Kde se ubytovat na Fuerteventuře?

Ostrov Fuerteventura je poměrně rozlehlý, takže si zde každý cestovatel přijde na své. Najdete zde veškeré typy ubytování od těch nejlevnějších až po luxusní resorty. Nejvíce možností ubytování je v oblasti Corralejo, která patří mezi nejvyhledávanější lokality ostrova. Velmi oblíbenou oblastí je bezpochyby oblast hlavního města Puerto del Rosario. Pro rodiny s dětmi je ideálním místem Caleta de Fuste, milovníkům surfování a přírody se zajisté bude líbit Costa Calma. Pro strávení klidné dovolené je vhodné ubytování v El Cotillo či v Gran Tarajal. Jestliže chcete obdivovat ty nejkrásnější pláže, zvolte letovisko Morro Jable.

Corralejo (doporučujeme)

Jedná se o typické turistické letovisko na severu ostrova, které je známé svým nočním životem, krásnou pláží a dobrou vybaveností. Z vlastní zkušenosti ho můžeme doporučit i rodinám s malými dětmi.

Najdete zde velké množství obchodů, barů i restaurací. Letovisko nabízí také vhodné podmínky pro surfování i kitesurfování. Nachází se zde největší množství ubytovacích možností, což se příznivě projevuje na cenách. Nezapomeňte navštívit písečné duny v Corralejo, nebo si udělat výlet na ostrov Lobos.

Pláž Corralejo, Fuerteventura

Puerto del Rosario (hlavní město s typickou místní atmosférou)

Jestliže chcete zažít pravou atmosféru Kanárských ostrovů, Puerto del Rosario je tím pravým místem. Žije zde většina místních obyvatel. Zároveň se jedná o skvělou výchozí pozici pro poznávání celého ostrova. Ceny za ubytování jsou zde nižší než ve velkých plážových lokalitách.

Puerto del Rosario

Caleta de Fuste (vhodné pro rodiny s dětmi)

Letovisko Caleta de Fuste se nachází v blízkosti letiště na východním pobřeží. Jedná se o oblast oblíbenou mezi rodinami s dětmi. Moře je klidné s pozvolným vstupem do moře. Nechybí tu bary, restaurace, obchody ani velké prázdninové resorty. 

Pokud cestujete na Fuerteventuru s malým dítětem, doporučujeme zvolit toto letovisko minimálně na první noc. Z letiště se do letoviska dostanete během deseti minut taxíkem za zhruba 10 EUR. Což po delší cestě letadlem jistě oceníte :).

Caleta de Fuste

Costa Calma (velké hotelové resorty, pouštní příroda)

Costa Calma patří mezi nejznámější a zároveň taky nejdražší letoviska ostrova. Nabízí bohatý noční život, několik barů a diskoték, restaurací i supermarketů. Costa Calma je oblíbeným místem pro surfaře. Ubytování je zde možné převážně v hotelových komplexech přímo u pláže. 

Costa Calma

El Cotillo (klidná dovolená, oblíbené místo mezi surfaři)

Město, které má vhodné podmínky na surfování najdete na severovýchodě ostrova. Jedná se o klidnější oblast ostrova, kde jde spíše o ukázku běžného místního života, bez luxusních hotelů. Nachází se zde jen několik místních barů a restaurací. 

El Cotillo

Gran Tarajal (klidná dovolená)

Gran Tarajal, kde najdete pláž s černým pískem, se nachází na východním pobřeží Fuerteventury. Jedná se o ideální místo pro strávení klidné dovolené. V oblasti se nachází pouze malé domky, soukromé apartmány a menší hotýlky. Najdete zde nádherný rybářský přístav.

Gran Tarajal

Morro Jable (pro milovníky krásných pláží)

Morro Jable je druhá největší oblast ostrova po Corraleju. Ideální místo pro milovníky skvělého jídla a rozsáhlých tyrkysových pláží. Tato oblast je vhodná pro rodiny s dětmi i seniory. Moro Jable nabízí veškeré typy ubytování - od apartmánů, jednoduchých hostelů, až po velké luxusní hotely. Ceny ubytování jsou zde však o něco vyšší. 

Morro Jable

Jaké jsou ceny ubytování na Fuerteventuře?

Ubytování na Fuerteventuře není úplně levnou záležitostí, nabídka je však poměrně široká. Ceny se liší jak od sezony, tak i místa, kde se chytáte ubytovat. Obecně však platí, že jih ostrova je podstatně dražší než sever, je tedy možné, že hotel ve stejné kvalitě najdete na severu dvakrát tak levnější než na jihu ostrova. Nejlevnější možnost ubytování začíná na 800 - 900 Kč za noc. 

Ubytování v apartmánech je na ostrově velmi populární a odpovídá tomu i nabídka. Průměrná cena za ubytování ve 2 lůžkovém pokoji, se na ostrově pohybuje kolem 1 500 Kč/noc. Ve větších resortech i přes 3 000 Kč.

V letních měsících, kdy je největší poptávka, je ubytování dražší. Je proto vhodné jej rezervovat klidně i několik týdnu předem. Naopak v zimních měsících je ubytování levnější. 

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 13.9.2023