Jak se dostat na Fuerteventuru?

Na Fuerteventuru se můžete dostat hned několika způsoby. Nejčastější variantou je letecká doprava, kdy můžete zvolit koupi samostatné letenky a cestovat na vlastní pěst nebo si můžete zakoupit kompletní zájezd od cestovní kanceláře. Další možností je lodní doprava.

Zájezdy na Fuerteventuru

Ceny zájezdů na Fuerteventuru se pohybují od 8 000 do 30 000 Kč. Ceny velice záleží na tom, zda zvolíte letecké zájezdy All Inclusive v luxusních plážových resortech nebo dovolenou v apartmánu bez stravy. Nejvýhodnější zájezdy pořídíte, jestliže s koupí počkáte na poslední chvíli před odletem. U Last Minute zájezdů ceny rapidně klesají.

Fuerteventura bez cestovky

Na ostrově Fuerteventura se nachází jedno letiště, známé jako letiště Fuerteventura (FUE). Nachází se cca 5 kilometrů od největšího města ostrova, Puerto del Rossario.

Přímé lety z Prahy a ceny letenek 

Přímé letenky z Prahy na Fuerteventuru nabízí pouze letecká společnost SmartWings. Ceny za zpáteční letenky jsou poměrně vysoké a pohybují se kolem 8 000 - 10 000 Kč. Doba letu z Prahy je cca 5 hodin.

Levnější letenky získáte na letech s přestupem, které můžete porovnat v našem vyhledávači levných letenek. Ceny se pohybují v závislosti na sezoně kolem 4 000 Kč.

Přímé lety z okolních letišť 

Výhodnější je zvolit odlet z Vídně, odkud se díky nízkonákladové letecké společnosti Ryanair dají zpáteční letenky pořídit velice výhodně, a to již od 1 500 Kč. Ceny jsou však závislé na ročním období. Nejnižší bývají mimo hlavní turistickou sezonu, tedy mezi listopadem a březnem. V letní sezoně většinou ceny pod 4 000 Kč neklesají.

ryanair

Lodí na Fuerteventuru

Pokud máte strach z létání, můžete využít lodní dopravu. Na Fuerteventuru se můžete dostat i trajektem ze sousedních ostrovů či ze španělské pevniny. Na Fuerteventuře najdete tři velké přístavy, a to Morro Jable, Puerto del Rosario a Corralejo. Spojení doporučujeme vyhledávat na serveru Directferries, kde najdete všechny dostupné lodní společnosti a můžete zde rovnou zakoupit lodní lístek za stejnou cenu jako přímo u lodní společnosti.

Lodí ze španělské pevniny na ostrov Fuerteventura

Ze španělské pevniny zajišťuje spojení lodní společnost Naviera Armas, a to z přístavu Cádiz.

Kde koupit jízdenky a kolik stojí?

Ceny jsou poměrně vysoké. Lodní společnost Naviera Armas nabízí spoje jedenkrát za týden, vždy v úterý. Trajekty vyplouvají z přístavu Cadíz a jednosměrná palubní vstupenka vás vyjde od 176 EUR / osoba. Cena za přepravu osobního automobilu je cca 400 EUR.

ferry

Jak dlouho se pluje na Fuerteventuru?

Cesta trajektem ze španělské pevniny na ostrov Fuerteventura trvá zhruba 31 hodin.

Lodí z okolních ostrovů na ostrov Fuerteventura

Na ostrov Fuerteventura se můžete dostat i z okolních ostrovů Kanárského souostroví. Společnosti Naviera Armas, Lineas Romero a Fred.Olsen zajišťují pravidelné spoje hned několikrát denně. 

  • Palubní vstupenka při přepravě z ostrova Gran Canaria (Las Palmas) do přístavu Morro Jable vás vyjde od 47 EUR a lodě plují v průměru 2 - 3 hodiny.
  • Cesta z ostrova Lanzarote (přístav Playa Blanca) trvá asi půl hodiny. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte od 38 EUR.
  • Přeprava z ostrova Tenerife (Santa Cruz de Tenerife) je možná pouze s přestupem na Gran Canaria. Cesta je tak poměrně zdlouhavá a trvá 5 hodin. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte od 90 EUR.

Porovnat ceny všech dopravců můžete na Directferries.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 13.9.2023