Co musíte zažít na Tenerife a tipy na výlety

Co musíte zažít na Tenerife

 • 1. Návštěva Siam Parku na Tenerife

  Siam Park je oblíbený vodní park známý svou architekturou a designem inspirovaným thajskou kulturou a širokou nabídkou vodních atrakcí. Mezi nejoblíbenější atrakce v Siam Parku patří Tower of Power, vertikální tobogán, který jezdce provede tunelem procházejícím bazénem plným žraloků, Wave Palace, obří bazén s vlnami vysokými až tři metry a jízda na raftu. Mezi další atrakce parku patří líná řeka, škola surfování, dětský areál s menšími skluzavkami a atrakcemi a řada restaurací a obchodů. Celý park pak obklopuje řeka, kde se můžete plavit na lodičkách. Lístky můžete zakoupit zde.

  Siam Park získal řadu ocenění, mimo jiné byl šest let po sobě (v letech 2015 až 2020) vyhlášen společností TripAdvisor nejlepším vodním parkem na světě.

  Více informací
 • 2. Pozorování velryb a delfínů na Tenerife

  Vydejte se na plavbu luxusní jachtou, během které se vám naskytnou nádherné pohledy na ostrov Tenerife. S jachtou zamíříte do oblasti, ve které se vyskytují delfíni i velryby a pokud budete mít štěstí, můžete tyto jedinečné tvory pozorovat.  Díky modernímu sonarovému vybavení si poslechnete podmořský život, komunikací delfínů i velryb. Po plavbě na otevřeném moři zakotvíte v zátoce, kde vás čeká šnorchlování se želvami. V rámci zastávky si vychutnáte svačinu a neomezené drinky. Na výletě strávíte přibližně 3 hodiny a můžete jej zakoupit za cenu od 65 EUR na tomto odkazu.

  Více informací
 • 3. Plavba na kajaku s delfíny a šnorchlování s želvami

  Setkejte se tváří v tvář s delfíny a vydejte se na plavbu kajakem. V rámci organizované kajakové tour zamíříte do oblasti, ve které se tito přátelští tvorové vyskytují a budete je mít doslova na dosah ruky. Kajaky jsou pro pozorování delfínů ideální, jelikož je nevyplaší a nenarušují jejich přirozené prostředí. Ve zdejších vodách můžete potkat až 5 druhů delfínů, včetně delfínů skákavých.Výlet je možné prodloužit o zastávku v želví zátoce, kde si užijete koupání a šnorchlování. Zážitek pořídíte za cenu od 38 EUR na tomto odkazu. 

  Více informací
 • 4. Pozorování hvězd v Národním parku Teide Tenerife

  Národní park Teide nabízí jedny z nejlepších podmínek pro pozorování noční oblohy. Přímo v národním parku, v nadmořské výšce 2 400 metrů, najdete vyhlášenou observatoř, odkud můžete pozorovat noční oblohu tou nejmodernější technikou. Na nejvyšší vrchol Španělského království se můžete vypravit lanovkou (jízdenky zakoupíte zde). Další variantou jsou organizované výlety za pozorováním hvězd. Jejich nabídku si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

  Více informací
 • 5. Turistika a treky na Tenerife

  Na Tenerife si rozhodně přijdou na své všichni nadšenci do trekování a turistiky. Na ostrově najdete nádhernou přírodu i hory, které přímo lákají k prozkoumání. Rájem všech turistů je oblast národního parku Teide, kde se nachází nespočet turistických tras včetně té, která míří na nejvyšší vrchol celého Španělska. Před cestou na Tenerife si tak rozhodně nezapomeňte přibalit pohorky či jinou turistickou obuv. 

  Více informací
 • 6. Šnorchlování na Tenerife

  Pokud svou dovolenou rádi trávíte aktivně, určitě nezapomeňte na svůj dovolenkový program zařadit šnorchlování. V okolních vodách můžete spatřit želvy, chobotnice, rejnoky i hejna pestrobarevných rybek. Za šnorchlováním či potápěním můžete na Tenerife vyrazit celoročně, jelikož se teplota oceánu pohybuje v příjemných hodnotách. 

