Fuerteventura

Proč Fuerteventuru navštívit

Fuerteventura je po Tenerife druhým největším ostrovem z Kanárského souostroví. Tento ostrov sice nenabízí tolik kulturních památek jako jiné Kanárské ostrovy, za to se však může chlubit těmi nejkrásnějšími písečnými plážemi z celého Kanárského souostroví. Právě nekonečné pláže s jemným pískem jsou důvodem, proč je Fuerteventura každoročně cílem turistů z celého světa. Dalším z hlavních důvodů můžou být i dobré větrné podmínky, které jsou ideální pro surfování. Na Fuerteventuře si na své přijdou i milovníci turistiky. Najdete zde nádherné turistické trasy, které jsou vhodné jak pro pěší turistiku, tak i cyklovýlety.

Před cestou

Před cestou si projděte naše skvělé a pravidelně aktualizované průvodce, ve kterých najdete vše potřebné.

Uzavřete též cestovní pojištění, zarezervujte si hotel a případně i automobil.

Průvodci

Kde se na Fuerteventuře ubytovat?

Doporučujeme ubytování je v oblasti Corralejo, která patří mezi nejvyhledávanější lokality ostrova. V okolí najdete krásné pláže, písečné duny, nebo vyhlášenou Popcorn beach.

Více informací naleznete v kapitole průvodce "Kde se na Fuerteventuře ubytovat".

Nejlepší hotely

Zájezdy na Fuerteventuru

Letenky na Fuerteventuru

Praha
Letiště Fuerteventura

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobusZhruba 40 Kč
Nejlepší poměr cena / kvalita
Rozvoz z letištěZarezervovat rozvoz
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Zájezdy

Pokud využijete některý z levných zájezdů na Fuerteventuru, bude vás na místě čekat delegát se zajištěným rozvozem.


Autobus

Do měst Caleta de Fuste (El Castillo), Costa de Antigua a El Matorralse dostanete autobusovou linkou číslo 3. Ta jezdí od 6:30 do 00:30 zhruba ve 30 minutových intervalech. O víkendech a svátcích jsou pak intervaly hodinové. Jízdenky zakoupíte u řidiče za 1,45 EUR.

Více informací naleznete v kapitole průvodce "Doprava na Fuerteventuře".


Rozvoz

Pokud si nechcete půjčovat auto, je nejlepší volbou dopravy na letiště služba Holidaytaxis. Autobus vás bude čekat na letišti i v případě zpoždění letu a doveze vás až k vašemu hotelu. Cenu zjistíte snadno online a obvykle je jen 2-3 EUR vyšší, než doprava veřejnou dopravou. Pokud budete chtít, po skončení vaší dovolené vás autobus vyzvedne u hotelu a odveze na letiště.


Taxi

Největší komfort vám zajistí taxi objednané přes Gettransfer. Oproti běžnému taxi se dopravci předhání v nabídkách a vy tak ušetříte. Velkou výhodou je i to, že si můžete zvolit auto a jeho výbavu. To oceníte zejména pokud potřebujete dětskou autosedačku, nebo více místa na kočárek, či sportovní vybavení.


Půjčení auta

Největší flexibilitu vám poskytne zapůjčení auta přímo na letišti. Porovnat nabídky všech autopůjčoven můžete na stránkách Rentalcars.


Průvodce letištěm

Více informací nejen o dopravě naleznete v průvodci letištěm Fuerteventura.