Co musíte zažít na Fuerteventuře

Co musíte zažít na Fuerteventuře

 • 1. Šnorchlování na Fuerteventuře

  Potápění do hlubin vám nic neříká, ale přesto byste rádi objevili podmořský život ostrova Fuerteventura? V tom případě si nezapomeňte do kufru zabalit šnorchl a brýle! Fuerteventura je rájem všech milovníků vodních sportů a ani šnorchlování není výjimkou. Najdete zde krásné pláže s průzračnou vodou, které jsou vhodné pro šnorchlaře všech úrovní. Alternativně můžete vyrazit na organizovaný výlet za šnorchlováním, kde budete pod dohledem zkušeného instruktora. 

  Více informací
 • 2. Potápění na Fuerteventuře

  Prozkoumejte hluboké vody kolem ostrova Fuerteventura. Kanárské ostrovy jsou rájem vodních sportů a ani potápění není výjimkou. V okolních vodách najdete rozmanitý podmořský život, vulkanické útvary i jeskyně, které čekají na prozkoumání. Na ostrově najdete několik skvěle hodnocených potápěčských center s nabídkou nejrůznějších kurzů. 

  Více informací
 • 3. Fuerteventura pro gurmány (se slevovým kuponem 550 Kč do restaurací)

  Fuerteventura je španělský ostrov, takže místní kuchyně vychází ze španělské národní kuchyně. Přinášíme vám ale tipy na místní speciality a návod, jak můžete ušetřit 20 GBP (cca 550 Kč) ve vybraných restauracích díky aplikaci TheFork.

  Více informací
 • 4. Výlet lodí na Lanzarote

  Během dovolené na Fuerteventuře se můžete zajet podívat i na další z Kanárských ostrovů, kterým je Lanzarote. Ten je čtvrtým největším ostrovem souostroví a díky velkému množství sopek nese přezdívku "Isla de Fuego / Ohňový ostrov". Pokud chcete ostrov navštívit po vlastní ose, můžete se na něj dopravit trajektem. Ten vyplouvá několikrát denně a spojuje města Corralejo a Playa Blanca. Jízdenky jednotlivých společností je možné porovnat a zakoupit na tomto odkazu. 

  Další variantou jsou organizované výlety z ostrova Fuerteventura, během kterých navštívíte hned několik zajímavých míst na Lanzarote. V rámci výletu Lanzarote Volcano and Wine Region Tour zamíříte na prohlídku národního parku Timanfaya. Vaší další zastávkou bude vinařský region La Geria, kde navštívíte jednu z místních vinic a ochutnáte zdejší víno. Vaší poslední zastávkou bude zelená laguna Charco de los Clicos na západním pobřeží ostrova. Výlet můžete pořídit od 55 EUR na tomto odkazu. 

  Více informací
 • 5. Treky a turistika na Fuerteventuře

  Pokud chvilku neposedíte a rádi dovolenou trávíte aktivně, určitě vás potěší, že ostrov Fuerteventura nabízí nespočet značených turistických tras a stezek. Jedním z nich je i trasa na nejvyšší vrchol ostrova, kterým je Pico de la Zarza tyčící se do výšky 807 metrů nad mořem. Výchozím bodem pro tento trek je letovisko Jandía, ze kterého vám cesta na vrchol zabere přibližně 3 hodiny. Odměnou vám budou nádherné výhledy do okolí.

  Zajímavým výletem, který byste si během pobytu na ostrově neměli nechat ujít, je trek ke kráteru Calderón Hondo. Jedná se o poměrně nenáročný výstup, který vám zabere přibližně hodinu. Na vrcholku si užijete výhled do mohutného 70 metrů hlubokého kráteru sopky. 

  Pokud se nacházíte v letovisku Corralejo, určitě zamiřte do zdejšího přírodního parku s dunami. 

  Více informací
 • 6. Pozorování delfínů a velryb na Fuerteventuře

  Vody kolem Kanárských ostrovů jsou domovem mnoha mořských živočichů včetně přátelských delfínů i velryb. Během dovolené na ostrově Fuerteventura tak můžete vyrazit na nejrůznější výlety, které se zaměřují na jejich pozorování ve volné přírodě. Šance, že je během plavby spatříte, jsou opravdu vysoké.

  Za pozorováním delfínů a velryb se můžete podívat v rámci 1,5 hodinové plavby z přístavu Morro Jable. Cestou k poloostrovu Jandía, kde se tito tvorové vyskytují, vás čekají krásné výhledy na pobřeží. Výlet můžete pořídit od 40 EUR na tomto odkazu.

  Další variantou je několikahodinová plavba, během které zamíříte za pozorováním mant, delfínů a velryb. Během plavby vás čekají nádherné výhledy a v rámci ceny si můžete vychutnat typické španělské tapas a nápoje. V závěru výletu si užijete šnorchlování a plavání v průzračných vodách oceánu. Výlet můžete pořídit za cenu od 79 EUR na tomto odkazu.