  Více informací
 • 7. Potápění na Tenerife

  Ostrov Tenerife a jeho okolní vody lákají nadšené potápěče i šnorchlaře. Ve zdejších průzračných vodách můžete objevovat pestrobarevné korály, potopené vraky lodí, skalní útvary, hejna ryb a dalších mořských živočichů. Najdete zde spoustu zajímavých míst pro potápěče nejrůznějších pokročilostí. Pokud jste potápění nikdy nezkoušeli, můžete se svěřit do rukou skvěle hodnocených potápěčských škol a absolvovat začátečnický kurz. 

  Více informací
 • 8. Tenerife pro gurmány (se slevovým kuponem 550 Kč do restaurací)

  Tenerife je španělský ostrov, takže místní kuchyně vychází ze španělské národní kuchyně i specifik Kanárských ostrovů. Najdete zde ale i několik specifických pokrmů, které musíte ochutnat.

  Přinášíme vám tipy na nejlepší z nich a jako bonus návod, jak získat slevu 20 GBP (cca 550 Kč) do vybraných restaurací s aplikací TheFork.

  Více informací
 • 9. Kitesurfing a surfování na Tenerife

  Ostrov Tenerife nabízí ideální podmínky pro nejrůznější vodní sporty, včetně surfování i kitesurfingu. Ať už jste v surfování nováček nebo profík, Tenerife obklopují vlny všech obtížností. Mezi nejpopulárnější surfařské destinace patří Playa de las Americas, La Izquierda, La Tejita a El Arenal. Na Tenerife najdete hned několik skvěle hodnocených surfařských škol, které nabízí lekce pro začátečníky i zapůjčení potřebné výbavy. Kitesurfaři by pak měli zamířit na pláže El Médano a Playa La Tejita. 

  Více informací
 • 10. Nákupy na Tenerife

  Potraviny nejvýhodněji nakoupíte v místních supermarketech Mercadona, Hyper Trebol či Hyper Dino.Nejvýhodnější příležitosti k nákupům najdete v hlavním městě Santa Cruz. Doporučit můžeme zejména obchodní dům El Corte Inglés, kde najdete velkou nabídku zboží, včetně značkového oblečení. Využít můžete i nákupní středisko Continente, kde najdete velké množství obchodů, butiků, restaurací i kaváren. V Santa Cruz nesmíte vynechat ani vyhlášenou tržnici Mercado de Nuestra Seňora de Africa (mapa).V oblíbených letoviscích jako je Costa Adeje, Los Cristianos, La Laguna, Tacoronte se pak pořádají pravidelné trhy, kde můžete nakoupit místní potraviny a výrobky. V neděli ráno se pak pořádají bleší trhy.Otevírací doba supermarketů je zhruba od 9 do 21 hodin, menší obchody pak mají přestávku zhruba od 13 do 16 hodin. O víkendu je otevírací doba omezená a menší obchody bývají často zcela zavřené.

  Více informací
 • 11. Plavba ponorkou na Tenerife

  Milovníci podmořského života a dobrodružství by si určitě neměli nechat uniknout zážitek v podobě plavby ponorkou. Ta vyráží z přístavu Amarilla, který se nachází na jižním cípu ostrova Tenerife. Nasedněte na palubu žluté ponorky Sub Fun Cinco a vydejte se na dno Atlantského oceánu do hloubky třiceti metrů. Po celou dobu vám bude k dispozici zkušený průvodce, který vás bude informovat o technických parametrech ponorky i podmořském životě, který uvidíte. Z panoramatických oken si užijete výhled na rejnoky, chobotnice, barakudy a další tvory. Ponorka celkově pojme 42 pasažérů a na její palubě strávíte přibližně hodinu. 

  Tento dobrodružný výlet můžete pořídit na tomto odkazu za cenu od 57 EUR. 

  Více informací
 • 12. Koupání na Tenerife

  Ostrov Tenerife láká milovníky turistiky i plážového lenošení. Na jeho pobřeží najdete nespočet pláží s bílým, ale i černým vulkanickým pískem. Oblíbená letoviska nabízí veškeré zázemí, včetně pronájmu slunečníků a lehátek a jsou tak ideální pro rodiny s dětmi. Pokud máte rádi divočejší pláže, určitě z Tenerife nebudete zklamaní. 

  Více informací
Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 13.9.2023