Gran Canaria

Proč Gran Canarii navštívit

Gran Canaria je třetím největším a zároveň nejnavštěvovanějším ostrovem Kanárského souostroví. Tento španělský ostrov je skvělým místem pro všechny milovníky plážového lenošení i pro všechny nadšence turistiky a aktivní dovolené. Najdete zde krásné písečné pláže, které nabízejí ideální podmínky k vodním radovánkám, včetně surfování na vlnách Atlantiku.

Při své návštěvě rozhodně nesmíte vynechat písečné duny Maspalomas, ve kterých si budete připadat jako uprostřed pouště. Všichni, kteří dávají přednost aktivní dovolené, jistě ocení horské oblasti, které jsou skvělým místem pro dobrodružné trekové výlety. Ostrov Gran Canaria je vhodným místem pro dovolenou v jakémkoliv ročním období. Gran Canaria je zkrátka velice rozmanitým ostrovem, který za návštěvu rozhodně stojí.

Před cestou na Gran Canarii

Před cestou si projděte naše skvělé a pravidelně aktualizované průvodce, ve kterých najdete vše potřebné.

Uzavřete též cestovní pojištění, zarezervujte si hotel a případně i automobil.

Průvodci

Kde se na Gran Canarii ubytovat?

Největší oblibě se těší hlavní město Las Palmas a letovisko Maspalomas. Podrobné informace najdete v kapitole průvodce "Kde se ubytovat na ostrově Gran Canaria".

Nejlepší hotely

Zájezdy na Gran Canarii

Ceny zájezdů na Gran Canarii se pohybují od 8 000 do 30 000 Kč.

Letenky na Gran Canarii

Praha

Doprava

z/na

Doprava z letiště Gran Canaria do San Agustinu

Nejlevnější dopravaAutobus4 EUR / cca 100 Kč
Nejlepší poměr ceny / kvality (doporučujeme)
Rozvoz k hoteluZarezervovat rozvoz
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Autobus

Využít můžete linku 66, doba jízdy je zhruba 40 minut.Cena začíná na zhruba 100 Kč, jízdní řády naleznete zde. Cena rozvozu je prakticky stejná, autobus na vás čeká a doveze vás až k vašemu hotelu. Doporučujeme tedy víc využít ten.


Rozvoz z letiště až k hotelu (doporučujeme)

Nejlepší variantou v poměru cena/kvalita, kterou vám z osobní zkušenosti také doporučujeme,  je rozvoz službou Holidaytaxis. Transfer můžete zarezervovat online a ceny začínají na 4 EUR.

Autobus čeká na váš let i pokud máte zpoždění a doveze vás přímo k vašemu hotelu (a po skončení dovolené vás může odvézt i zpět).


Pronájem auta

Nejflexibilnější dopravu vám zajistí půjčení auta. Porovnat nabídky můžete zde. Cena se liší dle sezony a velikosti vozidla, ale obecně platí, že čím dříve auto zarezervujete, tím více ušetříte.


Taxi z letiště

Nejpohodlnějším způsobem je využít služby Gettransfer. Zadáte poptávku a dopravci se předhání v nabídkách. Díky tomu ušetříte a můžete si objednat např. i dětskou sedačku, nebo větší vůz na kočárek, či sportovní výbavu.


Průvodce letištěm

Více informací nejen o dopravě naleznete v průvodci letištěm Gran Canaria.