Aerolinky / Ryanair

Logo RyanairRyanair

FR
Praha

O aerolince Ryanair

Nízkonákladová letecká společnost Ryanair byla založena roku 1984 a rok po založení zahájila svou činnost. V začátcích pro aerolinku pracovalo pouze 25 zaměstnanců. Začala létat na trase Waterford (Irsko) - Londýn (Spojené království), přičemž letadlo mělo pouze 15 míst. V roce 1986 spustil Ryanair jednu z klíčových linek Dublin - Londýn. Počet cestujících se začal zvyšovat, ale společnost byla stále ve ztrátě. V 90. letech se management společnosti uchýlil k velkým změnám a Ryanair se tak stal průkopníkem nízkonákladové letecké dopravy.

Dodnes si zakládá na co nejnižších cenách letenek a patří tak mezi evropské jedničky v počtu přepravených cestujících. Řadí se mezi největší nízkonákladové dopravce na světě a zaměstnává více než 19 000 profesionálů. Domovským letištěm je Dublin International Airport, ale největším letištěm, na kterém Ryanair působí, je londýnský Stansted.

Flotila

Ryanair používá letadla typu Boeing 737 MAX 10, Boeing 737 Next Gen a Airbus A320. Aerolinka má jednu z nejmladších flotil v Evropě. Průměrné stáří letadel je pod 9 let.

Kapitoly průvodce