Aktivity / Evropa / Španělsko / Kanárské ostrovy / Fuerteventura / Koupání na Fuerteventuře

Koupání na Fuerteventuře

Koupání na Fuerteventuře

Pobřeží Fuerteventury zahrnuje více než 150 pláží, které lákají k pohodovému koupání i vodním sportům. Zdejší pláže jsou rozmanité a vy si tak můžete vybrat, zda budete relaxovat na pláži s bílým, zlatavým nebo černým pískem. Některé pláže nabízí zázemí včetně plážového servisu, jiné působí divokým a neobjeveným dojmem. 

Nejkrásnější pláže na Fuerteventuře

Na dlouhém pobřeží Fuerteventury se nachází více než 150 přírodních pláží, které jsou velice rozmanité. Najdete zde pláže s černým, zlatým i bílým pískem. Na tento ostrov přináší vítr písek ze Sahary, takže pláže patří k těm nejkrásnějším z celých Kanárských ostrovů. Mezi nejoblíbenější pláže Fuertreventury patří Playa de La Barca, Playa de La Corralejo, Risco del Paso, Playa de Cofete, Playa del Matorral, Caleta del Marrajo, Flag Beach, Playa de la Concha a Playa de la Escalera. Mezi další oblíbené pláže patří Playa del Viejo Rey, Playa Esmeralda, Playa del Castillo, Play Ajuy, Playa del Ajibe de la Cuea a Esquinzo.

Nejkrásnější pláže na Fuerteventuře

Playa de La Barca se nachází se na jihovýchodě ostrova. Při přílivu se plní vodou a vytváří tak mělkou vodní plochu bez vln, která se podobá laguně. Díky povětrnostním podmínkách je pláž oblíbená mezi všemi milovníky windsurfingu a kiteboardingu. Pláž je plně vybavena, najdete zde sprchy, toalety, bary i stánky s občerstvením.

Playa De La Barca, Sotavento Beach, Fuerteventura

Playa de La Corralejo se podobá těm nejkrásnějším karibským plážím. Tato dlouhá písečná pláž s nádherným bílým pískem je omývána průzračnou tyrkysově modrou vodou Atlantiku. Pláž je vhodná pro rodiny s dětmi i pro všechny milovníky vodních sportů. Známou turistickou atrakcí je Parque Natural de Corralejo (písečné duny Corralejo), který se nachází v těsné blízkosti pláže. Na pláži najdete několik stánků s občerstvením.

Pláž Corralejo, Fuerteventura

Risco del Paso je jedna z nejkrásnějších pláží v Evropě. Tato prostorná pláž se nachází na jihu ostrova. Najdete zde veškeré vybavení včetně několika barů a restaurací. 

Playa de Cofete je zcela přírodní, 12 kilometrů dlouhá pláž, kterou najdete na jihu Fuerteventury. Leží ve stejnojmenném národním parku Cofete. Tato panenská pláž je poměrně těžko dostupná, ale je vhodným místem pro všechny milovníky nekonečných pláží s minimem turistů. Nenajdete zde žádné hotelové komplexy ani možnosti občerstvení.

Calle Cofete, Morro del Jable, Pájara, Fuerteventura

Playa del Matorral je městská písečná pláž, která se rovněž nachází na jihu ostrova. Jen pár metrů od pláže najdete dostatek parkovacích míst. Pláž je rozdělena vysokým majákem na dvě části. Severní část pláže je nudistická. Nabízí spoustu soukromí a dostatek lehátek a slunečníků po celý rok. Jižní část je vhodná pro všechny milovníky vodních sportů. Na pláží je hned několik kaváren a stravovacích zařízení.

Morro Jable Matorral pláže Jandia na Pajara

Caleta del Marrajo se nachází na severu ostrova. Jedná se o přírodní pláž bez velkých turistických davů. Voda je zde nádherně čistá, což tvoří skvělé podmínky pro šnorchlování. 

Flag Beach najdete cca 2 km od Corraleja na severu Fuerteventury. Je známá také pod názvem Bajo Negro. K dispozici je zde windsurfingové a kitesurfingové centrum s půjčovnou a řadou kurzů. Nechybí ani občerstvení v malém plážovém baru.

Flag beach, Fuertventura

Playa de la Concha se nachází na severozápadním pobřeží ostrova v rybářské vesnici El Cotillo. Tato okouzlující zátoka patří k nejoblíbenějším plážím Fuerteventury. Jedná se o skvělou lokalitu pro rodiny s dětmi, moře je zde klidné a vstup do moře mělký. 

Playa de la Conchas beach, Fuerteventura

Playa de la Escalera se nachází na severozápadě ostrova. Tato, asi 600 metrů dlouhá, pláž je vyhledávána zejména surfaři. Ani v létě zde nebývá přelidněno. Mějte na paměti, že zde nenajdete žádné bary ani restaurace.

Kdy se na Fuerteventuře vykoupete?

Ostrov Fuerteventura nabízí příjemné klima ke koupání po celý rok. Oceán je nejvíce vyhřátý během září a začátku října, kdy se teploty pohybují kolem 22 °C. Studenější vodu pak očekávejte během ledna a února s teplotami mezi 18 až 20 °C.

Letenky

Praha
Letiště Fuerteventura

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobusZhruba 40 Kč
Nejlepší poměr cena / kvalita
Rozvoz z letištěZarezervovat rozvoz
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Zájezdy

Pokud využijete některý z levných zájezdů na Fuerteventuru, bude vás na místě čekat delegát se zajištěným rozvozem.


Autobus

Do měst Caleta de Fuste (El Castillo), Costa de Antigua a El Matorralse dostanete autobusovou linkou číslo 3. Ta jezdí od 6:30 do 00:30 zhruba ve 30 minutových intervalech. O víkendech a svátcích jsou pak intervaly hodinové. Jízdenky zakoupíte u řidiče za 1,45 EUR.

Více informací naleznete v kapitole průvodce "Doprava na Fuerteventuře".


Rozvoz

Pokud si nechcete půjčovat auto, je nejlepší volbou dopravy na letiště služba Holidaytaxis. Autobus vás bude čekat na letišti i v případě zpoždění letu a doveze vás až k vašemu hotelu. Cenu zjistíte snadno online a obvykle je jen 2-3 EUR vyšší, než doprava veřejnou dopravou. Pokud budete chtít, po skončení vaší dovolené vás autobus vyzvedne u hotelu a odveze na letiště.


Taxi

Největší komfort vám zajistí taxi objednané přes Gettransfer. Oproti běžnému taxi se dopravci předhání v nabídkách a vy tak ušetříte. Velkou výhodou je i to, že si můžete zvolit auto a jeho výbavu. To oceníte zejména pokud potřebujete dětskou autosedačku, nebo více místa na kočárek, či sportovní vybavení.


Půjčení auta

Největší flexibilitu vám poskytne zapůjčení auta přímo na letišti. Porovnat nabídky všech autopůjčoven můžete na stránkách Rentalcars.


Průvodce letištěm

Více informací nejen o dopravě naleznete v průvodci letištěm Fuerteventura.