Doprava na Fuerteventuře

Po Fuerteventuře můžete cestovat hned několika způsoby. Můžete využít autobusovou či lodní dopravu, ale pokud chcete ostrov procestovat, doporučujeme si půjčit osobní automobil.

Pohodlnou variantou je také využití organizovaných výletů a plaveb.

V případě, že se z Fuerteventury chcete vydat i na sousední ostrovy Kanárského souostroví,můžete využít i leteckou přepravu.

Doprava z letiště rozvozem

Nejvýhodnější dopravu vám zajistí rozvoz objednaný přes stránky Holidaytaxis. Autobus či mikrobus na vás čekají na letišti i v případě zpoždění a odvezou vás až před váš hotel. Cena je přitom často stejná, jako cena klasického autobus.

Autobusy veřejné dopravy nejsou příliš frekventované a zastávek není mnoho. U mnoha letovisek se navíc nevyhnete nutnosti přestupu.

Doprava z letiště veřejnou dopravou

Z letiště vás přepraví autobusy linky 3, které vás dopraví do Puerto del Rosario, Caleta de Fuste, nebo do Las Salinas. Autobusy jezdí od pondělí do soboty každých 15 - 30 minut. Poslední spoj jede o půlnoci. Více informací o jízdním řádu a cenách najdete na tomto odkazu.

Další možností jsou autobusy linky 10, které vás dopraví do Morro Jable, Caleta de Fuste, Gran Tarajal, La Lajita, Costa Calma a mnoha dalších zastávek. Tyto spoje nejsou příliš frekventované. Více informací o jízdním řádu najdete na tomto odkazu.

Využít můžete i autobusy linky 16, které vás dopraví z letiště do Puerto del Rosario, Playa Blanca, Gran Tarajal via El Matorral, Nuevo Horizonte, Caleta de Fuste, Triquivijate, Antigua, Valle de Ortega a další. Více informací najdete na tomto odkazu.

Ceny jízdenek

  • Letiště - Puerto del Rosario: 1,45 EUR
  • Letiště - Morro Jable: 9,30 EUR
  • Letiště - Caleta de Fuste: 1,45 EUR
  • Letiště - Gran Tarajal: 5,35 EUR 

Půjčení auta na Fuerteventuře

Půjčení auta na Fuertventuře je poměrně levné a opravdu vřele ho doporučujeme. Doprava autobusy je sice možná, ale zdlouhavá a na mnoho míst se ani nedostanete. Více informací naleznete v kapitole průvodce "Nejvýhodnější půjčení auta na Fuerteventuře".

  • Ceny autopůjčoven můžete porovnat přes Rentalcars

Autobusy na Fuerteventuře

 Autobusovou dopravu v rámci ostrova zajišťuje dopravní společnost Tiadhe. Jízdenky se kupují přímo u řidiče a cena je závislá na vzdálenosti mezi zastávkami.

  • Informace o dostupných spojích, jízdních řádech a cenách najdete na tomto odkazu.

Corralejo, Fuerteventura

Taxi, Uber na Fuerteventuře

Taxislužba na Fuerteventuře je poměrně rozšířená a cenově dostupná. Nástupní sazba při využití taxislužby v normálním tarifu se pohybuje kolem 2,70 EUR, cena za 1 kilometr jízdy je pak přibližně od 0,90 EUR. V noci a v turisticky nejvíce vytížených lokalitách mohou být ceny vyšší. Vždy se na ceně domluvte ještě před jízdou, ať nejste nemile překvapeni.

Využít můžete i Uber. Bolt na ostrově bohužel nefunguje.

Pokud chcete použít taxi pro dopravu z nebo na letiště, zvažte službu Gettransfer. Zadáte poptávku a dopravci se předhání v nabídkách, díky čemuž výrazně ušetříte.

Lodní doprava mezi ostrovy

Na Fuerteventuře najdete tři velké přístavy, a to Morro Jable, Puerto del Rosario a Corralejo. Spojení doporučujeme vyhledávat na serveru Directferries.

Letecká doprava mezi ostrovy

Jestliže se chcete podívat i na okolní ostrovy Kanárského souostroví, můžete využít vnitrostátní leteckou dopravu, která je velmi frekventovaná. Všechny meziostrovní lety zajišťují národní letecké společnosti Binter Canarias a Canary Fly. Spojů je denně hned několik. Porovnat ceny můžete v našem vyhledávači levných letenek.

  • Jestliže budete chtít zavítat na ostrov Gran Canaria, jednosměrnou letenku z Fuerteventury pořídíte od 20 EUR. V sezoně je cena samozřejmě vyšší. Doba letu je 40 minut.
  • Ceny jednosměrných letenek na trase Tenerife - Fuerteventura pořídíte od 25 EUR. Spojů je denně hned několik. V sezoně je cena vyšší. Doba letu je 50 minut.
  • Přímé lety na trase Lanzarote - Fuerteventura bohužel nenabízí ani jedna z aerolinií. Jestliže se budete chtít vydat z Fuertevntury na Lanzarote, je nutné počítat s přestupem na Gran Canaria.

Stopování na Fuerteventuře

Stopování na Fuerteventuře se od jiných evropských zemí nijak neliší. 

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 13.9.2023