Kde se ubytovat na Tenerife?

Ostrov Tenerife je poměrně rozlehlý, takže si zde každý cestovatel přijde na své. Zvolit si můžete ubytování ve známých turistických letoviscích, nebo v blízkosti méně známých pláží, kde budete mít vlastní soukromí. Tenerife ohromí i všechny nadšence turistiky a krásných přírodních scenerií. Najdete zde veškeré typy ubytování od těch nejlevnějších až po luxusní resorty. Nejvíce možností ubytování je v oblasti Costa de Adeje, která patří mezi nejvyhledávanější letovisko celého ostrova. Velmi oblíbenou oblastí je bezpochyby oblast hlavního města Santa Cruz de Tenerife. Pro rodiny s dětmi je ideálním místem Los Cristianos či Los Gigantes. Milovníkům surfování a přírody se zajisté bude líbit El Medano. Pro strávení klidné dovolené je vhodné ubytování v Puerto de Santiago. Pro milovníky nočního života je skvělou volbou Playa de las Americas. Jestliže patříte mezi milovníky turistiky, zvolte ubytování v oblasti Santiago del Teide

Costa de Adeje (ideální pro první návštěvu)

Costa Adeje je typické turistické letovisko na jihozápadě ostrova. Najdete zde největší množství ubytovacích možností různých cenových kategorií, od těch levnějších až po luxusní pětihvězdičkové plážové resorty. Nudit se zde rozhodně nebudete, navštívit můžete nejrůznější restaurace, supermarkety, bary, diskotéky,.. Až budete mít dost plážového lenošení, můžete se vydat na vysokohorskou turistiku do hor, které se tyčí nad letoviskem.

El Duque beach at Costa Adeje. Tenerife

Santa Cruz de Tenerife (hlavní město, skvělá výchozí pozice pro poznávání ostrova)

Hlavní město ostrova Tenerife najdete na jižním pobřeží. Jedná se o vhodnou lokalitu pro milovníky památek, najdete zde totiž množství muzeí i galerií. Nabídka ubytování je velmi rozsáhlá. Jedná se o skvělou výchozí pozici pro výlety. Dostupnost veřejné dopravy do všech míst ostrova je více než přívětivá.

Pláž las teresitas, santa cruz, tenerife

Los Cristianos  (vhodná lokalita pro rodiny s dětmi)

Letovisko Los Cristianos, které se nachází na jihu ostrova, nabízí spoustu zážitků po celý rok. Najdete zde celou škálu nejrůznějších restaurací, barů, obchůdků a nudit se rozhodně nebudete. 

Los Cristianos

Los Gigantes (klidná lokalita)

Los Gigantes se nachází na západě ostrova a je častým cílem pro rodiny s dětmi. Jedná se o vhodnou lokalitu pro všechny, kteří preferují klidnější dovolenou. 

Los Gigantes. Tenerife

El Medano (ráj pro surfaře)

El Medano se nachází na jihu ostrova. Jedná se o místo vhodné pro všechny milovníky vodních sportů. 

pláž Playa de El Medáno, Tenerife

Puerto de Santiago  (klidná lokalita)

Jestliže se chcete co nejvíce ponořit do místní atmosféry, Puerto de Santiago je tou správnou volbou. V této lokalitě, nacházející se na západě ostrova, si můžete užít ničím nerušený odpočinek.

Puerto santiago, tenerife, Kanárské ostrovy

Playa de las Americas (pro milovníky nočního života)

Tato oblast, která nikdy nespí, je oblíbená zejména mezi milovníky nikdy nekončící zábavy. Najdete zde velké množství restaurací, barů a diskoték, které jsou otevřeny celoročně. Playa de las Américas je doslova srdcem zábavy na ostrově. Najdete zde množství obchodů, supermarketů,..

pláž Playa de Las Americas

Santiago del Teide (aktivní dovolená)

Tato malá vesnička se nachází v severozápadní části ostrova, kde si na své přijdou všichni milovníci pěší turistiky. Jedná se o ideální výchozí bod pro treky v oblasti Montaña Negras.

Jaké jsou ceny ubytování na Tenerife?

Ceny za ubytování na Tenerife jsou relativně přijatelné. Liší se však v závislosti na sezoně i místě, kde se chcete ubytovat. Obecně platí, že jih ostrova je podstatně dražší než sever, je tedy možné, že hotel ve stejné kvalitě najdete na severu dvakrát tak levnější než na jihu ostrova. Nejlevnější možnost ubytování v hostelu či apartmánu začíná na 700 - 1 000 Kč za noc. Ubytování v dvoulůžkovém pokoji ve 3* hotelu vás vyjde na v průměru na 2 000 Kč. V letních měsících, kdy je největší poptávka, je ubytování dražší. Je proto vhodné jej rezervovat klidně i několik týdnu předem. Naopak v zimních měsících je ubytování levnější. 

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 13.9.2023