Nejkrásnější pláže na Gran Canarii

Ostrov Gran Canaria se pyšní nádhernými plážemi s jemným pískem. Mezi nejznámější pláže na ostrově Gran Canaria patří Maspalomas a Playa del Ingles, které najdete na jižním pobřeží. Opomenout nesmíme ani pláž San Agustín, Anfi del Mar, Amadores, Las Canteras či Gui Gui. Mezi další oblíbené pláže patří např.: Mogane, Puerto Rico, Guayedra, Taurito, Guayedra, El Confital a další.

Užívat zde můžete také vodních sportů, především potom surfování, potápění či windsurfingu. Zpestřit pobyt si  samozřejmě můžete i plavbou na lodi či jachtě. Kromě toho zde můžete vidět vzácné želvy obrovské či delfíny.

Jižní pobřeží

Pláž Maspalomas je turisticky nejvyhledávanější pláží na ostrově Gran Canaria, a to zejména kvůli turistické atrakci v podobě písečných dun - Dunas Maspalomas. Přírodní rezervace Dunas Maspalomas se nachází v její bezprostřední blízkosti. Tato 3 kilometry dlouhá písečná pláž se pyšní Modrou vlajkou. Pláž je vhodná pro všechny věkové kategorie, včetně rodin s dětmi či milovníky vodních sportů. Najdete zde veškeré vybavení - bary, restaurace, lehátka, slunečníky,..

Gran Canaria_Maspalomas beach

Playa del Inglés a zdejší pláž patří mezi nejoblíbenější dovolenková letoviska a žije tp zde ve dne i v noci. Najdete zde množství nočních klubů, obchůdků, kaváren a dalších zábavních zařízení. Pláž se nachází mezi centrem Maspalomas a pláží San Agustín. 

Gran Canaria_Playa del Ingles

Pláž San Agustín se nachází rovněž na jihu ostrova. Pláž je vhodná pro všechny milovníky vodních sportů, jelikož je tu více větrno. Pláž nebývá přeplněná turisty a je skvělou volbou i pro rodiny s většími dětmi. Tato pláž s tmavým sopečným pískem je dlouhá 2 kilometry.

San Augustin, Gran Canaria

Jihozápadní pobřeží

Pláž Anfi del Mar je obklopena mnoha palmami. Pláž je veřejná, vhodná i pro rodiny s dětmi. Nejsou zde velké vlny a vstup do moře je mělký. V blízkosti pláže se nachází velké dětské hřiště. 

Anfi beach

Pláž Amadores je rovněž vhodná pro rodiny s dětmi. Tato pláž, dlouhá cca 400 metrů bývá často velmi přeplněná. Oblíbenost si získala zejména díky nádhernému bílému písku. Najdete zde množství barů, obchodů a restaurací. 

Amadores beach

Západní pobřeží

Na západním pobřeží najdete nádhernou pláž Gui Gui, která je vhodná pro všechny, kteří vyhledávají klid. Nebývá zde moc turistů, jelikož se nachází poměrně daleko od turisticky známých letovisek a cesta k ní je docela zdlouhavá a náročná. Na pláži nenajdete žádné restaurace, ani jiné zařízení. 

Gran Canaria, beach Playa de Guigui

Severovýchodní pobřeží

V hlavním městě Las Palmas najdete jednu z nejkrásnějších pláží celé Evropy, a sice pláž Las Canteras. Pláž je vhodná pro rodiny s dětmi i pro všechny milovníky podmořského života. Díky čistotě pláže i moře je Las Canteras nositelem ocenění Modré vlajky. Najdete zde veškeré vybavení, několik barů, restaurací či kaváren.

pláž Canteras, Las Palmas

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 13.9.2023