Doprava na Tenerife

Po Tenerife můžete cestovat hned několika způsoby. Můžete využít autobusovou či lodní dopravu. Asi nejpohodlnější variantou je využití Taxi služeb či služby Hoppa. Jestliže chcete ostrov procestovat můžete si půjčit osobní automobil. V případě, že se z Tenerife chcete vydat i na sousední ostrovy Kanárského souostroví můžete využít leteckou přepravu.

Populární jsou také organizované výlety a výletní plavby. Nabídky můžete porovnat zde.

Doprava z letiště

I když je autobusová doprava na Tenerife na skvělé úrovni, doporučujeme využít spíše službu Holidaytaxis. Cena je srovnatelná s hromadnou dopravou, ale autobus na vás počká i v případě zpoždění letu a odveze vás až k vašemu hotelu.

 • Více informací o možnostech přepravy z letiště Tenerife North najdete zde >
 • Více informací o možnostech přepravy z letiště Tenerife South najdete zde >

Půjčení auta na Tenerife

Při půjčování automobilu se ceny liší v závislosti na sezoně a délce pronájmu.

Obecně platí

 • Čím dříve si auto zarezervujete, tím výhodnější cenu získáte.
 • Cena je vždy nejnižší mimo hlavní turistickou sezonu (letní prázdniny).
 • Čím bude delší doba pronájmu, tím bude cena výhodnější.

Zjistit cenu a porovnat nabídky největších autopůjčoven můžete na stránkách Rentalcars.

Před převzetím pronajatého vozidla se ubezpečte, že součástí ceny je i pojištění vozidla. Více informací naleznete v kapitole průvodce "Půjčení auta na Tenerife".

Autobusy na Tenerife

Síť autobusové dopravy je na Tenerife na velmi dobré úrovni. Autobusy jezdí docela často, ve většině případů jsou moderní a klimatizované. Autobusovou dopravu v rámci ostrova zajišťuje dopravní společnost TITSA.

 • Jízdní řády naleznete zde.
 • Doporučujeme stažení aplikace "ten+Móvil", která je dostupná pro Android i Apple. Najdete v ní jízdní řády a možnost koupit jízdenky (a ušetříte tak 2 EUR za kartičku).

Jízdenky

Doprava v rámci hlavního města vás vyjde na 1,25 EUR. V případě, že se budete chtít vydat mimo hlavní město, cena za jízdenku je závislá na vzdálenosti mezi jednotlivými zastávkami. Např. cesta ze Santa Cruz de Tenerife do Puerto de la Cruz vás vyjde na 5,25 EUR. Cesta z letiště (SUR) do hlavního města Santa Cruz de Tenerife vás vyjde na 9,35 EUR.

Jízdenky můžete využít i v tramvajích, které zajišťují dopravu v hlavním městě Santa Cruz.

Krom jednorázových jízdenek, které zakoupíte v hotovosti (platba kartou je možná jen na některých linkách), si můžete koupit i časovou jízdenku Travelcard, nebo dobíjecí kartu Ten+Wallet.

Travelcard

Zvýhodněné turistické jízdné pro cestovatele, kteří chtějí hodně cestovat.

 • 24 hodinová jízdenka platná ve všech autobusech i tramvajích stojí 10 EUR
 • 7-denní jízdenka vás vyjde na 50 EUR.

Jízdenku můžete pořídit v aplikaci "ten+Móvil", která je dostupná pro Android i Apple, nebo si ji můžete nahrát na kartu "Ten+ Wallet", kterou pořídíte za 2 EUR.

Ten+WALLET

Jedná se o nabíjecí kartu za 2 EUR, na kterou si nahrajete kredit a můžete ji využívat i ve skupině. Tento tarif se nedá nahrát do aplikace a tak se poplatku 2 EUR za kartičku nevyhnete.

Central Bus Station of Santa Cruz de Tenerife

Taxi, Uber atd.

Taxislužba na Tenerife je poměrně rozšířená a cenově dostupná. Nástupní sazba při využití taxislužby v normálním tarifu se pohybuje kolem 3,20 EUR, cena za 1 kilometr jízdy je pak přibližně od 1,60 EUR. V noci a v turisticky nejvíce vytížených lokalitách mohou být ceny vyšší. Vždy se na ceně domluvte ještě před jízdou, ať nejste nemile překvapeni.

Bolt ani Uber na ostrově bohužel nefungují.

Pro taxi z nebo na letiště doporučujeme využít službu Gettransfer. Zadáte poptávku a dopravci se předhání v nabídkách. Získáte tak lepší cenu, můžete si vybrat typ vozidla i vybavení. To oceníte zejména pokud potřebujete dětskou autosedačku, nebo více místa pro kočárek či sportovní výbavu.

Lodní doprava mezi ostrovy

Na ostrov Tenerife se můžete dostat i z okolních ostrovů Kanárského souostroví. Společnosti Naviera Armas a Fred Olsen zajišťují pravidelné spoje hned několikrát denně. Na Tenerife najdete dva hlavní přístavy, a to Santa Cruz de Tenerife a Los Cristianos.

 • Spojení doporučujeme vyhledávat na serveru Directferries, kde najdete všechny dostupné lodní společnosti a můžete zde rovnou zakoupit lodní lístek za stejnou cenu jako přímo u lodní společnosti.

ferry

Letecká doprava na další ostrovy

Jestliže se chcete podívat i na okolní ostrovy Kanárského souostroví, můžete využít vnitrostátní leteckou dopravu, která je velmi frekventovaná. Všechny meziostrovní lety zajišťují národní letecké společnosti Binter Canarias a Canary Fly. Spojů je denně hned několik. Naprostá většina těchto letů míří na regionální letiště Tenerife Norte.

 • Ceny jednosměrných letenek na trase Tenerife (TFN) - Gran Canaria (LPA) pořídíte od 11 EUR. Doba letu je 30 minut.
 • Ceny jednosměrných letenek na trase Tenerife (TFN) - Fuerteventura (FUE) pořídíte od 15 EUR. V sezoně je cena vyšší. Doba letu je 50 minut.
 • Přímé lety na trase Tenerife (TFN) - Lanzarote (ACE) pořídíte od 16 EUR. Doba letu je 50 minut.

Binter Canarias

Stopování na Tenerife

Stopování na Tenerife se od jiných evropských zemí nijak neliší. 

Organizované výlety a tours na Tenerife

Jestliže nechcete strávit celou dovolenou jen válením na pláži či v hotelovém resortu, zjistěte si možnosti nejrůznějších aktivit a výletů v okolí. Včasnou rezervací můžete výrazně ušetřit.

Všechny dostupné možnosti aktivit a výletů na ostrově Tenerife můžete prozkoumat zde.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 13.9.2023