Při plánování dovolené na Tenerife je nutné počítat s tím, že jeho břehy omývají vlny Atlantského oceánu, který není zrovna nejteplejší. Teplota vody v průběhu roku kolísá jen o pár stupňů. Teplota moře na Tenerife je nejnižší v zimních měsících, tedy od ledna do dubna, kdy se pohybuje kolem 19 °C.

Od května se moře postupně ohřívá a průměrné teploty šplhají k 20 °C. V červnu již průměrné teploty Atlantiku přesahují 20 °C. Voda je nejteplejší od června až do října (20 - 23 °C), kdy je hlavní plážová sezona a na ostrov míří největší množství turistů. Od listopadu dochází opět k ochlazování moře a průměrné teploty klesají pod 20 °C.

Počasí v Tenerife jednotlivých měsících

Počasí v lednu 

Návštěva ostrova v lednu je vhodná především k pěší turistice a poznávání ostrova. Teploty na jihu se pohybují kolem 22 °C., na severu kolem 21 °C. Na severu ostrova se můžete často setkat s občasnými srážkami, zatímco na jihu je stále krásné slunečné počasí.

Teplota vody v lednu se pohybuje kolem 20 °C.

Počasí v únoru 

V únoru je počasí na Tenerife podobně příjemné jako v lednu a je tak vhodné především k poznávání ostrova a turistice. Počet slunečných dnů pomalu roste, ale na zejména na severu ostrova stále počítejte s občasným deštěm.

Teplota vody v únoru se pohybuje kolem 19 °C.

Počasí v březnu 

V březnu počítejte výskytem srážek, nicméně se jedná pouze o krátké přeháňky. Teplotní průměr se na severu ostrova pohybuje kolem 22 °C a na jihu příjemných 24 °C.

Teplota vody je stejná jako v únoru - 19 °C.

Počasí v dubnu 

V dubnu počasí na Tenerife přestává být tolik deštivé, a v průměru připadají srážky jen na 3 dny v měsíci. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje těsně pod hranicí 20 °C, zatímco teplota moře v dubnu většinou již hranici 20 °C překonává.

Počasí v květnu 

Květen je klidný měsíc s minimálním výkyvem teplot i srážek a je tak již ideálním měsícem pro trávení dovolené u moře. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje v rozmezí 23 až 25 °C. 

Teplota vody v květnu se pohybuje často nad 20 °C.

Počasí v červnu

Červnem začíná na ostrově prázdninová sezona, kdy se teploty pohybují kolem 25 - 26 °C. Na ostrově v tomto měsíci prší pouze výjimečně a teplota oceánu je nad 21 °C.

Počasí v červenci

Červencové počasí na Tenerife je nebývale suché, dočkáte se tak velice slunného počasí a teplot v průměru mezi 26 a 27 °C. V severní části ostrova se setkáte se silným větrem.

Teplota vody se pohybuje kolem 22 °C.

Počasí v srpnu

Jedná se o nejteplejší měsíc na ostrově a se srážkami se v podstatě nesetkáte. Teploty se pohybují kolem 28 °C, ale mohou přesáhnout i 30 °C.

Teplota vody se pohybuje kolem 23 °C.

Počasí v září

Září je vhodným měsícem pro levnou dovolenou na Tenerife. Zatímco teploty vzduchu jsou obdobné jako v letních měsících a moře je vyhřáté na teploty kolem 24 °C, ceny letenek, ubytování i zájezdů klesají.

Počasí v říjnu 

V říjnu můžete očekávat teploty kolem 25 °C. Na severu se začínají vyskytovat občasné srážky, ale na jižní části ostrova si stále můžete užít krásnou dovolenou u moře. To dosahuje teplot kolem 24 °C.

Počasí v listopadu 

Počasí na Tenerife zůstává teplé i v listopadu. Teploty moře i vzduchu jen málokdy klesnou pod 22 °C. Občasné srážky se týkají zejména severní části ostrova.

Počasí v prosinci 

Teploty vzduchu i moře klesají zhruba na 22 °C. Srážky na severu jsou častější, ale nejedná se o nic hrozného

Na jak dlouho Tenerife navštívit?

Ač je Tenerife největší z Kanárských ostrovů, stále je to relativně malý ostrov. Na délku má zhruba 80 km. Pokud jste limitováni časem, postačí vám na jeho projetí pět dnů.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 13.9.2023