Průvodce / Evropa / Španělsko / Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy

Proč Kanárské ostrovy navštívit

Kanárské ostrovy, španělské území nedaleko západního pobřeží Afriky, jsou synonymem dokonalé relaxační dovolené na úžasných plážích. Tyto ostrovy vynikají výborným poměrem ceny, kvality a bezpečnosti. Území tvoří 7 hlavních ostrovů - Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hierro a Fuerteventura. Zažijte neuvěřitelný kontrast krajiny jako z Marsu, černých pláží, svěží zeleně, žhavé lávy, nádherného podmořského života i kouzla historických městeček. Každý ze sedmi ostrovů je jiný a každému cestovateli přiroste k srdci jiný. Který bude ten váš?

Před cestou na Kanárské ostrovy

Před cestou si projděte naše skvělé a pravidelně aktualizované průvodce, ve kterých najdete vše potřebné.

Uzavřete též cestovní pojištění, zarezervujte si hotel a případně i automobil.

Průvodci

Který z Kanárských ostrovů zvolit?

  • Fuerteventura je z Kanárských ostrovů považována za nejlepší pro dovolenou u moře, jelikož právě zde naleznete ty nejkrásnější pláže. Ubytování doporučujeme v letovisku Corralejo, kam se snadno dostanete jak veřejnou dopravou, tak s Hoppa (na letišti vás bude čekat autobus, který vás odveze až k hotelu).
  • Ostrov Gran Canaria je vyhledávaný především pro dovolenou u moře, díky příjemnému klimatu se v něm lze pohodlně koupat i mimo hlavní sezonu.
  • Lanzarote je sopečný ostrov nacházející se v Kanárském souostroví. Právě vulkanická aktivita je nejzajímavější atrakcí ostrova, obdivovat zde můžete lávová pole, sopečná jezírka i sírou zbarvené horniny a zátoky.
  • Tenerife je ideálním místem pro skloubení aktivní dovolené s koupáním v moři, nachází se zde totiž nejvyšší vrchol Španělska Pico del Teide, díky němuž pobřeží Tenerife pokrývají černé sopečné pláže.

Zájezdy na Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy patří mezi jednu z nejoblíbenějších destinací na světě. Nabídka cestovních kanceláří je velice pestrá, celoročně sem můžete vyrazit na pobytové, poznávací, turistické i adrenalinové zájezdy.

Letenky na Kanárské ostrovy

Praha
Letiště Fuerteventura

Doprava

z/na