  Více informací
 • 7. Plavba na ostrov Lobos

  Malý ostrůvek Lobos se nachází nedaleko břehů Fuerteventury a letoviska Corralejo a je ideálním cílem pro celodenní výlet. Najdete zde hned několik nádherných pláží a zátok, které lákají milovníky koupání, šnorchlování i vodních sportů. Zdejší průzračné vody nabízí rozmanitý podmořský život a celá oblast byla vyhlášena přírodní rezervací. Lobos jako takový je pokryt vulkanickou krajinou a jeho nejvyšší vrchol měří okolo 120 metrů nad mořem. Pokud se rozhodnete pro výšlap na nejvyšší vrchol ostrova, naskytnou se vám nádherné výhledy na okolí. 

  Na Lobos se můžete vypravit trajektem z města Corralejo nebo v rámci organizovaných výletů za šnorchlováním. Ostrůvek od Fuerteventury dělí pouhých 20 minut plavby. Transfer z Fuerteventury a zpět můžete pořídit na tomto odkazu (výběr z 6 odjezdových časů). Další variantou je tento transfer, kde budete mít na výběr ze dvou časů návratu. 

  Více informací
 • 8. Buggy tour na Fuerteventuře

  Dopřejte si dávku adrenalinu a užijte si dobrodružnou jízdu v buggy na dunách. Se svým průvodcem vyrazíte do terénu a prozkoumáte drsnou krajinu ostrova, včetně vulkanické oblasti Villaverde. Tour vyráží z města Corralejo a míří do přírodního parku, kde vás čeká krátká zastávka na pozorování úžasných výhledů. Z dun se přesunete do Villaverde, kde začíná první část dobrodružného off-roadu. Projedete středem vulkanické oblasti až dorazíte do Parque Holandés. Tříhodinový výlet pořídíte od 99 EUR na tomto odkazu.

  Více informací
 • 9. Výletní plavby na Fuerteventuře

  Poznejte Fuerteventuru z jiné perspektivy a vydejte se na plavbu lodí kolem ostrova. Nabídka lodních výletů podél pobřeží je opravdu široká a můžete si vybrat, zda poplujete katamaránem, jachtou, pirátskou lodí či lodí s proskleným dnem. Lodě vyplouvají z oblíbených přímořských letovisek a v rámci plavby nabízí i další aktivity (např. koupání, šnorchlování,.). Celou nabídku si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

  Jednou ze skvěle hodnocených aktivit je plavba katamaránem. Ten vyplouvá z přístavu Morro Jable a míří do oblasti, která je známá pro výskyt delfínů, velryb a dalších mořských živočichů. Po pozorování se vydáte k pobřeží Jandia, kde si užijete krásné koupání v průzračných vodách. Následně vás čeká oběd na palubě. Po celou dobu plavby máte neomezenou konzumaci nápojů. Plavba trvá přibližně 4 hodiny a můžete ji zakoupit na tomto odkazu od 65 EUR. 

  Více informací
 • 10. Surfování na Fuerteventuře

  Ostrov Fuerteventura je rájem pro všechny milovníky surfování. Najdete zde nespočet písečných pláží, které lákají na vlny vhodné pro surfaře všech pokročilostí. Na ostrově panuje příjemné klima, a tak si zde můžete tento sport užívat v průběhu celého roku. Za největšími vlnami se vydejte na západní a severní pobřeží. Mezi hlavní centra surfování se řadí letoviska Corralejo a El Cotillo. Pokud jste tento sport nikdy nezkoušeli, na ostrově najdete nespočet surfařských škol, kde si můžete zapůjčit vybavení a absolvovat vedené lekce.

  Více informací
 • 11. Plavba na pirátské lodi na Fuerteventuře

  Vydejte se za pirátským dobrodružstvím a naloďte se na palubu Pedra Sartaña. Po boku pirátů se naučíte zvedat plachty, vázat námořní uzly a manévrovat s lodí. Během čtyřhodinové plavby můžete vyzkoušet spoustu zábavných aktivit, mezi které patří koupání v bazénku nebo houpání z boku lodi. V poledne loď zakotví a vy si vychutnáte typické kanárské speciality formou bufetu. Pokud budete mít štěstí, můžete během plavby zahlédnout delfíny, velryby nebo želvy. Výlet pořídíte za cenu od 65 EUR na tomto odkazu. 

  Více informací
 • 12. Koupání na Fuerteventuře

  Pobřeží Fuerteventury zahrnuje více než 150 pláží, které lákají k pohodovému koupání i vodním sportům. Zdejší pláže jsou rozmanité a vy si tak můžete vybrat, zda budete relaxovat na pláži s bílým, zlatavým nebo černým pískem. Některé pláže nabízí zázemí včetně plážového servisu, jiné působí divokým a neobjeveným dojmem. 

  Více informací
Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 13.9.2023