Co musíte vidět na Fuerteventuře

Co musíte vidět na Fuerteventuře

 • 1. Oasis Park Fuerteventura

  Navštivte největší zoologickou zahradu a botanický park na Kanárských ostrovech, který se nachází na jihu Fuerteventury, v městečku La Lajita. V Oasis parku objevíte 230 druhů zvířat, 1 500 druhů rostlin a odnesete si parádní zážitky. Těšit se můžete na různé show se zvířaty, krmení zvířat či nezapomenutelnou safari projížďku na velbloudovi. 

  Více informací
 • 2. Národní park Corralejo (Parque Natural de Corralejo)

  Na severovýchodě ostrova Fuerteventura, jižně od města Corralejo, se nachází stejnojmenný přírodní park tvořený písečnými dunami a vulkanickou krajinou. Severní části parku najdete pobřežní pásmo s písečnými dunami, které je široké 2,5 km a dlouhé 10,5 kilometru. Zde si můžete užít den na krásných a liduprázdných plážích. Zcela odlišný ráz krajiny nabízí jižní část parku - vulkány, okrové a červené odstíny i nejrůznější vulkanické útvary. Skvělým zážitkem je výšlap k sopce Montaña Roja, která nabízí krásné výhledy. 

  Pokud nemáte půjčené auto, do parku můžete vyrazit hromadnou dopravou či v rámci organizovaného výletu (nabídku najdete zde). 

  Více informací
 • 3. Jeskyně Ajuy

  Jeskyně Ajuy při pobřeží ostrova Fuerteventura byly utvořeny před mnoha miliony let sopečnou činností a řadí se tak mezi nejstarší útvary Kanárských ostrovů. Nachází se nedaleko stejnojmenné vesničky při západním pobřeží ostrova. K jeskyním se dostanete po přibližně půl kilometru dlouhé značené stezce, která začíná na pláži. Jedna z jeskyň je přístupná pro veřejnost a můžete k ní sestoupit po strmém schodišti. K jeskyním se lze vydat i v rámci organizovaného výletu s průvodcem - nabídku najdete zde.

  Více informací
 • 4. Acua Water park Corralejo

  Acua Water park Corralejo je jediným vodním parkem na ostrově Fuerteventura. Park je situován v letovisku Corralejo a rozkládá se na ploše 25 000 metrů čtverečních. Najdete zde 14 vodních atrakcí, které se postarají o zábavu pro celou rodinu. Těšit se můžete na skluzavky, tobogány, línou řeku, dětské brouzdaliště, vířivku i kamikaze. Pokud vám po dni plném zábavy vyhládne, najdete zde hned několik občerstvovacích možností. Vstupenky do parku můžete pořídit na tomto odkazu. 

  Více informací
 • 5. Dunas de Corralejo

  Největší turistickou atrakcí severní části ostrova jsou rozsáhlé písečné duny v okolí Corraleja. Duny jsou dobře dostupné po asfaltové silnici a náročnou procházku skrz poušť připomínající krajinu si můžete zpříjemnit koupáním u nedalekého pobřeží. Po prohlídce dun se můžete přesunout do samotného Corraleja a prozkoumat tamní přístav plný obřích lodí i historické centrum se zvonicí, která slouží jako vyhlídková věž.

  Velké oblibě se těší také tkzv. buggy tour.

  Více informací
 • 6. Vrak lodi American Star

  Nedaleko břehů ostrova Fuerteventura leží mohutný vrak lodi SS America. Loď americké námořní armády zde ztroskotala během cesty do Thajska v roce 1944. Příčinou jejího ztroskotání byla náhlá bouře, která lodi znemožnila pokračovat dále y loď rozlomila na dva kusy. Posádka naštěstí vyvázla bez sebemenších ztrát. Dnes vrak lodi patří k nejnavštěvovanějším místům na ostrově. Můžete jej pozorovat pouze z pobřeží, jelikož se v okolí nachází velmi silné a životu nebezpečné proudy. 

  Více informací
 • 7. Popcorn Beach

  Popcorn Beach, neboli Popcornová pláž, se nachází nedaleko přístavního městečka Corralejo v severní části ostrova Fuerteventura. Na pláži místo písku najdete sněhově bílé kamínky, které svým tvarem připomínají popcorn. Jedná se o jedinečný přírodní úkaz a i když to spoustu návštěvníků láká, kamínky je z pláže přísně zakázáno odnášet. Pláž se řadí k nejnavštěvovanějším na ostrově. 

  Více informací
Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 13.9.2023