Aktivity / Evropa / Španělsko / Kanárské ostrovy / Fuerteventura / Pozorování delfínů a velryb na Fuerteventuře

Pozorování delfínů a velryb na Fuerteventuře

Pozorování velryb a delfínů na Fuerteventuře

Vody kolem Kanárských ostrovů jsou domovem mnoha mořských živočichů včetně přátelských delfínů i velryb. Během dovolené na ostrově Fuerteventura tak můžete vyrazit na nejrůznější výlety, které se zaměřují na jejich pozorování ve volné přírodě. Šance, že je během plavby spatříte, jsou opravdu vysoké.

Za pozorováním delfínů a velryb se můžete podívat v rámci 1,5 hodinové plavby z přístavu Morro Jable. Cestou k poloostrovu Jandía, kde se tito tvorové vyskytují, vás čekají krásné výhledy na pobřeží. Výlet můžete pořídit od 40 EUR na tomto odkazu.

Další variantou je několikahodinová plavba, během které zamíříte za pozorováním mant, delfínů a velryb. Během plavby vás čekají nádherné výhledy a v rámci ceny si můžete vychutnat typické španělské tapas a nápoje. V závěru výletu si užijete šnorchlování a plavání v průzračných vodách oceánu. Výlet můžete pořídit za cenu od 79 EUR na tomto odkazu.

Letenky

Praha
Letiště Fuerteventura

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobusZhruba 40 Kč
Nejlepší poměr cena / kvalita
Rozvoz z letištěZarezervovat rozvoz
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Zájezdy

Pokud využijete některý z levných zájezdů na Fuerteventuru, bude vás na místě čekat delegát se zajištěným rozvozem.


Autobus

Do měst Caleta de Fuste (El Castillo), Costa de Antigua a El Matorralse dostanete autobusovou linkou číslo 3. Ta jezdí od 6:30 do 00:30 zhruba ve 30 minutových intervalech. O víkendech a svátcích jsou pak intervaly hodinové. Jízdenky zakoupíte u řidiče za 1,45 EUR.

Více informací naleznete v kapitole průvodce "Doprava na Fuerteventuře".


Rozvoz

Pokud si nechcete půjčovat auto, je nejlepší volbou dopravy na letiště služba Holidaytaxis. Autobus vás bude čekat na letišti i v případě zpoždění letu a doveze vás až k vašemu hotelu. Cenu zjistíte snadno online a obvykle je jen 2-3 EUR vyšší, než doprava veřejnou dopravou. Pokud budete chtít, po skončení vaší dovolené vás autobus vyzvedne u hotelu a odveze na letiště.


Taxi

Největší komfort vám zajistí taxi objednané přes Gettransfer. Oproti běžnému taxi se dopravci předhání v nabídkách a vy tak ušetříte. Velkou výhodou je i to, že si můžete zvolit auto a jeho výbavu. To oceníte zejména pokud potřebujete dětskou autosedačku, nebo více místa na kočárek, či sportovní vybavení.


Půjčení auta

Největší flexibilitu vám poskytne zapůjčení auta přímo na letišti. Porovnat nabídky všech autopůjčoven můžete na stránkách Rentalcars.


Průvodce letištěm

Více informací nejen o dopravě naleznete v průvodci letištěm Fuerteventura.