Počasí na Fuerteventuře a nejlepší doba k návštěvě

Kdy Fuerteventuru navštívit?

Fuerteventura má, stejně jako všechny další Kanárské ostrovy, celoročně velice příjemné klima. V zimních měsících je zde převaha turistů vyhledávajících aktivní trávení dovolené z důvodu chladnějšího moře (kolem 19°C). Naopak v létě na ostrov jezdí turisté převážně za trávením dovolené u moře. 

Morro Jable Matorral pláže Jandia na Pajara, Fuerteventura

Webkamery na Fuerteventuře

Díky webkamerám umístěným na mnoha místech, můžete sledovat, jaké je na Fuerteventuře aktuální dění. Mezi nejvyhledávanější místa, která jsou střežena webkamerami patří oblast hlavního města Puerto del Rosario: Puerto Cabras

Dalšími vyhledávanými místy, kde můžete sledovat aktuální dění prostřednictvím webkamer jsou například:

Všechny ostatní místa, která jsou pod drobnohledem webkamer najdete na webu Windy >

Počasí na Fuerteventuře

Počasí na Fuerteventuře je ideální po celý rok. Srážky jsou zde minimální a i v zimě zde panují příjemné teploty kolem 22 °C.

Zejména v zimních a jarních měsících počítejte s větrem Gota Fría", který je pro Fuerteventuru typický. Právě kvůli větrnému počasí si Fuerteventura zasloužila své jméno. „El viento fuerte“ totiž v překladu znamená silný vítr.

Koupat v moři se dá celoročně, ale během zimy je teplota vody vhodná spíš pro otužilejší jedince. Hlavní koupací sezona je od června do října.

Počasí v lednu

Počasí v lednu na Fuerteventuře je velice příjemné, teploty se pohybují mezi 18 až 21 °C. Počasí v lednu je ideální k pěší turistice, poznávání ostrova ale i slunění se na plážích.

Teplota vody se ale pohybuje kolem 19 °C a koupání je tak pouze pro otužilé.

trek looks on the sea in Fuerteventura

Počasí v únoru

Průměrné teploty se pohybují kolem 22 °C. Teplota vody je ještě o něco nižší, pohybuje se kolem 18 °C. Vhodné podmínky na surfování panují zejména na západním pobřeží.

Počasí v březnu

Počasí v březnu se stále drží na průměru kolem 22 °C. Měsíc březen je rovněž ideálním měsícem pro poznávání ostrova a surfování.

Teplota oceánu kolem 18 °C je vhodná spíše pro otužilé jedince.

Surfování na Fuerteventuře

Počasí v dubnu

Počasí v dubnu je již slunné a přeháňky jsou spíše výjimkou. Teplotní průměr vzduchu je 23 °C a průměrná teplota vody činí 19 °C.

Počasí v květnu

Květnové počasí je již s minimem teplotních výkyvů. Teploty se pohybují mezi 24 a 26 °C. Moře se postupně vyhřívá na 20 °C. Přeháňky jsou téměř ojedinělé.

Počasí v červnu

V červnu již začíná prázdninová sezona a teploty vzduchu se pohybují mezi 26 a 28 °C.

Teplota vody stoupá na příjemných 21 °C.

Počasí v červenci a srpnu

Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci v roce. Průměrné teploty se pohybují kolem 30 °C. Maximální teploty však šplhají i přes 35 °C. Tyto měsíce jsou tak ideální pro plážovou dovolenou, koupání v moři a opalování.

Teplota vody přesahuje i 22 °C.

Playa de la Conchas beach

Počasí v září

Počasí v září na Fuerteventuře je stále ideální k letní dovolené u moře. Srážky jsou stále vzácností a teploty vzduchu přitom dosahují 27 až 28 °C.

Teplota moře se pohybuje stále na 22 °C.

Počasí v říjnu

V říjnu začíná jak na západním, tak i na východním pobřežím opět surfařská sezona. Teplotní průměr se pohybuje kolem 26 °C.

Teplota vody má stále příjemných 22 °C.

Počasí v listopadu

Počasí v listopadu na Fuerteventuře je již chladnější, ale s deštěm se prakticky nesetkáte. Teploty vzduchu se však stále pohybují kolem 24 °C a moře má kolem 21 °C.

Počasí v prosinci

Teploty vzduchu v prosinci jsou na Fuerteventuře velice příjemné a pohybují se kolem 19 °C. Stejnou teplotu má pak i oceán.

Betancuria, Fuerteventura

Teplota vody na Fuerteventuře

Teplota moře na Fuerteventuře je nejnižší v zimních měsících, tedy od ledna do dubna, kdy se pohybuje kolem 19 °C. Od května se moře postupně vyhřívá a průměrné teploty šplhají k 20 °C. V červnu již průměrné teploty Atlantiku přesahují 20 °C. Voda je nejteplejší od června až do října (20 - 23 °C), kdy je hlavní plážová sezona a na ostrov míří největší množství turistů. Od listopadu dochází opět k ochlazování moře a průměrné teploty klesají pod 20 °C.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 13.9.2023